Преумора на очите - как да помогнем на очите да си починат?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Преумора на очите....

Мнениеот southern_sun » 28 Дек 2011, 11:01

Cuddy написа:Посягам към изкуствените сълзи при нужда.
mary jane, с доптрични съм и не мога да дам мнение. :)

Изкуствените сълзи предполагам ги използваш за изкуствено овлажняване на очите, а твоите от какво ги чувстваш сухи? И помагат ли ти тези изкуствени сълзи?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Преумора на очите....

Мнениеот Cuddy » 28 Дек 2011, 18:44

Сухи ги чувствам и имам сърбеж.
Облекчават ме. Купувам си от еднократните дозички, защото основно в сесия ми трябват. :lol:
Допреди 2-3 години си ги ползвах редовно. Правех и курсове с I-caps R и Vitalux plus по назначение на очната ми лекарка.
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Re: Преумора на очите....

Мнениеот southern_sun » 29 Дек 2011, 12:51

Cuddy написа:Сухи ги чувствам и имам сърбеж.
Облекчават ме. Купувам си от еднократните дозички, защото основно в сесия ми трябват. :lol:
Допреди 2-3 години си ги ползвах редовно. Правех и курсове с I-caps R и Vitalux plus по назначение на очната ми лекарка.

А възможно ли е да е алергия, а не преумора?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Преумора на очите....

Мнениеот Cuddy » 29 Дек 2011, 13:05

southernsun написа:
Cuddy написа:Сухи ги чувствам и имам сърбеж.
Облекчават ме. Купувам си от еднократните дозички, защото основно в сесия ми трябват. :lol:
Допреди 2-3 години си ги ползвах редовно. Правех и курсове с I-caps R и Vitalux plus по назначение на очната ми лекарка.

А възможно ли е да е алергия, а не преумора?

Надали. Ако беше алергия, щеше да се проявява постоянно, а аз не сменям гримовете всеки ден, както не сменям и миещите средства. Нямаше да е ограничена инцидентно в рамките на месец всяка зима, а примерно, ако беше от измиващ продукт или грим, щеше да е при всяко ползване.
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Re: Преумора на очите....

Мнениеот tweety » 03 Яну 2012, 15:59

А тези изкуствени сълзи, ги капеш в очите ли?
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Преумора на очите....

Мнениеот Cuddy » 04 Яну 2012, 12:37

tweety написа:А тези изкуствени сълзи, ги капеш в очите ли?

Да. :)
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Re: Преумора на очите....

Мнениеот Memento » 30 Яну 2012, 12:32

При преумора много помага зеленият цвят и най-вече натуралните растителни багри. Когато почувствате преумора просто за няколко минутки погледнете някое дръвче навън или полянка, или нещо зелено по принцип. Помага много :)
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Преумора на очите....

Мнениеот Lyomi » 04 Ное 2013, 13:35

За съжаление и аз не мога да се справя, т.е. не зная как! Взех си овлажняващи капки за очи, но не ми помогнаха за умората. Дали мога да си сложа очила без диоптър само със защита от компютър?
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

По какво да разбера, че имам очно заболяване?

Мнениеот lini_leni » 23 Юли 2014, 11:59

Преди време ми бяха открили астигматизъм. Носих очила за кратко и в един момент започнах да не изпитвам нужда от тях, реших, че заболяването си е отишло, свалих ги. Лекарката ми беше предписала капки, както и витамини, за да понижат стреса в очите :D , но реших, че имат прекалено много Е-та и започнах собствена терапия с моркови. :oops: :D :D

Така де, сега се опасявам, дали това очно заболяване не се е върнало или пък е друго. Дали е възможно сами да разберем, ако имаме едно или друго очно заболяване, какви симптоми се появяват освен главоболието, тъй като това беше причината, поради която отидох на офталмолог за пръв път, иначе мислих, че виждам перфектно :?

Някой от вас имал ли е различни симптоми на очно заболяване от тези и в какво са се изявявали? :?
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: По какво да разбера, че имам очно заболяване?

Мнениеот penny » 23 Юли 2014, 12:03

астигматизма е често срещано очно заболяване, но на мен ми го откриха, когато отидох с оплакване за сърбеж и зачервяване на очите, не съм имала главоболие, а и не съм забелязала да не виждам повече от обикновено :D чувала съм, че някои хора, които често боледуват от конюнктивит или им излиза ечемик, също е възможно да имат астигматизъм и това да са симптомите :? по-добре отиди на очен, няма защо да гадаем :!:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта