Кога да заведем бебето на море?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Кога да заведем бебето на море?

Мнениеот MerryPop » 22 Май 2015, 11:34

Започнахме да мислим за лятната си ваканция и се чудим с мъжа ми доколко добре ще е да заведем и бебето на море. В момента е на 3 и половина месеца, а когато трябва да тръгнем ще е на 5 месеца.
Чудя се доколко е удачно да го водим със семейството, дали ще се наложи да останем ние двете в града, а да пуснем големите ни мъжленца да отидат на море сами :roll:
baby-on-beach.jpg
baby-on-beach.jpg (24.19 KiB) Прегледано 3420 пъти
А ако все пак го вземем с нас, какви са най-удачните слънцезащитни продукти и предпазни мерки, които трябва да вземем :roll:
Но като за начало - кога да заведем бебето на море за пръв път, а кога го направихте вие, как прекарвахте времето на плажа и повече в хотела ли стояхте или не се ограничавахте откъм разходки :roll:
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Кога да заведем бебето на море?

Мнениеот penny » 22 Май 2015, 11:39

Е, ама супер, въобще не се чудете, само добре го пази, ние бяхме на 7 месеца, миналото лято, когато отидохме на море и всичко мина като по вода, без ексцесии, не се задържайте повече време на плажа, както преди това, например, понеже ние стояхме по цял ден на плажа, та с бебето по 2, максимум 3 часа. :idea:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Кога да заведем бебето на море?

Мнениеот Harmony » 22 Май 2015, 11:44

Ние бяхме сравнително големи, когато отидохме за пръв път на море, малката беше на 3 години и никога не ни е било страх, но сега е толкова ужасно слънцето, че не зная ако имах малко дете как щях да го водя на плаж! Четох една статия за детенце от Щатите на три годинки, което отишло на ваканция с техните в Египет и починало на плажа след като колабирало, но пък родителите поне са дарили органите, така че много трябва да се внимава! :idea:
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Кога да заведем бебето на море?

Мнениеот Lisica » 22 Май 2015, 11:49

Harmony написа:Ние бяхме сравнително големи, когато отидохме за пръв път на море, малката беше на 3 години и никога не ни е било страх, но сега е толкова ужасно слънцето, че не зная ако имах малко дете как щях да го водя на плаж! Четох една статия за детенце от Щатите на три годинки, което отишло на ваканция с техните в Египет и починало на плажа след като колабирало, но пък родителите поне са дарили органите, така че много трябва да се внимава! :idea:

Добре, че поне това са направили.
На плажа съм виждала много малки деца има и такива, които спят по цял ден в количката.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Кога да заведем бебето на море?

Мнениеот Anka » 22 Май 2015, 13:53

Заведоха брат ми на море за първи път когато беше на 2 месеца. :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Кога да заведем бебето на море?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Май 2015, 15:21

Бих го завела още много малко, на месеци, но поне да може да стои седнало. Синът ми го заведох много голям, не поради липса на желание обаче.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кога да заведем бебето на море?

Мнениеот Mamacita » 25 Май 2015, 15:42

Не мисля, че има смисъл да се водят толкова малки деца на море, при положение, че ти нито може да си починеш, нито нищо, даже по-скоро би се изморила повече, тъй като цялото това неудосбство с хранения и иди си, ела си от плажа... не знам :roll:
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Кога да заведем бебето на море?

Мнениеот Rali_hr » 25 Май 2015, 16:37

Mamacita написа:Не мисля, че има смисъл да се водят толкова малки деца на море, при положение, че ти нито може да си починеш, нито нищо, даже по-скоро би се изморила повече, тъй като цялото това неудосбство с хранения и иди си, ела си от плажа... не знам :roll:

Защо, какво значение има на колко е бебето, ако е по-малко то само лежи и спи, защо трябва да се разваля почивката на цялото семейство заради това, че семейството има бебе? Това не е тежест.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кога да заведем бебето на море?

Мнениеот Malina » 25 Май 2015, 17:30

Ако мажете достатъчно детето и не се излага на слънцето то няма защо да се притеснявате, че е бебе и е на море, страшно няма! :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Кога да заведем бебето на море?

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Май 2015, 17:43

Не виждам наистина кое може да "развали" почивката, все пак бебето е част от семейството, сякаш хората по морето нямат бебета. Много руски туристи стоят с месеци с бебетата си, но ние сме твърде консервативни.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта