Има ли качествени колбаси?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Има ли качествени колбаси?

Мнениеот MerryPop » 20 Май 2015, 14:02

Не давам много честно на децата да ядат колбаси, но за сандвичи, например, не върви да има нарежеш бутче пилешко или пък сутринта да тръгнеш да печеш, та да сложиш в сандвичите им :idea:

Много ме притеснява това, че всички колбаси имат вкус на химия и някакви гадости, реално досега не съм опитвала от години колбаси, които да са изцяло от месо! Мислих да им приготвя някаква подобна шунка, на семейството,
Smoked-Ham.jpg
Smoked-Ham.jpg (97.4 KiB) Прегледано 4307 пъти
но не зная дали би станала като истинската, в крайна сметка :roll:

Вие някога приготвяли ли сте у дома колбаси или сте открили такива, които пасват на вкуса на истинските колбаси :roll: всъщност съществуват ли качествени колбаси от месо? :roll:
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Има ли качествени колбаси?

Мнениеот Ваня Стойчева » 20 Май 2015, 14:19

Ако успееш да намериш фирма, която опушва месото можеш да си правиш у дома шунка или такъв тип пушено месо. :) Иначе ако от зимата си направиш повече пастърма или суджуци и във фризера :))
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Има ли качествени колбаси?

Мнениеот franky » 20 Май 2015, 14:22

Мисля, че и сам може да направиш нещо такова, говоря за опушването, само че ти трябва барбекю с капак и дървен чипс :idea:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Има ли качествени колбаси?

Мнениеот donni » 20 Май 2015, 14:29

Да ви кажа има една фирма, на която ми харесва месото, казва се Аякс, но я има в нашия регион, иначе не зная дали навсякъде я има, т.е. в цяла България!
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Има ли качествени колбаси?

Мнениеот Kremiliya » 20 Май 2015, 14:44

Освен да се направят домашни, някой да знае за магазин или марка колбаси, които правят качествени такива? :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Има ли качествени колбаси?

Мнениеот gomez123 » 20 Май 2015, 16:52

Ами дайте някакви рецепти за пастърма, например, много я обичам, а купешката хич не ми допада! :|
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Има ли качествени колбаси?

Мнениеот Pipilota » 21 Май 2015, 09:30

gomez123 написа:Ами дайте някакви рецепти за пастърма, например, много я обичам, а купешката хич не ми допада! :|

И аз съм голям почитател на пастърмата, тази година правихме за първи път с мъжа ми и се справихме много добре :) Вземаш контра филе от магазина - свинско. :) Осоляваш с обикновена ситна сол и притискаш под нещо тежко и така стои поне 24 часа. След това измиваш, подсушаваш, овалваш подправки - чубрица, червен пипер, сол, кимион. Окачва се да се суши на студено и проветливо място. Ако имаш модерен и хубав хладилник, дори и сега можеш да си направиш, като я загънеш във вестник и сложиш в хладилника ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Има ли качествени колбаси?

Мнениеот Mamacita » 21 Май 2015, 09:48

Pipilota написа:
gomez123 написа:Ами дайте някакви рецепти за пастърма, например, много я обичам, а купешката хич не ми допада! :|

И аз съм голям почитател на пастърмата, тази година правихме за първи път с мъжа ми и се справихме много добре :) Вземаш контра филе от магазина - свинско. :) Осоляваш с обикновена ситна сол и притискаш под нещо тежко и така стои поне 24 часа. След това измиваш, подсушаваш, овалваш подправки - чубрица, червен пипер, сол, кимион. Окачва се да се суши на студено и проветливо място. Ако имаш модерен и хубав хладилник, дори и сега можеш да си направиш, като я загънеш във вестник и сложиш в хладилника ;)

Типично по български - винаги вестника върши хубава работа, за всичко :D :D Ама това си е рецептата и ние си правихме изминалата зима и стана адски вкусно... бързо си замина :D
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Има ли качествени колбаси?

Мнениеот Pipilota » 21 Май 2015, 09:51

:lol: :lol: :lol: Може и в друг тип хартия, въпросът е да изсъхва равномерно, а не да хваща твърда кора ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Има ли качествени колбаси?

Мнениеот Kaya » 21 Май 2015, 10:42

Pipilota написа::lol: :lol: :lol: Може и в друг тип хартия, въпросът е да изсъхва равномерно, а не да хваща твърда кора ;)

В торбичка не става ли? :D
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта