Какво да правим, когато коремът започне да ръмжи?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Какво да правим, когато коремът започне да ръмжи?

Мнениеот Lilly_milly » 21 Май 2015, 11:51

Напоследък съм нямала такива проблеми, но отскоро започна да ми ръмжи корема, сякаш се случва война вътре :shock: Странното е, че често това става, когато хапна, в близкия час може да чуеш какви ли не звуци от корема ми :shock:
Много ми е кофти, когато се случва на работа, а да стоя гладна, просто не мога,
coffee_growl.png
coffee_growl.png (58.43 KiB) Прегледано 3519 пъти
често аз самата се учудвам от възможностите за звукоизвличане на моя корем, адски силно се чува :oops: :oops:

Според вас какво може да се направи в такива случаи, когато коремът започне да ръмжи, сякаш съм ужасно гладна :roll: има ли начин да спрем звуците или поне да разберем какво не е наред :?:
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Какво да правим, когато коремът започне да ръмжи?

Мнениеот mimeto90 » 21 Май 2015, 11:54

Не мисля, че можеш да направиш нещо, когато вече е започнало, по-скоро може да опиташ да не оставаш гладна, като усетиш още, че изгладняваш хапвай по малко и често, тъй като дори и да си яла, храната не може да се усвои толкова бързо, за да стигне до червата които си къркорят :idea:
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Какво да правим, когато коремът започне да ръмжи?

Мнениеот MerryPop » 21 Май 2015, 11:57

Това май си е естествена функция на червата, доколкото съм чувала по този начин се били изчиствали, така че май няма как да бъде спряно :roll:
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Какво да правим, когато коремът започне да ръмжи?

Мнениеот Rali_hr » 21 Май 2015, 12:00

как пък ще ти къркорят червата след като си яла?!?!?!? Това за първи път го чувам да се случва на някой, по-скоро се случва, ако не си ял ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво да правим, когато коремът започне да ръмжи?

Мнениеот gomez123 » 21 Май 2015, 16:26

Rali_hr написа:как пък ще ти къркорят червата след като си яла?!?!?!? Това за първи път го чувам да се случва на някой, по-скоро се случва, ако не си ял ;)

При теб само храната ли дава отражение, защото и при мен се случва, но не съм забелязала кога :roll:
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Какво да правим, когато коремът започне да ръмжи?

Мнениеот red_eyes » 22 Май 2015, 15:45

Когато съм притеснена моят започва да къркори адски много, така че не е само храната виновна!
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Какво да правим, когато коремът започне да ръмжи?

Мнениеот Filipa » 27 Май 2015, 12:28

Хапвай, но и пий вода успоредно. Така освен, че ще приемаш по-малки порции храна (добре е и за организма, и за фигурата), ще залъжеш червата по-бързо. Иначе може да имаш дисбаланс в чревната флора.
Filipa
 
Мнения: 127
Регистриран на: 08 Апр 2015, 11:17

Re: Какво да правим, когато коремът започне да ръмжи?

Мнениеот kalinka-kuku » 27 Май 2015, 13:45

Filipa написа:Хапвай, но и пий вода успоредно. Така освен, че ще приемаш по-малки порции храна (добре е и за организма, и за фигурата), ще залъжеш червата по-бързо. Иначе може да имаш дисбаланс в чревната флора.

Нали е вредно да се пие вода, докато се яде, това е много лоша практика, точно пиенето на вода, докато се храниш те кара да усещаш облекчение и да продължаваш да ядеш!
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Какво да правим, когато коремът започне да ръмжи?

Мнениеот Bass » 28 Май 2015, 10:41

Когато коремът почне да ръмжи, you have to feed the beast :mrgreen:
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Какво да правим, когато коремът започне да ръмжи?

Мнениеот belleville » 28 Май 2015, 11:21

Хмм... явно на половината ни ръмжи като е гладен, а на другата половина, когато е сит, като нахраня моя звяр, то тогава започва да се оплаква и да плаче :D
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта