Как се справяте с къпането на кучето си, дайте ми съвети!

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Как се справяте с къпането на кучето си, дайте ми съвети!

Мнениеот red_eyes » 04 Май 2015, 15:07

През март си взехме малко куче, порода БОК :) Много е готин, обаче от тогава сме го къпали само веднъж, още като го взехме, понеже докато се стопли то стоеше у дома, а сега вече до извеждаме да бяга свободно и прави бели :idea: :lol:

Не зная колко често е добре да се къпят кучетата, той както има бяло, почти винаги е изцапан, понеже ходи да скача в разни локви и няма усмиряване :idea: Не зная, дали трябва да лъщи от чистота, както познатите ни малки породи, но все пак да се поддържа някаква добра хигиена :idea:
dogwash.jpg
dogwash.jpg (39.9 KiB) Прегледано 2938 пъти
Първото къпане беше преди време, когато беше малко, така че скоро предполагам пак ще се наложи да се къпем, но не зная как да го направим, нямаме двор и нямам идея как да го изкъпя, моля ви дайте мни идеи за справяне с къпане на кучето, има ли шанс за това :roll:
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Как се справяте с къпането на кучето си, дайте ми съвети!

Мнениеот PasDeDeux » 04 Май 2015, 15:10

Ами заключваш банята, така че да не може да отвори и къпеш, но май трябва или по бельо или гола да влизаш с кучето, тъй като сто на сто няма да излезеш суха!
Няма философия, но трябва по-малко да се къпят де, т.е. веднъж в годината май му е достатъчно или поне на половин :idea:
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Как се справяте с къпането на кучето си, дайте ми съвети!

Мнениеот Harmony » 04 Май 2015, 15:13

Ами то и ние се къпем с куджо, но започваме като игра, тъй като първоначално не се кефи на водата, но по-късно започва да свиква и така го сапунисвам и после като е свикнал с мисълта само го изполивам, за сученето е някакво чудо :idea:
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Как се справяте с къпането на кучето си, дайте ми съвети!

Мнениеот Jully » 04 Май 2015, 15:58

Аз имам едро куче и мога да ти кажа, че хич не е лесна работа, особено ако не му е приятно, затова се постарай да го научиш да обича и да свиква с водата. Като го къпех в началото, когато се дърпаше повече го връзвах за някоя тръба в банята да не бяга много, не е много хуманно, но иначе можеше да се къпем и по 10 часа. :!:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как се справяте с къпането на кучето си, дайте ми съвети!

Мнениеот YoLindi » 11 Май 2015, 12:53

Шантава история, но повечето кучета, като че ли се забавляват много докато ги къпеш, може на теб да ти е по-скоро тъжно, но пък свършва се, а и не е хубаво да бъдат къпани често, така че няма какво толкова да се притесняваш, приеми къпането на кучето като забава! :D
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Как се справяте с къпането на кучето си, дайте ми съвети!

Мнениеот Jully » 14 Май 2015, 16:12

YoLindi написа:Шантава история, но повечето кучета, като че ли се забавляват много докато ги къпеш, може на теб да ти е по-скоро тъжно, но пък свършва се, а и не е хубаво да бъдат къпани често, така че няма какво толкова да се притесняваш, приеми къпането на кучето като забава! :D

Изобщо не е лесно да се справяш с тая работа ;))
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как се справяте с къпането на кучето си, дайте ми съвети!

Мнениеот николаев » 22 Май 2015, 16:37

Като цяло е противопоказно да се къпят животинките често, колкото и бели да са, затова не можеш да му хванеш цаката, всеки път ще ти е като за пръв! :lol:
николаев
 
Мнения: 110
Регистриран на: 11 Мар 2014, 14:46

Re: Как се справяте с къпането на кучето си, дайте ми съвети!

Мнениеот Andrey » 26 Май 2015, 09:51

николаев написа:Като цяло е противопоказно да се къпят животинките често, колкото и бели да са, затова не можеш да му хванеш цаката, всеки път ще ти е като за пръв! :lol:

Да, освен ако не си скача само в реката от време на време къпането може да бъде голям проблем, а то си е, де ;)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как се справяте с къпането на кучето си, дайте ми съвети!

Мнениеот Slavena » 26 Май 2015, 10:24

Не ви знам направо, хем не можете да се грижите за животните, хем от друга страна искате такова. Има си професионалисти, които къпят кучетата. :!:
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Как се справяте с къпането на кучето си, дайте ми съвети!

Мнениеот Jully » 29 Май 2015, 12:11

Slavena написа:Не ви знам направо, хем не можете да се грижите за животните, хем от друга страна искате такова. Има си професионалисти, които къпят кучетата. :!:

Желание разбира се, друго трябва ли ни?!!
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Следваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта