Как химията уби майка ми

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Как химията уби майка ми

Мнениеот stefan4uk » 25 Май 2015, 22:17

Здравейте всички болни и близки на болни с тази коварна болест рак!На 21 сутринта в четири часа си отиде един ангел - моята мила МАМА!!!Преди 5 години случайно забеляза че има подутини около шията и имаше отток на десния крак,отиде на лекар и след изследвания включително и биопсия се оказа че има Неходжкинов лимфом с ниска степен на малигненост.Започна терапия,отначало се повлияваше,разбира се, не се чувстваше добре след терапията,но след един два дни се оправяше.След известно време започнахме да ходим в болницата за терапия почти всеки месец.Аз се радвах защото виждах че оттоците спадаха и си мислех че всичко ще се оправи!Виках си-ето рака е коварен,но химията ще го убие,вярно че уврежда и здравите клетки,но след известно време мама ще се възтанови-важното е да убием рака!!!Така месец след месец моята майчица започна да слабее,да и пада косата,да губи апетит и след Нова година се влоши.Започна една адска кашлица с храчки,краката се подуваха.Отново на София за терапия,след снимка и преглед с ехограф разбрах че има засегнат и стомах и бъбрек и десния бял дроб е станал като гъба.Започна да прави плеврален излив и да се пълни с течност.Следва пункция за да източат течността.Докарахме я от болницата и започна отново страшна кашлица денонощно особено когато легне.Тя не можеше да спи,цял ден и цяла нощ стоеше на един фотьойл в хола.Тази кашлица я съсипа,едвам и останаха сили от напъване,като се закашля и по 10 мин.няма спиране до като не изхвърли пустата храчка,след това за кратко и олекваше и като се опита да легне – с лягането се започва пак.Така се измъчи около 3 дни и отново заминахме на София в болницата.Пак пункция,пак точене на течност,получи сърдечна недостатъчност и когато я изписаха доктора каза че повече няма да прави химиотерапия защото моята мама е сринала много показатели и няма да издържи а и повече не се повлиява от терапията и я изписа като каза че и остава по малко от месец живот!!!Това за мен беше шок!!!Докарахме си я в нас,тя спря да се храни,само по няколко лъжици мляко на ден,постарах се да намеря домашно мляко и сирене без сол.След около пет дни доктора дойде и направи пункция отново,тя вече нямаше сили да пътува в колата,отказаха и краката и доктора източи около 1 литър течност а в тази течност има белтък и други елементи които няма как да се възвърнат.Може би с някаква плазма която е адски скъпа,но почти няма смисъл.Толкова пари пръснахме,толкова пари заехме на заем,толкова тичане че вече нищо не ни остана.Мама се залежа,кашлицата почти спря,но се започна един ад,категорично спря всякаква храна,само по една две глътки вода,ослепя,не виждаше нищо,започна да си извива ръцете,започна да си бие ръцете в леглото,постоянно искаше вятър!Отворих всички врати за да става течение,но тя все викаше че е много горещо,с един картон постоянно и правих вятър,започна да вика колко и е зле,дясната страна я болеше много от лежането защото само така лягаше.За 10 мин.може би по 7-8 пъти ме караше да я вдигам да става за около няма и десет секунди и лягаше пак.Започна да се мята като риба,да вие като куче,принудих се да и правим морфин защото такива адски мъки,такава страшна картина е че няма думи с които да го опиша!!!В момента пиша и плача.Като свърши действието на инжекцията отново ада продължи,започна да халюцинира а на мен едва не ми спря сърцето!Жестока мъка,жестоко страдание,нямаше толкова болка колкото и беше мъка,само ми казваше че има страшна мъка-така, стана към четири часа и дишането се забави,появи се студена пот,и мама издъхна на 62 години!Държах я за ръцете през цялото време до самия край!Сега ми е адски тежко,тя ми липсва страшно много,мъката и болката е огромна!!!Мили българи,мили болни хора-за мен тази химиотерапия не лекува Неходжкинов лимфом!Химиотерапията е едно средство за правене на милиони и дори милиарди от фармацевтичните изроди и други политически и докторски босове- изверги.Аз се убедих в едно – химията убива-тя не лекува!!!Такъв ад,такъв ужас,такива мъки и страдания мога да пожелая единствено на политическата и друга мафия която позволява да ни тровят с радиация,да ни пръскат от небето с Кемтрейлс,да ядем храна с химия да живеем бедно в стрес всеки ден и всичко това създава тези болести.Никога преди години не е имало толкова ракови болести,толкова инсулти,инфаркти,алергии и т.н!!!Докторите (лекуват) с това което е прието от мафията включително и нашия доктор с който се познаваме от години,въпреки че е добър лекар,професионалист и добър човек – докторите лекуват по протоколи!Аз никога няма да си простя че не потърсих алтернативно лечение още в началото,това може би щеше да и помогне.Мили хора,никога не се оставяйте вие,или ваши близки и приятели да се подлагат единствено на тази химиотерапия,веднага потърсете друго лечение,има много –например сода за хляб/прочетете за доктор Тулио Симончини/,пийте отвара от корен на глухарче,яжте джинджифил.аз успях само два пъти да дам на моята мама джинджифил,но тя беше вече много зле и отказа да го яде.Купете си не е скъп,настъргайте го на ренде,вярно че много люти,но може с малко мед да го ядете-поне няколко лъжички сутрин,после следобед пак.Бъдете силни и постоянни в тази борба-опитайте-това може единствено да ви помогне.Четете има много информация за това, има филми „Ракът е лечим сега” и The Cancer Report/Доклад за рака.Там са споменати много методи за лечение на тази коварна болест!!!
Мили хора,мили момчета и момичета-уважавайте своите майки,никога не ги обиждайте,не се карайте с тях дори в моменти в които да не са прави,дори да ви изкарват от нерви – замълчете,излезте навън.Майката е Свята,майката е тази която ни е дала живот,тя е тази която ни е отгледала,възпитала,тя е тази която не е спала дни и нощи за да бди над нас,ден след ден,година след година за да ни отгледа и да направи от нас големи хора.Тя има право да ни удари,да ни обиди,да ни накаже,да ни се скара-тя има това право а ние сме длъжни да ги нахраним когато нямат храна,да им дадем чаша вода,да ги слушаме,да ги уважаваме,да ги търсим когато са далеч от нас,ние сме длъжни да направим всичко от което те имат нужда-просто сме длъжни!Сега пиша това откровение а в съседната стая където майка почина лампата свети,сълзите ми капят от очите,липсва ми,пред очите ми е всяко нейно страдание,болка и мъка която тя изпита,още я виждам как отваряше широко очи въпреки че ослепя,как искаше само да и помогна а аз неможех да направя нищо повече за нея! Не искам да виня Господ или природата или каквато и да е сила ако съществува изобщо,но не мисля че моята майка е заслужила да си отиде млада и с толкова страдания Сега разбрах колко сме длъжни на своите майки,колко сме нищожни пред тях,ние едва ли някога ще направим всичко това което те са правили за нас от бебе до голям човек-сега разбирам майката колко е свята,велика,колко е силна и борбена – майката е тази която има най голямото и добро сърце на Света!Преди малко гледах нейна снимка като млада-толкова нежна и красива,толкова топла,усмихната и весела,толкова мила.Тя беше толкова добра!Тя беше един ангел,тя беше моята мила МАМА!!!Аз никога няма да я забравя!!!Моля се да е в един по добър свят,да е щастлива и да получи всичко онова което не успя в този живот!!!Бог да я прости !!!!!
stefan4uk
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Май 2015, 22:14

Re: Как химията уби майка ми

Мнениеот Bambaa » 28 Май 2015, 14:11

Много съжалявам за майка ти, скоро на моя приятелка почина майка й... отново от рак, по същия начин, след многократни курсове химиотерапия, напълно ти съчувствам и съм напълно съгласна, че в 90% от случаите този вид терапия убива. Дядо ми, лека му пръст, беше един от малкото щастливци, които се пребориха.
Не се отчайвай, бъди силен!
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Как химията уби майка ми

Мнениеот Pipilota » 04 Юни 2015, 13:35

Съжалявам за загубата ви! :((
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron