Какво да правя, за да не избеляват дрехите?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Пране на дрехи – как да ги запазим?

Мнениеот Bass » 04 Май 2015, 14:28

rabotnata pchela написа:
Bass написа:А то всичко се свежда до факта, че и парцалите не са вечни. Като отиде тениската, голям праз, ей ги разпродажбите в мола! :lol:

ааааааа, моля ти се, аз още си пазя парцалите от ученическите години, знаеш ли колко сам и скъпи! :)

А ти, пчеличке, кой клас беше сега? :mrgreen:
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Пране на дрехи – как да ги запазим?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Май 2015, 14:49

Bass написа:
rabotnata pchela написа:
Bass написа:А то всичко се свежда до факта, че и парцалите не са вечни. Като отиде тениската, голям праз, ей ги разпродажбите в мола! :lol:

ааааааа, моля ти се, аз още си пазя парцалите от ученическите години, знаеш ли колко сам и скъпи! :)

А ти, пчеличке, кой клас беше сега? :mrgreen:

хехехехе, 10 години над класовете, но все пак си ги пазя като по филмите! :lol: Нали знаеш как си пазят мъжете костюмите от бала и се надяват, че един ден пак ще влязат в тях... че и аз така.. :lol: :lol: :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Пране на дрехи – как да ги запазим?

Мнениеот miron » 05 Май 2015, 17:17

Това и аз ще го пробвам, сега с някои по-скъпи тениси ги пера на ръка да не ги разваля ;)
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Какво да правя, за да не избеляват дрехите?

Мнениеот magda » 12 Май 2015, 12:14

Често си купувам тъмни дънки, които така или иначе боята им първоначално остава малко по-малко върху ръцете ми, след това при прането и най-накрая се доотмива с прането :evil: :evil: и да остава най-накрая това
faded-clothes.jpg
faded-clothes.jpg (49.96 KiB) Прегледано 4521 пъти
Мисля, че ще е супер ако има някакви прахчета или някакъв друг препарат, който да се добавя към прането, за да може да запазва цвета на дрехите и да не избеляват или пък някаква домашна хитринка, която да се използва преди или по време на изпирането!

Не зная как да постигна ефекта за запазване цвета на дрехите, а с тази пералня уж не използвам много високи градуси, но пък все така си избеляват след десетото пране, например :idea: :|
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Какво да правя, за да не избеляват дрехите?

Мнениеот franky » 12 Май 2015, 12:17

Спомням си, че майка ми киснеше новите дрехи в оцет с тази цел, но не зная дали може това да е ефикасно, ако те притеснява, че боята оцветява другите дрехи може да опиташ да си вземеш от цветоулавящите кърпички :idea:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Какво да правя, за да не избеляват дрехите?

Мнениеот gomez123 » 12 Май 2015, 12:20

Можеш да питаш в по-големи магазини за перилни препарати дали съществуват такива, би трябвало, амаа... :roll:
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Какво да правя, за да не избеляват дрехите?

Мнениеот MGB » 12 Май 2015, 12:36

Обикновено пера дрехите си наопаки, понеже уж по-бавно избелявали, но най-вече като че ли им пада цвета, когато съхнат на слънце, така че внимавай, а при прането май е неизбежно!
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Какво да правя, за да не избеляват дрехите?

Мнениеот LaCoquine » 12 Май 2015, 16:43

MGB написа:Обикновено пера дрехите си наопаки, понеже уж по-бавно избелявали, но най-вече като че ли им пада цвета, когато съхнат на слънце, така че внимавай, а при прането май е неизбежно!

И аз така правя с дрешките, но нищо не може да ги спаси, просто дрехите нямат нищо общо с тези от моето детство, дори и от тийн годините ми, сега са в пъти по-некачествени!
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Какво да правя, за да не избеляват дрехите?

Мнениеот luchia@marco » 14 Май 2015, 10:33

MGB написа:Обикновено пера дрехите си наопаки, понеже уж по-бавно избелявали, но най-вече като че ли им пада цвета, когато съхнат на слънце, така че внимавай, а при прането май е неизбежно!

О да, аз така прецаках една много любима блуза на мъжа ми, бях я простряла, но на половина и толкова много избеля, че никак не ставаше за носене :|
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: Какво да правя, за да не избеляват дрехите?

Мнениеот BeenieGal » 19 Май 2015, 10:39

А сушилнята не съсипва ли допълнително цветовете, какво мислите, на мен ми се струва, че би ги дообезцветявала? :roll:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта