Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот Mauritius » 26 Май 2015, 16:30

Зима, лете - няма такова при мен... Краката ми от година насам, когато съм на топло, така се подуват, че обувките ми стават малки :evil: Не зная какво да направя за себе си, за да избегна това подуване, но мисля, че това лято ще е някакъв пик и при положение, че ми се налага да ходя на високи обувки, то нямам идея как ще се справям.

Единственото ми спасение като се прибера вечер е точно това,
swollenlegs.jpg
swollenlegs.jpg (10.13 KiB) Прегледано 5199 пъти
но не честно цял ден да съм с подути крака и чак вечер след терапията със студена вода и вдигането на краката, всичко да се оправя!

Дали е възможно да се избегне този момент с подуването, споделете начините, които наистина могат да помогнат :!:
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот donni » 26 Май 2015, 16:35

Ако обичаш да хапваш по-соленко е добре да го ограничиш и да минеш на сладко, ако не се лъжа в шоколада се съдържаше повечко магнезий, който да ти помогне :idea: в краен случай може да си вземеш магнезиево олио, което пак да ти бъде в помощ или по-добре таблетки, тъй като олиото е супер мазно!
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот borkova » 26 Май 2015, 16:42

Преди имах чувство, че като пия повече вода, всичката се събира в краката ми, но добре ми повлия впоследствие, също така, предполагам, че работиш седнала, та намирай време да се поразходиш за няколко минути, това облекчава много добре, също се опитай да носиш нисички обувки, много сладки, по-елегантни, леки и удобни се продават в момента, не е задължително да си покатерена високо!
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Май 2015, 09:51

Издействай си нещо, на което да си вдигаш краката на работа, това ще ти помогне да се чувстваш по-добре. ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот mangusta » 27 Май 2015, 16:06

Стегнатите обувки също са проблем, по-добре си пази краката и внимавай какво обуваш, особено ако цял ден си или в право, или само в седнало положение :idea:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот Elica » 27 Май 2015, 16:22

На мен винаги ми стискат ластиците на чорапите, иначе не съм забелязала на друго място да имам подуване или нещо, освен там .
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот Pipilota » 28 Май 2015, 08:53

Не вярвам да има начин да се спре подуването на краката, колкото и да ти се иска. :(
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот maminka » 05 Юни 2015, 01:14

И аз смятам, най-вече, че обувките са проблем в такива случаи, пази се, малко поводи си струват да замениш удобството на кецките ;)
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот Rali_hr » 05 Юни 2015, 10:05

Обувките наистина са най-големият и най-важният фактор, трябва да са удобни, може да не са кецове, но с по-нисък ток, добре прилепнали към краката, да не се налага да се напрягаш, докато ги носиш. Сега съм избрала такъв тип сандали и съм страшно доволна, стоят добре както с къси панталони, така и с пола. Тази височина е идеална:
dsc_0010_12.jpg
dsc_0010_12.jpg (30.21 KiB) Прегледано 3226 пъти
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Възможно ли е да се избегне подуването на краката?

Мнениеот mix_twix » 05 Юни 2015, 14:28

Rali_hr написа:Обувките наистина са най-големият и най-важният фактор, трябва да са удобни, може да не са кецове, но с по-нисък ток, добре прилепнали към краката, да не се налага да се напрягаш, докато ги носиш. Сега съм избрала такъв тип сандали и съм страшно доволна, стоят добре както с къси панталони, така и с пола. Тази височина е идеална:
dsc_0010_12.jpg
Ти като някаква морска сирена с тея обувки трябва да си :lol: :lol: :lol:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта