Преумора на очите - как да помогнем на очите да си починат?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Преумора на очите - как да помогнем на очите да си починат?

Мнениеот Пума » 29 Окт 2011, 14:06

След дългото седене пред комютъра.....
Пума
 
Мнения: 159
Регистриран на: 22 Юли 2011, 20:41

Re: Преумора на очите....

Мнениеот qproin » 29 Окт 2011, 17:36

Не е задължително да е само от стоенето пред компютъра, често съм забелязала преумора в очите и когато работя в затворено помещение, и при отопление с климатик и сух въздух.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Преумора на очите....

Мнениеот Dia » 15 Ное 2011, 16:16

По 9 часа работя на компютър, почти без прекъсване, и усещам, че очите ми започват да страдат сериозно. Преди дни забелязах, че чета по-бавно. Някой пробвал ли е йога за очи или нещо подобно, което не отнема време, а дава резултат?
Аватар
Dia
 
Мнения: 47
Регистриран на: 27 Сеп 2011, 09:49

Re: Преумора на очите....

Мнениеот сиско » 30 Ное 2011, 14:02

Преуморените очи са често срещан /обичаен/ проблем. Най-широко разпространените причини, които довеждат до преумора на очите са прекарването на дълги часове на изкуствена или лоша светлина, продължителното четене или работа на компютър, ежедневният стрес, неправилно предписаните очила, замърсяването. Често пъти поради тези фактори преумората на очите е последвана от чувство на напрегнатост и стегнатост около очите, трудност при фокусирането и концентрацията и главоболие.

За да предпазите очите си от преумора бъдете сигурни, че работите и четете на добра светлина. Ако сте пред монитора или това, което вършите напряга очите ви правете кратки почивки на всеки час и се концентрирайте върху далечни предмети за няколко секунди, за да възвърнете дълбочината на зрението си.

Правете си редовни прегледи при вашия очен лекар и не гледайте телевизия на тъмно. Друг начин да облекчите уморените си очи е да ги затворите и много внимателно и нежно да разтриете клепачите си с длани (ако носите лещи ги махнете). Най-простото лекарство при преуморени очи е да легнете в тъмна стая и да поставите за 10 минути резенчета краставица или памучни тампони потопени в студено мляко върху клепачите ви.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Преумора на очите....

Мнениеот radowen » 30 Ное 2011, 14:10

Когато са преуморени очите ми, а това често ми се случва - освен задължителното стоене на въздух за 10-на минути, правя и компреси - с филтри от чай от лайка - запарвам ги и ги поставям върху затворените си очи за 10-15 минути. По същия начин и с разрязан на половина суров картоф - поставям парчетата върху очите за 10 минути.
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Преумора на очите....

Мнениеот сиско » 30 Ное 2011, 14:18

Аз излизам на чист въздух, когато ми се преуморят очите. Също ги изплаквам и с хладка вода, действа ободряващо.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Преумора на очите....

Мнениеот Margo » 30 Ное 2011, 15:25

сиско написа:Аз излизам на чист въздух, когато ми се преуморят очите. Също ги изплаквам и с хладка вода, действа ободряващо.

Това е добра идея с водата, но ако сте гримирани ...? Иначе знам начин с торбички чай охладени, това също е много добър начин за отмора на очите!
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Преумора на очите....

Мнениеот Finger » 07 Дек 2011, 17:19

Аз препоръчвам упражнения за очите за работещите на компютър.
Finger
 
Мнения: 138
Регистриран на: 07 Дек 2011, 11:48

Re: Преумора на очите....

Мнениеот mary jane » 12 Дек 2011, 11:22

Аз също имам проблеми с очите от известно време. Преуморени ги чувствам, боли ме глава. Та исках да попитам някой ползвал ли е от тези защитните очила за компютър и дали има ефект от тяхното носене?
Аватар
mary jane
 
Мнения: 77
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:11

Re: Преумора на очите....

Мнениеот Cuddy » 28 Дек 2011, 10:55

Посягам към изкуствените сълзи при нужда.
mary jane, с доптрични съм и не мога да дам мнение. :)
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта