Как се справяте с хвърчащата коса без стилизиращи продукти?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Как се справяте с хвърчащата коса без стилизиращи продукти?

Мнениеот Nightmare » 13 Май 2015, 12:33

Имам от доста време проблем с моята коса. Не мога просто да се изкъпя и да изляза, ужасно хвърчаща, бухнала и без никаква форма е :evil:

Единствените начини са да я вържа, да я изправя или да използвам стилизиращи продукти, като никой от вариантите не е особено щадящ :|
Suki.jpg
Suki.jpg (21.89 KiB) Прегледано 2978 пъти
Винаги съм такава рошла у дома и не зная как мъжа ми не се плаши, явно ми е свикнал :D лошото, че не се оформят такива къдрици, а си стои просто хвърчаща :(
Не зная как да се справя с тази моята коса, доста къса е, на черта съм подстригана, от бои и другите начини, по които я третирам, тя просто отказва да расте и се накъсва, та винаги съм на черта :|

Не знам какви начини ще ми предложите за справяне с хвърчащата коса без да използвам стилизиращи продукти, не виждам изход :|
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Как се справяте с хвърчащата коса без стилизиращи продукти?

Мнениеот Lyomi » 13 Май 2015, 12:37

Същата кошница съм и аз в главата, но намерих нещо като решение :D Като се изкъпя я оставям да изсъхне сама и докато е влажна увивам кичурите, които са до лицето ми навън и ги хващам с щипка на тила, така действам и с по-задните, докато свърши косата, след това я пръскам с малко лак и готово, не смятам, че лакът уврежда колкото пресата, така че съм доволна и изглеждам като що-годе нормален човек :D
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Как се справяте с хвърчащата коса без стилизиращи продукти?

Мнениеот dessiblond » 13 Май 2015, 12:40

Откакто ползвам дървена четка за коса съм много доволна, някак стои косата ми на големи вълни и не се наелектризира, плюс това, бях чела някъде, че пластмасовите гребени и четки увреждат скалпа, за разлика от дървените :idea: Също и някои отвари мисля, че може да имат такъв ефект върху косата - хем да имаш обем, хем да не е бухнала :idea:
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Как се справяте с хвърчащата коса без стилизиращи продукти?

Мнениеот penny » 13 Май 2015, 12:47

И при мене това е мисия невъзможна, но май е важно да си уцелиш правилната прическа, спрямо косата. В момента съм на степени подстригана и така ми е добре използвам един балсам, от който косата не стои бухнала, но не е много добър, все още не съм открила по-добрия вариант!
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Как се справяте с хвърчащата коса без стилизиращи продукти?

Мнениеот red_eyes » 13 Май 2015, 15:25

Възможно по-късата коса винаги е била решение на тези проблеми, рядко може да се случи така че да изгорят краищата или да нацъфти, вярно, че се използват повече стилизиращи продукти, но пък какво от това!
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Как се справяте с хвърчащата коса без стилизиращи продукти?

Мнениеот luchia@marco » 14 Май 2015, 09:59

Ами ако на първо време опиташ да спреш да я боядисваш, може и да е по-съществена разликата, освен това като поизрасне малко може да я подстрижеш съвсем късичко, хем ще е свежа и с твоя си цвят :idea: :)
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: Как се справяте с хвърчащата коса без стилизиращи продукти?

Мнениеот annydance » 14 Май 2015, 16:54

Може би трябва да отидеш при дерматолог, който има необходимата апаратура, тъй като може проблема да е в скалпа, не само от косъма!
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Как се справяте с хвърчащата коса без стилизиращи продукти?

Мнениеот Jully » 15 Май 2015, 09:27

Използваш ли балсам? За мен това е най-добрия продукт за коса, или да си слагаш някаква маска докато се миеш, той омекотява косъма и подхванва, никога не ми стърчи косата, но ако съм без балсам - винаги стърчи.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как се справяте с хвърчащата коса без стилизиращи продукти?

Мнениеот Loreyn » 15 Май 2015, 10:54

И аз съм чувала, че обикновено за увредения косъм няма лечение и продукт, който да го възстанови, така че по-добре заложи на късата прическа и без друго се е задало лято!
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Как се справяте с хвърчащата коса без стилизиращи продукти?

Мнениеот gerrito » 15 Май 2015, 14:50

@ dessiblond откъде си купи дървена четка, понеже и аз търся. Не знам защо е толкова трудно да намеря в моето градче :( търсих по онлайн магазините, но не намерих четки, само дървени гребени тук http://cosmeticline.bg/chetki-za-sresvane-i-izsushavane/, които даже са май за фризьори. Ще се радвам ако ме упътите към някой магазин, понеже и моята коса вече не мога да я трая такава, постоянно се наелектризира.
gerrito
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Фев 2014, 20:53

Следваща

Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта