Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот kauda » 05 Юни 2015, 15:07

Удобните обувки наистина са най-важите за доброто усещане в краката, което ще имате, не бива да се пренебрегва това ! :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Яну 2016, 17:18

Повдигането на краката също помага много при подуване, отпуска и нещата вече не са чак толкова не-розови. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот mamina » 03 Фев 2016, 11:18

Ако постоянно са ти подути краката според мен работата отива към лекар.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот asd999 » 16 Мар 2016, 02:18

Зависи какво причинява подуването-лично на мен ми помогна свалянето на няколко килограма,2 опаковки лимфомиозот за раздвижване на лимфата и безценните сандалки rieker-в рекламата са с анти-стрес подметки-въпреки 7 см.ток.
Само да си призная :-) работата ми е доста ограничена от към движения, 15 кг над нормалните съм и с Hallux valgus или по-известен като кокалче на палеца на ходилото,а с тези сандалки и в най-горещото време нямах проблем да си ги нося по 10-12 часа.
asd999
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Юли 2015, 02:39

Re: Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот Lili_pili » 16 Мар 2016, 10:27

asd999 написа:Зависи какво причинява подуването-лично на мен ми помогна свалянето на няколко килограма,2 опаковки лимфомиозот за раздвижване на лимфата и безценните сандалки rieker-в рекламата са с анти-стрес подметки-въпреки 7 см.ток.
Само да си призная :-) работата ми е доста ограничена от към движения, 15 кг над нормалните съм и с Hallux valgus или по-известен като кокалче на палеца на ходилото,а с тези сандалки и в най-горещото време нямах проблем да си ги нося по 10-12 часа.

Интересно за лимфомиозота! :) Би ли разказала повече с каква цел го вземаше?
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот asd999 » 17 Мар 2016, 00:29

"Интересно за лимфомиозота! :) Би ли разказала повече с каква цел го вземаше?"

От детските години спортувах много и до преди 6 г. поддържах форма-все още ми "личи"-особено в краката.Преди няколко години смених работата и се заковах на стола по 8-10 часа,а с този заседнал начин на живот качих килограмите-да си призная все не намирам време за спорт.От рязкото напълняване(8 кг. за месец и половина)имах проблем с кръвното и с едни доста неприятни усещания в мускулите особено в краката,както и подуване-особено вечер обувките(ток задължително) ми отесняваха,а в топлия сезон беше нетърпимо.Опитах да си направя изследвания да установя от какво пълнея,но сагата със здравната система не е за разправяне-повече от ясно е,че ми липсва движението.Възрастта не е извинение макар да се извинявам и с нея.Та по повод някаква настинка посетих познат лекар-хомеопат и споделих и тези си неволи.Предполагах,че задържането на вода е причина за напрежението и оттока,но той доста нашироко ми обясни значението на обездвижването и лимфния дренаж-предписа ми Лимфомиозот -хомеопатичен продукт-има подробна информация за него.Още с първите 2 таблетки усетих облекчение-дори неусетно смъкнах няколко килограма и кръвното ми се оправи.А и към обувките вече се отнасям с особено внимание -с подметките "анти-стрес" и "кокалчетата" ми не се обаждат-токчетата са като "кецки" :-)
asd999
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Юли 2015, 02:39

Re: Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот Snejna » 17 Мар 2016, 11:03

Аз имам един оток, много сериозен. Чудя се дали би имало нещо общо с лимфния застой, който ми каза и ендокринолога ми, но никой не се е заемал да ме изследва или да постави диагноза. След раздвижване се чувствам много добре и усещам обкелчение, нямам никаква тежест.Понякога усещам пареща болка за секунди, които отминава. Ще взема да си купя лимфомиозот да пробвам дали ще получа подобрение и отока ще намалее. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот asd999 » 17 Мар 2016, 23:29

Snejna написа:Аз имам един оток, много сериозен. Чудя се дали би имало нещо общо с лимфния застой, който ми каза и ендокринолога ми, но никой не се е заемал да ме изследва или да постави диагноза. След раздвижване се чувствам много добре и усещам обкелчение, нямам никаква тежест.Понякога усещам пареща болка за секунди, които отминава. Ще взема да си купя лимфомиозот да пробвам дали ще получа подобрение и отока ще намалее. :roll:


Хубаво би било да откриеш какво точно предизвиква оттока и има ли опасност проблема да се задълбочи или да причини други поражения-зависи и къде се намира.Възможно е да е нещо съвсем елементарно например:неправилна стойка,навици,тегло,хранене,облекло...,но е ясно че трябва да се намери решение.Опитай с лимфомиозот- едва ли ще навреди,но щом се повлияваш и от повечко движение-без паника-проблема вече е наполовина решен :-)
asd999
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Юли 2015, 02:39

Re: Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот Lollipop » 21 Мар 2016, 12:28

Snejna написа:Аз имам един оток, много сериозен. Чудя се дали би имало нещо общо с лимфния застой, който ми каза и ендокринолога ми, но никой не се е заемал да ме изследва или да постави диагноза. След раздвижване се чувствам много добре и усещам обкелчение, нямам никаква тежест.Понякога усещам пареща болка за секунди, които отминава. Ще взема да си купя лимфомиозот да пробвам дали ще получа подобрение и отока ще намалее. :roll:

То направо такива проблеми нямат решение. Хващай се и отивай в някоя болница да ти пускат изследвания и да те преглеждат лекарите, иначе няма начин, ако чакаш личния лекар да те насочи на някъде.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот Snejna » 19 Апр 2016, 09:15

Lollipop написа:
Snejna написа:Аз имам един оток, много сериозен. Чудя се дали би имало нещо общо с лимфния застой, който ми каза и ендокринолога ми, но никой не се е заемал да ме изследва или да постави диагноза. След раздвижване се чувствам много добре и усещам обкелчение, нямам никаква тежест.Понякога усещам пареща болка за секунди, които отминава. Ще взема да си купя лимфомиозот да пробвам дали ще получа подобрение и отока ще намалее. :roll:

То направо такива проблеми нямат решение. Хващай се и отивай в някоя болница да ти пускат изследвания и да те преглеждат лекарите, иначе няма начин, ако чакаш личния лекар да те насочи на някъде.

Да, това съм планирала, че иначе няма как да стане, след празниците заминавам. :mrgreen: Надявам се да няма нищо сериозно.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron