Как умно да пазаруваме храна?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот Ваня Стойчева » 09 Дек 2016, 12:28

nefertiti написа:На мен най-трудно ми е да преценявам количествата ако ще зареждаме наведнъж. През седмицата през деня всеки се храни предимно навън, но не винаги. Гледаме да не се замразява храна.

С времето ще успееш да изчистиш това. У дома всеки уикенд правя списък, вкъщи на обяд се храни само дъщеря ми, която сега е в 12 клас, синът ми не живее с нас. Вкъщи се храним аз и тя. :) Правя списък със закуските за уикенда, какво ще се хапва през седмицата и пазарувам точните количества, като месото разделям на 2 купувания, защото не може да издържи цялата седмица в хладилника. От какво отвориха месарски магазин до блока ни, избягвам да замразявам, иначе преди го правих.
така нае се чудиш какво ще готвиш, защото имаш списък и го приготвяш с точните количества, за да не остава. Само ориз, боб, леща, грах, нахут, брашно, захар купувамв повече, защото могат да си стоят в шкафа и да се ползват по-дълго време. ;)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот mix_twix » 09 Дек 2016, 13:29

За да няма издънки и големи сметки, трябва да се ходи в магазина винаги със списък на най-необходимите неща, които искаш да си купиш, без да има някакви разминавания от написаното и купеното. Така е най-добре. Мислиш какво обичате да ядете и го вземаш.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот Локумът » 09 Дек 2016, 15:19

Списъка наистина е много, много важен, ако искаш да не си купуваш глупости, без списъци много се размива работата и тава едно страшно пазаруване.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот Nightmare » 16 Дек 2016, 15:19

Интересно става, когато си направиш списък и си го забравиш вкъщи, както ми се е случвало :lol: . Тогава каквото се сетя от него купувам, другото карам на както дойде :grin: .
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот nefertiti » 19 Дек 2016, 15:43

Списък е добра идея, но примерно ти да го напишеш, а друг да пазарува по него. Ако сама съм си го писала, на място ще почне добавяне към него :grin:
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот Lilly_milly » 19 Дек 2016, 15:56

А, такива да си нямаме :lol: ! Стриктно спазване на списъка, иначе отиде, та се не видя :grin: . Списък да имаш и да купуваш допълнително не е умно май.
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот Malina » 29 Яну 2017, 11:20

nefertiti написа:Списък е добра идея, но примерно ти да го напишеш, а друг да пазарува по него. Ако сама съм си го писала, на място ще почне добавяне към него :grin:

Аз съм същата, все добавям по нещо и после съжалявам, че ми липсва и нещо друго, изобщо не съм за хвалене. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот M.Tasheva » 30 Яну 2017, 13:32

Не знам презапасяването дали е умно, но аз обичам да купувам, за да имам и като си му дойде времето, да го ползвам. Дали като давам пари за нещо, което имам още, за да го ползвам по-късно, е умно не знам :roll: .
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот Боби_Тони » 12 Дек 2018, 15:09

Никога не пазарувам, когато съм гладна. Не че този трик е нещо ново, но забелязах, че наистина върши работа.
Също така, ако е планирано пазаруването, а аз гледам да е такова :mrgreen: - винаги със списък. Иначе голямо охарчване пада.
Аватар
Боби_Тони
 
Мнения: 81
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:11

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот Fire storm » 17 Май 2019, 10:34

Със списък. Всеки път, когато отида уж за две неща и без списък, харча много повече.
Fire storm
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:56

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта