Засищат ли ви плодовете или повече огладнявате от тях?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Засищат ли ви плодовете или повече огладнявате от тях?

Мнениеот Krum » 20 Апр 2016, 09:14

И аз не знам как успяват хората да се заситят от плодовете. Дори и бананите не ме засищат, трябва да изям поне 3-4 за да усетя някакво засищане и да кажа, че вече мога да чакам.. ;) А като видя някой да яде ябълка и чак ми се повръща. :lol:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Засищат ли ви плодовете или повече огладнявате от тях?

Мнениеот black » 20 Апр 2016, 10:15

Доста плодове трябва да изям, за да не огладнея бързо. Сега се сетих, че тиквата ме засища доста добре.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Засищат ли ви плодовете или повече огладнявате от тях?

Мнениеот Krum » 29 Юни 2016, 16:31

black написа:Доста плодове трябва да изям, за да не огладнея бързо. Сега се сетих, че тиквата ме засища доста добре.

Ми тя си е стабилно ядене тая тиква, пък и може да се яде печена и пак влиза в диетичните ала бала.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Засищат ли ви плодовете или повече огладнявате от тях?

Мнениеот Mon_ton » 29 Юни 2016, 17:19

Никога не съм можела да се нахраня само с плодове, все трябва да има нещо покрай тях.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Засищат ли ви плодовете или повече огладнявате от тях?

Мнениеот borkova » 29 Юни 2016, 17:53

Тия воднистите плодове като диня, пъпеш, праскова хич не могат да ме заситят. Уж влиза нещо в устата, но все едно е нищо :smile: .
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Засищат ли ви плодовете или повече огладнявате от тях?

Мнениеот Alex_mor » 14 Мар 2017, 16:23

borkova написа:Тия воднистите плодове като диня, пъпеш, праскова хич не могат да ме заситят. Уж влиза нещо в устата, но все едно е нищо :smile: .

А мен точно те ме засищат, може би защото имат и високо съдържание на вода, която подува, виж прасковата що си я сравнила с диня и пъпеш не знам. Обаче от ябълките как огладнявам , не е истина просто...
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Засищат ли ви плодовете или повече огладнявате от тях?

Мнениеот Миленита » 20 Дек 2018, 15:57

Засищат ме първоначално. Само от банана не огладнявам. От другите после става симфония в стомаха. :mrgreen:
Миленита
 
Мнения: 100
Регистриран на: 13 Ное 2018, 13:21

Re: Засищат ли ви плодовете или повече огладнявате от тях?

Мнениеот Кети cat » 04 Яну 2019, 15:01

Мен ме засищат, но пак зависи и кога ги ям. Ако е сутрин, огладнявам бързо. Но през деня успяват да ми прилъжат успешно глада, ако нямам друго под ръка.
Кети cat
 
Мнения: 95
Регистриран на: 23 Ное 2018, 11:59

Re: Засищат ли ви плодовете или повече огладнявате от тях?

Мнениеот Dalia » 04 Яну 2019, 19:05

Обожавам ги, мга само това да ям , без да помисля за никаква друга храна рез деня
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Има ли смисъл да се скриват плодовете в различни храни?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Юни 2019, 11:07

Пак попаднах на публикация на майка, оплакваща се, че децата й не искат да ядат плодове и тя, решава да направи торта с тях, да ги "вкара" в мъфини, в кекс, в палачинки, да ги смеси с нещо друго и хайде, така да ги консумират. На мен ми се вижда напълно безмислено да изпечеш банан и да направиш бананов хляб, след като детето не иска да яде банани. Или да си възрастен и по този начин да "приемаш" плодовете, за да им вземаш всичко полезно. :roll: :lol:
Аз възприемам нещата така - след като не ти се ядат плодове, не ги ядеш и точка. Тялото си знае какво си иска и с времето вкусовете се променят, стига да не сме били вкарани в някакви релси, в които трябва да се яде това и онова, пък било то и с нежелание. ВИе как мислите, правилно ли е да скриваме плодовете, за да ги ядем?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта