Засищат ли ви плодовете или повече огладнявате от тях?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Засищат ли ви плодовете или повече огладнявате от тях?

Мнениеот lini_leni » 11 Май 2015, 15:55

Обикновено, когато съм на диета се опитвам да карам основно на плодове и кисело мляко, но не мога да откарам повече от 3 дни, защото вместо да ме засищат плодовете, всъщност повече огладнявам от тях.
fruit.jpg
fruit.jpg (23.1 KiB) Прегледано 1878 пъти
Странното е, че няма никакво значение какви са плодовете, дори и най-калоричните ме правят още по-гладна :roll: Последната диета, на която се подложих беше с банани и изкарах точно три дни с нея като на всеки час изяждах минимум по един банан, можете да си представите количеството банани за един ден :lol:

Не зная как работят върху стомаха ми и дали само при мен стоят така нещата, но водата, соковете, плодовете имам чувство, че повече ме разяждат и само ми остъргват стомаха, вместо да се чувствам сита :idea: :evil:

Не зная как хората карат само на плодове със седмици, според вас каква е тайната, за да не огладняваме от плодовете, а да ни държат сити :?:
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Засищат ли ви плодовете или повече огладнявате от тях?

Мнениеот Грохот » 11 Май 2015, 15:57

Ами за обяд обикновено хапвам банани, тъй като ми е най-лесно и да ти кажа до към 6 или 7 часа мога да откарам само на тях, но след това ако не хапна нещо по-стабилно за вечеря, то работата отива на зле!
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Засищат ли ви плодовете или повече огладнявате от тях?

Мнениеот mimeto90 » 11 Май 2015, 15:59

И аз съм същата може и цял ден да не ям, но без вечеря не мога, не разбирам дамите, които хапват само една зелена салатка за вечеря, опитвала съм, но не става, вечер съм се събуждала от глад, с виещ за храна стомах!
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Засищат ли ви плодовете или повече огладнявате от тях?

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 11 Май 2015, 16:00

Аз пък въобще не огладнявам, ям насила, апък вечер може и да не ям, изпитам 2 бири и все едно съм вечряла :lol:
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03

Re: Засищат ли ви плодовете или повече огладнявате от тях?

Мнениеот galya.33 » 12 Май 2015, 15:57

За диети не знам, но моят хранителен режим се състои предимно от плодове, зеленчуци, сладко и тестени изделия. Само на плодове не издържам понеже имам гастрит :( въпреки, че много ги обичам. За да мога да си хапвам колкото искам плодове след всяка порция изяждам половин филия хляб за да се обере киселинността им.
Според мен трябва да опиташ по-алкална диета и да се провериш за гастрит или друга нередност в областта на стомаха. :!:
Аватар
galya.33
 
Мнения: 27
Регистриран на: 15 Апр 2015, 23:39

Re: Засищат ли ви плодовете или повече огладнявате от тях?

Мнениеот MerryPop » 12 Май 2015, 16:19

galya.33 написа:За диети не знам, но моят хранителен режим се състои предимно от плодове, зеленчуци, сладко и тестени изделия. Само на плодове не издържам понеже имам гастрит :( въпреки, че много ги обичам. За да мога да си хапвам колкото искам плодове след всяка порция изяждам половин филия хляб за да се обере киселинността им.
Според мен трябва да опиташ по-алкална диета и да се провериш за гастрит или друга нередност в областта на стомаха. :!:

Аз пък си мислих, че зависи най-вече от хранителния режим, който имаш, а не толкова от евентуални проблеми със стомаха, но като цяло е добре да се поддържа по-алкална среда в стомаха и добър начин си открила, Галя ;) и за съжаление малко от плодовете и зеленчуците са алкални, до колкото помня само авокадото беше от силно алкално, другите са по-скоро киселинни :idea:
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Засищат ли ви плодовете или повече огладнявате от тях?

Мнениеот Harmony » 13 Май 2015, 11:23

Странното е, че някога ме държат дълго време плодовете, да кажем ако съм изяла един банан за закуска, мога преспокойно да изчакам до обед, а понякога огладнявам след половин час :| :?
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Засищат ли ви плодовете или повече огладнявате от тях?

Мнениеот annydance » 14 Май 2015, 16:53

Днес тъкмо ядох към 14 часа три банана и в момента съм адски гладна, чакам да ми се изпекат картофките и нападааам, та хората, които карат само на плодове не знам как се справят, дори не мога да си го представя - плод за вечеря :shock:
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Засищат ли ви плодовете или повече огладнявате от тях?

Мнениеот Jully » 15 Май 2015, 09:29

annydance написа:Днес тъкмо ядох към 14 часа три банана и в момента съм адски гладна, чакам да ми се изпекат картофките и нападааам, та хората, които карат само на плодове не знам как се справят, дори не мога да си го представя - плод за вечеря :shock:

Мисля, че ядат голямо количество плодове или просто гладуват на инат. :)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Засищат ли ви плодовете или повече огладнявате от тях?

Мнениеот Loreyn » 15 Май 2015, 10:18

Jully написа:
annydance написа:Днес тъкмо ядох към 14 часа три банана и в момента съм адски гладна, чакам да ми се изпекат картофките и нападааам, та хората, които карат само на плодове не знам как се справят, дори не мога да си го представя - плод за вечеря :shock:

Мисля, че ядат голямо количество плодове или просто гладуват на инат. :)

И аз не разбирам, според мен не можеш да водиш нормален начин на живот така... перманентно гладен. Преди си спомням като огладнея на работа и нищо не мога да върша, по никакъв начин не мога да се концентрирам. :twisted:
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта