Смятате ли, че критериите за красота могат да се изменят във времето?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Смятате ли, че критериите за красота могат да се изменят във времето?

Мнениеот Anka » 27 Май 2015, 16:13

nadqta написа:Красотата е в силата на духа, четох статията и смятам, че доста се е постарала, за да изглежда като останалите момичета, така че не са се опитали да трансформират модела за красота, а просто момичето е дало много, за да води начина на живо, за който е мечтала :idea:

не изглежда точно като фотомодел, но наситна е много красива за своето състояние особено! Силата ѝ наистина е в духа и в желанието да покажа, че не е по-различна от останалите, хубаво е че семейството са я подкрепили, лошото е, че в такива случаи родителите са тези, които се предават.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Смятате ли, че критериите за красота могат да се изменят във времето?

Мнениеот Bass » 03 Юни 2015, 11:56

The beauty is in the eye of the beholder. Това, което за мен е красиво, е грозно за много други и обратното. Тъпо е да измерваме някакви такива повърхностни състояния, които се манипулират лесно с грим, пластична хирургия и неизбежно се променят, защото вечно млади няма.
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Смятате ли, че критериите за красота могат да се изменят във времето?

Мнениеот fawla » 03 Юни 2015, 12:05

Bass написа:The beauty is in the eye of the beholder. Това, което за мен е красиво, е грозно за много други и обратното. Тъпо е да измерваме някакви такива повърхностни състояния, които се манипулират лесно с грим, пластична хирургия и неизбежно се променят, защото вечно млади няма.

Трябва да се вглеждаме най-вече във вътрешната красота, нали? :) И все пак не пречи и отвън да сме хубави, все пак точно това е което се харесва най-напред. Ти би ли си взел избирал жена си без външната красота да е фактор? Сигурна съм, че приятелката ти е супер опъната мацка :)
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Смятате ли, че критериите за красота могат да се изменят във времето?

Мнениеот kauda » 03 Юни 2015, 12:57

Този случай с момичето със синдром на Даун е много особен, аз не вярвам, че може да се промени светогледа ни, а за обичайната красота, то когато нещо гали очите ти няма как да не докосне и сърцето си.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Смятате ли, че критериите за красота могат да се изменят във времето?

Мнениеот Bass » 03 Юни 2015, 14:32

fawla написа:
Bass написа:The beauty is in the eye of the beholder. Това, което за мен е красиво, е грозно за много други и обратното. Тъпо е да измерваме някакви такива повърхностни състояния, които се манипулират лесно с грим, пластична хирургия и неизбежно се променят, защото вечно млади няма.

Трябва да се вглеждаме най-вече във вътрешната красота, нали? :) И все пак не пречи и отвън да сме хубави, все пак точно това е което се харесва най-напред. Ти би ли си взел избирал жена си без външната красота да е фактор? Сигурна съм, че приятелката ти е супер опъната мацка :)

Е, тя е на 24, колко да е опъната. ;)
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Смятате ли, че критериите за красота могат да се изменят във времето?

Мнениеот qwerryyy » 03 Юни 2015, 15:11

Е, че на 24 си е 6-ца от тотото! Хайде, 5-ца, защото аз съм на 21, но дам няма място за сравнение, макар че на по 24 години има доста занемарени жени :(
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Смятате ли, че критериите за красота могат да се изменят във времето?

Мнениеот Bass » 04 Юни 2015, 12:16

qwerryyy написа:Е, че на 24 си е 6-ца от тотото! Хайде, 5-ца, защото аз съм на 21, но дам няма място за сравнение, макар че на по 24 години има доста занемарени жени :(

Ми то, освен личното светоусещане, има значение и с какви хора си се събрал. Аз примерно нямам изисквания и не съм претенциозен, просто явно я карам да се чувства добре и то си личи :D
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Смятате ли, че критериите за красота могат да се изменят във времето?

Мнениеот Pipilota » 04 Юни 2015, 13:19

Басс, твърденията ти са от малкото изключения. Да не се лъжем - има стандарти за красота - всички се стремим да влезем в тях. Жената трябва да е слаба, с красив бюст. Така че ако ми кажеш, че не ти пречи някоя дунда да подскача до теб..
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Смятате ли, че критериите за красота могат да се изменят във времето?

Мнениеот Ваня Стойчева » 04 Юни 2015, 14:26

Това момиче с болестта е красива, но до там. Но красотата на моделите трябва да предизвикват не респект и похвала, а сексуалност, това не може да се получи, колкото и да си променяме критериите за красота, защото ще стане и извратено.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Смятате ли, че критериите за красота могат да се изменят във времето?

Мнениеот Bass » 05 Юни 2015, 10:23

Pipilota написа:Басс, твърденията ти са от малкото изключения. Да не се лъжем - има стандарти за красота - всички се стремим да влезем в тях. Жената трябва да е слаба, с красив бюст. Така че ако ми кажеш, че не ти пречи някоя дунда да подскача до теб..

Не ми, даже напротив. Кокалестите не са ми по вкуса. Трябва да има с какво да си запълня шепите ;)
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта