Какво да правя, за да не избеляват дрехите?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Пране на дрехи – как да ги запазим?

Мнениеот Bass » 29 Апр 2015, 15:04

Аз пуловери не нося. Поларени суичъри като е студено и памучни тениски, като стане жега. За фитнес си взимам от драй фит шортите и потниците и ми е чиста работа. Ръгай в пералнята и не се занимавай! Бившата приятелка ме светна как да си пера дрехите, без да ми се оцветяват - слагаш с праха вътре и една цветоулавяща кърпичка и повече никога белите ти гащи не добиват други оттенъци :D :D :D
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Пране на дрехи – как да ги запазим?

Мнениеот Ваня Стойчева » 29 Апр 2015, 15:12

Bass написа:Аз пуловери не нося. Поларени суичъри като е студено и памучни тениски, като стане жега. За фитнес си взимам от драй фит шортите и потниците и ми е чиста работа. Ръгай в пералнята и не се занимавай! Бившата приятелка ме светна как да си пера дрехите, без да ми се оцветяват - слагаш с праха вътре и една цветоулавяща кърпичка и повече никога белите ти гащи не добиват други оттенъци :D :D :D

Каква е тая цветоулавяща кърпичка? Казвай, че имам една червена рокля, която трябва да пера всяки път на ръка! :evil:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Пране на дрехи – как да ги запазим?

Мнениеот Bass » 29 Апр 2015, 15:17

Ваня Стойчева написа:
Bass написа:Аз пуловери не нося. Поларени суичъри като е студено и памучни тениски, като стане жега. За фитнес си взимам от драй фит шортите и потниците и ми е чиста работа. Ръгай в пералнята и не се занимавай! Бившата приятелка ме светна как да си пера дрехите, без да ми се оцветяват - слагаш с праха вътре и една цветоулавяща кърпичка и повече никога белите ти гащи не добиват други оттенъци :D :D :D

Каква е тая цветоулавяща кърпичка? Казвай, че имам една червена рокля, която трябва да пера всяки път на ръка! :evil:

Ми те така си се водят. Има ги в магазините при перилните препарати. Трябва да видя каква е марката, ама до момента каквито и да съм взимал, все са ок. Буквално я хакваш вътре с дрехите, ама гледаш да не ти е пълна пералнята, че да не се заклещи кърпичката между някой чифт гащи и да се оцветят, вместо нея :mrgreen:
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Пране на дрехи – как да ги запазим?

Мнениеот Ваня Стойчева » 29 Апр 2015, 15:18

хм, много хитро! Сега прочетох из нета, не са им много ниски цените, но са и поносими! :) Учудих се какви неща измислят хората! :?
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Пране на дрехи – как да ги запазим?

Мнениеот miron » 29 Апр 2015, 16:39

Хм, ще си взема и аз една такава кърпа! :) моите бивши гаджета на нищо полезно не са ме научили! :evil:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Пране на дрехи – как да ги запазим?

Мнениеот Bass » 29 Апр 2015, 17:45

Ваня Стойчева написа:хм, много хитро! Сега прочетох из нета, не са им много ниски цените, но са и поносими! :) Учудих се какви неща измислят хората! :?

Ема ти не пускаш пералня всеки ден :mrgreen:

miron написа:Хм, ще си взема и аз една такава кърпа! :) моите бивши гаджета на нищо полезно не са ме научили! :evil:

Риск печели, риск губи :D :D :D
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Пране на дрехи – как да ги запазим?

Мнениеот Lyomi » 30 Апр 2015, 10:55

Да, кърпичките са много по-добър вариант за пране, въпреки че имам твърде малко бели дрехи, а за обезмаслителя си мисля, че ще съсипва всичко по пътя си, предполагам и тъканите стават по-уязвими :idea:
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Пране на дрехи – как да ги запазим?

Мнениеот S_Milenska » 30 Апр 2015, 11:02

Lyomi написа:Да, кърпичките са много по-добър вариант за пране, въпреки че имам твърде малко бели дрехи, а за обезмаслителя си мисля, че ще съсипва всичко по пътя си, предполагам и тъканите стават по-уязвими :idea:

Разбира се, ако с всяко прана си слагаш по 2 пръста обезмаслител нормално да се съсипят, все едно да ги търкаш с камък преди всяко пране и да искаш да бъдат като чисто нови. Написала съм за големи петна - омазано от масло за кола, ако имате работно яке, което мъжът ви не сваля от гърба си цяла зима и врата и ръкавите му са с достатъчно дебел слой мазнини - телесни и въздушни, то ще ви свърши работа. Не го ползвайте като прах за пране, за това си има продукти! :|
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Пране на дрехи – как да ги запазим?

Мнениеот Bass » 04 Май 2015, 10:17

А то всичко се свежда до факта, че и парцалите не са вечни. Като отиде тениската, голям праз, ей ги разпродажбите в мола! :lol:
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Пране на дрехи – как да ги запазим?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Май 2015, 13:41

Bass написа:А то всичко се свежда до факта, че и парцалите не са вечни. Като отиде тениската, голям праз, ей ги разпродажбите в мола! :lol:

ааааааа, моля ти се, аз още си пазя парцалите от ученическите години, знаеш ли колко сам и скъпи! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта