Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот Mon_ton » 19 Апр 2016, 10:07

Снежи, прави някакви упражнения, които ще ти помогнат срещу подуванията. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот Kremiliya » 12 Май 2016, 10:43

Напоследък и на мен много ми отичат краката, особено като стоя дълго време права, после чорапите са ми направо врязани в краката. Това симптом за здържане на вода ли е икакво мога да направя?
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот black » 13 Май 2016, 12:34

Или са ти много стегнати ластиците на чорапите, или ти се подуват.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот Elica » 13 Май 2016, 12:42

Kremiliya написа:Напоследък и на мен много ми отичат краката, особено като стоя дълго време права, после чорапите са ми направо врязани в краката. Това симптом за здържане на вода ли е икакво мога да направя?

Ако много ти стоят краката надолу и се получава този ефект, а и е много вероятно да задържаш вода, просто си вземи нещо, подходящо да отводняване за начало. След това пробвай с вдигане на краката от време на време, а вечер задължително почивай с крака в/у възглавница. ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот balsam » 14 Май 2016, 09:51

Обикновено прекаляването със солта допринася за задържане на вода и подуването на краката. Ако не ви е жал за изхабяването на един тоник за краката, потопете ги в него и хининът и мехурчетата ще ги облекчат .
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот Rali_hr » 14 Май 2016, 12:04

balsam написа:Обикновено прекаляването със солта допринася за задържане на вода и подуването на краката. Ако не ви е жал за изхабяването на един тоник за краката, потопете ги в него и хининът и мехурчетата ще ги облекчат .

Интересно! Това за първи път го чувам, но така или иначе подуването няма ли да остане?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот klara » 14 Май 2016, 13:30

Това изглежда приложимо при ходилата, но ако подуването е по прасците и нагоре, не виждам как ще стане. Може би действа, когато са се подули ходилата от неудобни обувки.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот Elica » 24 Ное 2016, 14:47

краката мисля, че се подуват не само от неудобните обувки, ами и от килцата, пък и от обездвижването. Цял ден като си седнал и ти висят краката няма какво друго да стане, затова е важно да си намираме начини да си движим краката. Аз съм си сложила една дървена кутия под краката на бюрото, постоянно си качвам краката там, макар че е около 10 см. висока, изпъвам ги, подгъвам ги, свалям ги, качвам ги, като цяло гледам да ги движа и от време на време се разхождам из офиса. Има ефект, макар и минимален.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот уморена » 24 Ное 2016, 16:13

Смяната на позиците може да помогне много, за да се намали отока по краката. И както и честото разхождане, изобщо колкото се може повече се движи, въпреки че се налага да стоиш прав или седнал по-дълго, смяната на позициите може да помогне.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот ivoblinc » 24 Ное 2016, 16:40

Трябва да се избягват заседяването и стоенето дълго време прав и няма да има проблеми с подуване на краката.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта