Кога се изследват тоновете на плода?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Кога се изследват тоновете на плода?

Мнениеот Mon_ton » 20 Май 2015, 13:21

Вече навлизам в 6 месец на бременността и започнах да се притеснявам още повече за състоянието на бебето. :roll: Разбрах, че скоро трябва да се изследват тоновете на плода. Не знам как точно изглежда изследването, до колкото знам само се прикрепя едни уред към корема, но какви са тези тонове, какво означават? Кога се изследват тоновете на плода, задължително ли е?
На вас следили ли са тоновете на плода и имаше ли нещо притеснително? :roll: Много се притеснявам дали всичко ще е наред с малката. Надявам се да ми помогнете и да ми разкажете повече за тоновете на плода! :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кога се изследват тоновете на плода?

Мнениеот Ваня Стойчева » 20 Май 2015, 14:15

От рано си се притеснила за това, изследването не е страшно, слагат ти просто колан. Тоновете са сърдечната дейност на бебето, няма място за притеснения, рядко има усложнения.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Кога се изследват тоновете на плода?

Мнениеот Kremiliya » 20 Май 2015, 14:43

Мисля, че се правеше чак към края на бременността, а именно в 9 месец, за да се чуе дали всичко е наред с бебето, има случаи, при които след като се чуят тоновете на бебето по спешност се предизвиква раждане или се прави секцио. Но това са единични усложнения, рано ти е да се притесняваш, спокойно се радвай на бременността! :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Кога се изследват тоновете на плода?

Мнениеот donni » 20 Май 2015, 14:53

Доколкото зная не е задължително на всеки преглед, поне при мен само веднъж са ми го правили във втората половина от бременността, така че няма от какво да се притесняваш и да го мислиш, притеснението по-скоро би ти докарало неприятности като високо кръвно!
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Кога се изследват тоновете на плода?

Мнениеот MerryPop » 21 Май 2015, 12:37

Ами моя лекар така и не ми направи това изследване на бебо, но цялата ми бременност беше толкова спокойна, никакви проблеми не съм имала, затова предполагам не ми го е направил :roll:
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Кога се изследват тоновете на плода?

Мнениеот fawla » 21 Май 2015, 15:47

MerryPop написа:Ами моя лекар така и не ми направи това изследване на бебо, но цялата ми бременност беше толкова спокойна, никакви проблеми не съм имала, затова предполагам не ми го е направил :roll:

Добре, че всичко е минало наред, според мен е задължително да се изследваме.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Кога се изследват тоновете на плода?

Мнениеот Jully » 21 Май 2015, 16:40

Добре, че всичко е свършило добре. Аз родих по спешност точно след изследване на тоновете! За щастие всичко свърши добре, а нямах никакви усложнения по време на бременността. Затова дори и лекаря ви да не иска, настоявайте в последните 2 месеца за този преглед.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Кога се изследват тоновете на плода?

Мнениеот Anka » 21 Май 2015, 17:08

Jully написа:Добре, че всичко е свършило добре. Аз родих по спешност точно след изследване на тоновете! За щастие всичко свърши добре, а нямах никакви усложнения по време на бременността. Затова дори и лекаря ви да не иска, настоявайте в последните 2 месеца за този преглед.

Ужас! Добре, че всичко е наред, не знам как може да има толкова немарливи лекари към здравето на пациентите им!
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Кога се изследват тоновете на плода?

Мнениеот Jully » 22 Май 2015, 09:58

За щастие при мен не се случи нищо, защото наистина реагираха всички много бързо. Учудвам се, че не се правят такива изследвания, след като става и бързо, лесно, а и не изисква кой знае колко време, много апаратура и прочие, уред има във всяка болница, ражданията протичат дори с него.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Кога се изследват тоновете на плода?

Мнениеот fawla » 22 Май 2015, 10:26

Значи трябва да настояваме за този преглед! :)
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта