Има ли качествени колбаси?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Има ли качествени колбаси?

Мнениеот кора-бия » 11 Яну 2016, 15:58

Jully написа:Не знам до колко са лесни и безопасни обаче. :/ Все пак става въпрос за някакви опушвания и подобни, ако отдолу се горят неприятни неща, знам ли :)

Не знам даил някой слага отдолу да гори гума на тир, но като цяло и аз не съм много ок с тея изпарения.
кора-бия
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Май 2015, 10:42

Re: Има ли качествени колбаси?

Мнениеот svetlozara » 11 Яну 2016, 16:39

кора-бия написа:
Jully написа:Не знам до колко са лесни и безопасни обаче. :/ Все пак става въпрос за някакви опушвания и подобни, ако отдолу се горят неприятни неща, знам ли :)

Не знам даил някой слага отдолу да гори гума на тир, но като цяло и аз не съм много ок с тея изпарения.

И аз имам големи опасения, не мисля, че е много добре, макар че не съм наясно каква е точно технологията, виждала съм само една снимка, ама как се прави идея нямам. Това пушено месо , което е по магазините дали е същото?
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Има ли качествени колбаси?

Мнениеот pavleta » 15 Мар 2016, 17:17

svetlozara написа:
кора-бия написа:
Jully написа:Не знам до колко са лесни и безопасни обаче. :/ Все пак става въпрос за някакви опушвания и подобни, ако отдолу се горят неприятни неща, знам ли :)

Не знам даил някой слага отдолу да гори гума на тир, но като цяло и аз не съм много ок с тея изпарения.

И аз имам големи опасения, не мисля, че е много добре, макар че не съм наясно каква е точно технологията, виждала съм само една снимка, ама как се прави идея нямам. Това пушено месо , което е по магазините дали е същото?


100% не е същото, добавят някакви химични съставки, които да придадат такъв вкус. Иначе ако тиси опушваш месо или риба, го правиш мисля, че беше с дъбови стърготини.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Има ли качествени колбаси?

Мнениеот Mon_ton » 12 Апр 2016, 14:39

Дори казват, че готвенето на въглища крие риск от рак, а дали готвенето на пара с обикновени въглища не крие същите проблеми? Може би наистина трябва специален материал, с който да се опушват.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Има ли качествени колбаси?

Мнениеот irka » 14 Апр 2016, 15:50

Дори и с дървени стърготини, които са натурален продукт, мисля, че не е много полезно за храната. Иначе има качествени колбаси, но не се разпространяват масово във всички магазини и са много скъпи.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Има ли качествени колбаси?

Мнениеот S_Milenska » 15 Апр 2016, 17:09

irka написа:Дори и с дървени стърготини, които са натурален продукт, мисля, че не е много полезно за храната. Иначе има качествени колбаси, но не се разпространяват масово във всички магазини и са много скъпи.

кои например? Дай някоя конкретна марка и в кои магазини ги има?
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Има ли качествени колбаси?

Мнениеот pravilno » 18 Апр 2016, 10:06

Специално колбасите и месата на Елит мес са страхотни. Отличават се по вкус от другите, но много трудно ги намирам, все се оглеждам за тях, но рядко ги има в нашия район. На Маджаров преди бяха добри, но май развалиха качеството.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Предишна

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта