Какво да правя, за да не избеляват дрехите?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Пране на дрехи – как да ги запазим?

Мнениеот JohnLocke » 21 Дек 2013, 12:27

Здравейте!

От известно време живея сам и ми се налага да върша всякакви домакински дейности, както се сещате!
Като оставим настрана нещата, с които не мога да се справям като готвенето, например, прането е едно от тях!

Няма да ви се оплаквам, накратко искам да ви питам как си перете дрехите без да ги съсипвате?
В тази квартира пералнята е нова и на известна марка, но като си купя нова дреха, някой пуловер или блуза, те са мекички и много приятни.
Щом ги пусна за 2 - 3 пранета стават едни по-груби, не остават същите!

Голям ми е тормоз това пране на дрехите, как се справяте вие?
Установих, че не е от перилните препарати – заредил съм се с всякакви, включително и омекотители!

Кажете ми какво да правя, така че след пране дрехите да си остават такива мекички?
JohnLocke
 
Мнения: 70
Регистриран на: 28 Окт 2013, 14:32

Re: Пране на дрехи – как да ги запазим?

Мнениеот m.vulev » 21 Дек 2013, 12:31

Абе, аз тоби ергенски период го преминах доста успешно! :lol: Нямах такива проблеми. Ммм единственото, което мога да те посъветвам е да четеш на етикетите на дрехите какво пише и да си познаваш пералнята. :idea: Можеш да пробваш с друга марка перилни препарати и омекотители!
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Пране на дрехи – как да ги запазим?

Мнениеот mimeto90 » 21 Дек 2013, 13:08

Когато заживях сама правих всичко по усет, действа, иначе ако можеш да откриеш книжката на пералнята (да помолиш хазаите да ти я дадат), за да разбереш програмите какви са ще е добре ;)
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Пране на дрехи – как да ги запазим?

Мнениеот rabotnata pchela » 05 Дек 2014, 17:55

Няма тайна момко, пуловерите се скапват, така е :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Пране на дрехи – как да ги запазим?

Мнениеот S_Milenska » 08 Дек 2014, 14:59

Използването на хубав прах за пране е много важно :)
А онзи ден какъв начин за почистване на зацапани яки разбрах! Преди да пуснете в пералнята блуза с много бръсна яка или якето ви да речем, което се е зацапало след 1 месец ежедневно носене, сложете обезмаслител обилно и пуснете в пералнята! Ефектът е УАУ :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Пране на дрехи – как да ги запазим?

Мнениеот miron » 21 Апр 2015, 17:06

Е то и за това ли има философия? Вземаш дрехите - слагаш ги в пералнята и слагаш доволно количество прах :)))
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Пране на дрехи – как да ги запазим?

Мнениеот mangusta » 22 Апр 2015, 16:07

S_Milenska написа:Използването на хубав прах за пране е много важно :)
А онзи ден какъв начин за почистване на зацапани яки разбрах! Преди да пуснете в пералнята блуза с много бръсна яка или якето ви да речем, което се е зацапало след 1 месец ежедневно носене, сложете обезмаслител обилно и пуснете в пералнята! Ефектът е УАУ :)

Хмм, а какъв е този обезмаслител, специално за пране на дрехи ли, не съм чувала досега за такъв, но ако има бих опитала :roll:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Пране на дрехи – как да ги запазим?

Мнениеот Ваня Стойчева » 23 Апр 2015, 13:11

mangusta написа:
S_Milenska написа:Използването на хубав прах за пране е много важно :)
А онзи ден какъв начин за почистване на зацапани яки разбрах! Преди да пуснете в пералнята блуза с много бръсна яка или якето ви да речем, което се е зацапало след 1 месец ежедневно носене, сложете обезмаслител обилно и пуснете в пералнята! Ефектът е УАУ :)

Хмм, а какъв е този обезмаслител, специално за пране на дрехи ли, не съм чувала досега за такъв, но ако има бих опитала :roll:

И аз го правя това с обезмаслителя, ползвам обикновен обезмаслител, с който си чистя печката. :mrgreen:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Пране на дрехи – как да ги запазим?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Апр 2015, 15:38

Страшен трик е с обезмаслителя, на мъжа ми дънките, които беше омазал с масло от колата ги излъсках точно по този начин! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Пране на дрехи – как да ги запазим?

Мнениеот donni » 24 Апр 2015, 12:40

:o :o Вие ме разбихте, как така ще ползвате обезмаслител, не се ли разбива пералнята по този начин, както и самите дрехи :shock: като зная колко са силни и как ми горят кожата, направо се ужасявам от мисълта за тях!
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron