Как умно да пазаруваме храна?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Май 2015, 14:52

През почивните дни пак обсъждахме пазаруването у нас и пак стигнахме до извода с мъжа ми, че пак хладилника ни е като гробница - с пакетче маслини, къшей сирене и буркан с мас :lol: :lol: :lol: :lol: , а така да си мечтая за такъв хладилник (по бг стандарт много ясно):

mbd105166_1109_fridge6_vert.jpg
mbd105166_1109_fridge6_vert.jpg (34.36 KiB) Прегледано 3411 пъти

Обаче това пазарува не ми се отдава хладилника ми винаги е празен, или вътре се разхожда по-голямо парче сирене, яйца и бира разбира се! :mrgreen: Обаче останалото ми убягва! :) Пък и понеже от скоро съм си самостоятлена домакиня ми е супер трудно да пазарувам умно храна, имам чувството, че все нещо ми липсва! :(
Давайте ми съвети, по-опитните, какво пазарувате, как пазарувате умно, така че да има всичко в хладилника за хапване, без да се налага през час да слизате до магазина! :roll: А и като чуя разнообразно, за купувам сирене, кашкавал, месо, кайма, ориз и картофи! :!: :!: :!: :| :| :| :| Мдам! ПОМОЩ за умна храна! :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот Kremiliya » 04 Май 2015, 15:08

Аз си правя голям и дебел списък и пазарувам спрямо него, гледам да има от всичко, което обичаме - месо, сирене, кашкавал, консерви, зеленчуци, яйца, мляко (прясно и кисело), брашно, ориз, картофи и така :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот renetka » 04 Май 2015, 15:22

Списък му е майката :mrgreen:
Но като на мен ми е пълен хладилника, ми се дояжда всичко наведнъж :lol:
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Май 2015, 15:48

renetka написа:Списък му е майката :mrgreen:
Но като на мен ми е пълен хладилника, ми се дояжда всичко наведнъж :lol:

Аз пък много мразя да нямам продуктите в хладилника, това да отида до магазина за 1 сирене може да ме побърка и да ми развали настроението, много мразя все нещо да ми липсва, а така и не мога да се науча какво да купувам, така че и да е разнообразно! Ще кажеш ти какво вземаш най-често, в какво се състои твоя списък? :idea:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот renetka » 04 Май 2015, 15:52

Е аз съм много на моменти :)
Главно зеленчуци купувам...Те са си за салати, сосове за спагети, някакви импровизирани манджи.
Ти си зареди ориз, паста, варива някакви, консерви ако ядеш, и вече всеки ден ежедневните си неща - домати, краставици и т.н. ;)
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Май 2015, 15:54

Хич не ми се получава, имам чувството, че онези дето имат всичко у тях оставят цялата си заплата за седмично пазаруване в магазините, а да ядем у нас по-различно от картофи и ориз не се е случвало! :(
Сега пак ме чака пазаруване в края на седмицата и .. мисля този път да оставя съпружеското тяло да свърши това, после ще му сърбаме попарата, че и той най-много мрънка накрая, това нямало, онова нямало! :x
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот sofi_black » 04 Май 2015, 16:22

:D :D :D :D Мислих, че съм от малкото изключения, но те открих, пчелице :D Ами основно купувам вечер като се прибирам някакви зеленчуци, като задължително имаме зехтин у нас и някакво черно хлебче, както и плодове, та основно това ям, ако съм решила да готвя, просто купувам всичко необходимо и тогава започвам и без това ми трябва някакво време за психическа нагласа! :lol:
Но пък майка като ми идва на гости гледам да заредя хладилника, че тя винаги се вайка, че съм стояла гладна и изхожда точно от това, че ми бил празен хладилника - голям праз :mrgreen: :mrgreen:
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Май 2015, 20:14

sofi_black написа::D :D :D :D Мислих, че съм от малкото изключения, но те открих, пчелице :D Ами основно купувам вечер като се прибирам някакви зеленчуци, като задължително имаме зехтин у нас и някакво черно хлебче, както и плодове, та основно това ям, ако съм решила да готвя, просто купувам всичко необходимо и тогава започвам и без това ми трябва някакво време за психическа нагласа! :lol:
Но пък майка като ми идва на гости гледам да заредя хладилника, че тя винаги се вайка, че съм стояла гладна и изхожда точно от това, че ми бил празен хладилника - голям праз :mrgreen: :mrgreen:

Явно краставите жаби се надушваме ;) Аз чакам Yunona да намине, сетих се че съм толкова зле в хладилно отношение като ѝ прочетох думите, че "всеки трябва да поддържа минимум в хладилника", аз съм даже на минус, а не на минимум... :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот Pipilota » 05 Май 2015, 10:52

Аз също не съм много добра в пазаруването, но се старая да има от всичко. Пазаруваме всяка седмица основните неща - сирене, кашкавал, риба, и още един вид месо + кайма. Това са ни всичките месни дни. Вземам още зеленчуци - замразени и пресни, отделно масло, овесени ядки, ядки, ориз, картофи, булгур, консерви - грах, царевица. Ако съм решила да готвя нещо определено си купувам продуктите, като цяло първо гледам да направя списък какво ще ядем и след това да пазарувам, за да не вземаме излишни неща, които ще стоят ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот rabotnata pchela » 05 Май 2015, 11:37

Май списъка е най-важната част от пазаруването, аз като вляза без списък в магазин и излизам със сметка от 100лв и празен хладилник. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта