Възможно ли е мигрената да бъде облекчена у дома?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Възможно ли е мигрената да бъде облекчена у дома?

Мнениеот galya.33 » 08 Юни 2015, 08:28

Мигрената е подуване на мозъчната кора, което може да се причини от прием на захар, кофеин, стрес, някои видове сирене (всъщност повечето млечни продукти), може да се причини и от липса на минерали и проблеми с очите или миризми. Повече жените имат мигрена, защото има връзка и с месечния цикъл. Не се влияе от компреси, защото просто действието на компреса не достига до мозъчната кора. Ако вашето главоболие се влияе от компрес то страдате от ужасно главоболие породено от напрежение на мускулите на главата и вратът, но не и от мигрена. Самата мигренозна болка е много специфична защото обикновено обхваща само половината глава и едното око или се разпространява като обръч тръгващ от едното слепоочие и завършващ в другото, като болката обикаля цялата глава. Третия вариант за проява на мигрена е въобще да не ви боли глава, но да сте замаяни да ви се гади, да ви се вие свят, да ви дразни шума или светлината и в същото време кръвното да е нормално или леко ниско.
(споделям всичко това след няколко консултации с лекар :? )
На мен лично ми повлия добре ежедневния прием на 1/4 до 1/2 лъжичка хималайска сол смесено със сока от половин лимон и вода до горе на чашата. :D :D Това обаче е за превенция и предотвратяване на първоначалните симптоми на пристъпа. ;) Мигрената ми беше породена от стрес и понеже този период от живота ми отмина и мигрената отмина с него. Сега имам леки мигренозни пристъпи свързани с месечния цикъл, но понеже те са рядко (сравнено с преди), а това с лимона трябва да се прави всеки ден предпочитам да взема хапче (дексофен). Рецептата с лимона и хималайската сол при това почти не влияе на пристъпи свързани с цикъла. :cry:
Идете на лекар все пак! :D
Аватар
galya.33
 
Мнения: 27
Регистриран на: 15 Апр 2015, 23:39

Re: Възможно ли е мигрената да бъде облекчена у дома?

Мнениеот karri » 09 Юни 2015, 19:52

Когато го пих се продаваше свободно. Не се е налагало да го търся, само чаках години някой да ми го каже. А сега са ми казали, че може да се поръча чрез аптека.
karri
 
Мнения: 5
Регистриран на: 30 Май 2015, 20:20

Re: Възможно ли е мигрената да бъде облекчена у дома?

Мнениеот mihaella » 14 Сеп 2015, 14:09

karri написа:Когато го пих се продаваше свободно. Не се е налагало да го търся, само чаках години някой да ми го каже. А сега са ми казали, че може да се поръча чрез аптека.

Да, някои хапчета помагат, но и храненето има много голямо значение, поне аз това установих.
mihaella
 
Мнения: 77
Регистриран на: 19 Юни 2014, 19:00

Re: Възможно ли е мигрената да бъде облекчена у дома?

Мнениеот Pipilota » 14 Сеп 2015, 14:32

Сега разбирам, че страдам от мигрена, след обяснението на Галя, точно такова чувствам понякога - болка само от едната страна на главата, дискомфорт, напрежение в очите. Гадно е, но ми минава бързо, ще пробвам да включа лимона, сол хималайска и без друго ям ежедневно :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Възможно ли е мигрената да бъде облекчена у дома?

Мнениеот Rali_hr » 14 Сеп 2015, 14:49

Галя нежно и тактично обясни, че жените наистина ги болят главите, мъжете да не си мислят, че ги лъжем! :lol:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Възможно ли е мигрената да бъде облекчена у дома?

Мнениеот kauda » 28 Окт 2016, 12:51

Rali_hr написа:Галя нежно и тактично обясни, че жените наистина ги болят главите, мъжете да не си мислят, че ги лъжем! :lol:

Е то не е само неудобство за мъжете, ами за всички ни. :mrgreen:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Възможно ли е мигрената да бъде облекчена у дома?

Мнениеот Monika_Spasova » 02 Ное 2016, 13:08

На мен лично ми действа много добре, когато пия топъл ментов чай с повече мед и лимон, отпуска ми се главата.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Възможно ли е мигрената да бъде облекчена у дома?

Мнениеот borkova » 02 Ное 2016, 15:05

Без хапчета едва ли може да мине, но на тъмно, тихо и спокойно място може да помогне да не се усилва поне болката.
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Възможно ли е мигрената да бъде облекчена у дома?

Мнениеот kauda » 14 Дек 2016, 13:28

Бих пробвала с някаква ароматерапия, макар че при мигрена не е много подходящо, пакетчета чай на очите, тихо и затъмнено място, компрес на челото с нещо по-хладно.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Възможно ли е мигрената да бъде облекчена у дома?

Мнениеот mangusta » 14 Дек 2016, 15:32

Едва ли ароматерапията наистина е подходяща за тази цел. Някои получават гадене и повръщане при мигрена.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Предишна

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта