Как умно да пазаруваме храна?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот mamina » 28 Сеп 2016, 13:02

Anka написа:Не знам, аз живея сама от известно време и многа да кажа, че си готвя редовно и гледам да си хапвам качествени неща.


Много добре правиш, защото много мои познати, които не са задомени и живеят сами, все се оправдават, че за сам човек не си заслужава да се готви и затова ядат каквото им попадне. А не би трябвало да е така.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот Lili_pili » 28 Сеп 2016, 14:54

Аз също съм сама, купувам си готово по-често, но и понякога си готвя, главно салати и подобни, за тях все гледам да имам неща. :roll: Обаче гледам и да си готвя, най-малкото, за да си създам чувството на дом.:) пазарувам рядко и по много, за да има. :mrgreen:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот pavleta » 29 Сеп 2016, 09:41

Като си сама и пазаруваш по много, не ти ли се развалят често продуктите? Сам човек, по цял ден на работа и кажи речи само вечер яде вкъщи не отиват ли на боклука?
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот Lisica » 30 Сеп 2016, 14:23

Lili_pili написа:Аз също съм сама, купувам си готово по-често, но и понякога си готвя, главно салати и подобни, за тях все гледам да имам неща. :roll: Обаче гледам и да си готвя, най-малкото, за да си създам чувството на дом.:) пазарувам рядко и по много, за да има. :mrgreen:

Аз съм с гаджето ми, той много пътува и общо взето все съм си сама, много ми е приятно, когато се прибера и има всичко, аз пазарувам обаче само дълготрайни неща, замразени и разни там спагети и подобни, които няма да се развалят няколко месеца доори :)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот renetka » 03 Окт 2016, 11:23

Разумно може да се пазарува и когато си следиш седмичните офертите и си преценяваш какви неща да се взимат от един или друг супермаркет. Вчера примерно се натъкнахме на баварска седмица във Фантастико и си взехме от промоцията сирена и млека.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот pitanka » 03 Окт 2016, 13:20

Те затова хората четат брошурите от веригите магазини и си ограждат промоциите, за да не ги изтърват като пазаруват :smile: .
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот annamaria » 05 Окт 2016, 10:50

и аз попаднах на дегустация във Фантастико на баварски продукти. взех някои неща и ги харесахме вкъщи, та ще минем да понапазаруваме и повечко, докато е офертата.
казаха, че и този уикенд ще има почерпка и мисля да се възползваме ;)
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот zheleva212 » 05 Окт 2016, 12:38

Много ги харесвам тези седмици на чуждата кухня. Така имам възможност да опитам много неща, а и да се снабдя с продукти, които после няма да ги открия толкова лесно.
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот nefertiti » 06 Окт 2016, 12:38

annamaria написа:и аз попаднах на дегустация във Фантастико на баварски продукти. взех някои неща и ги харесахме вкъщи, та ще минем да понапазаруваме и повечко, докато е офертата.
казаха, че и този уикенд ще има почерпка и мисля да се възползваме ;)


Какви неща има? И кога точно е пак почерпката :lol: нали трябва да си изберем :lol:
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот Lollipop » 06 Окт 2016, 13:34

Такива седмици докопвам само в Лидл от времена време. За мен обаче отбелязването и заграждането, често ми прави по-голям списъка от необходимото.:)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта