Вярвате ли, че жените губят способността си да раждат?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Вярвате ли, че жените губят способността си да раждат?

Мнениеот Kaya » 27 Май 2015, 11:06

Прочетох, че жените започват да губят способността си да раждат нормално, заради това, че предпочитат в момента повече медикаментозна стимулация - боло то с упойка, с вливането на окситоцин или с избора за секцио. :roll:
Аз не си го обяснявам това, според мен жените продължават да са способни да посрещнат малкия човек:

new_born_by_far_from_krypton-d3497h1.jpg
new_born_by_far_from_krypton-d3497h1.jpg (24.67 KiB) Прегледано 9813 пъти

в пълното съзнание. :roll:
Защо трябва да се отричат ползите на науката - ражданията са станали по-сигурни, по-бързи, по-лесни от както се използват различни методи, кое е лошото?
Вие вярвате ли, че жените губят способността си да раждат? За мен това е поредната пропаганда, която казва, че съвременните жени са лоши майки. :idea: :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Вярвате ли, че жените губят способността си да раждат?

Мнениеот gomez123 » 27 Май 2015, 11:31

Ами не зная, в същата статия, може би, пишеше, че ражданията продължават с два чака и половина по-дълго от преди :idea:
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Вярвате ли, че жените губят способността си да раждат?

Мнениеот Snejna » 27 Май 2015, 11:38

gomez123 написа:Ами не зная, в същата статия, може би, пишеше, че ражданията продължават с два чака и половина по-дълго от преди :idea:

Ми защо ще продължават по-дълго, след като в момента ги стимулират със системи, уж за да се случи по-бързо? :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Вярвате ли, че жените губят способността си да раждат?

Мнениеот Rali_hr » 27 Май 2015, 12:34

И аз сега го прочетох, странно ми е, че жените раждат по-бавно от преди, мислих, че тези системи, предизвикващи раждането именно го ускоряват. :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Вярвате ли, че жените губят способността си да раждат?

Мнениеот kalinka-kuku » 27 Май 2015, 13:42

Възможно е, сега жените сякаш не са способни да понесат болката на раждането, не бих казала, че сме силни, както са били нашите майки и баби. В момента да раждаш нормално е неестествено.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Вярвате ли, че жените губят способността си да раждат?

Мнениеот Lisica » 27 Май 2015, 14:28

Съвсем в реда на нещата е да не се ражда нормално, коя нормална жена ще иска да изтърпи родилните болки и да ражда естествено, след като лекарите са измислили далеч по-лесен и по-безболезнен начин. А и все пак четох, че секциото е по-безопасното раждане. :!:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Вярвате ли, че жените губят способността си да раждат?

Мнениеот mangusta » 27 Май 2015, 15:49

Ами смятам го за някакво почти нормално развитие на нещата, в крайна сметка няма как да останат нещата едни и същи предвид развитието на медицината! А относно майките, които държат на естественото раждане.... тооо така или иначе не е достатъчно естествено, не е и секцио, но не е и нормално... като едно време :idea:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Вярвате ли, че жените губят способността си да раждат?

Мнениеот Mon_ton » 27 Май 2015, 15:50

Аз лично се надявам да успея да родя нормално, но може би няма да избягам от системите, не съм се сещала за това да говоря с лекаря, мислих че те ускоряват процеса на раждането, а не обратно.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Вярвате ли, че жените губят способността си да раждат?

Мнениеот Anka » 27 Май 2015, 16:09

Нека раждат хората както намеря за добре, нима това ще е проблем за някой? Глупости са, че жените губят способността си да раждат!
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Вярвате ли, че жените губят способността си да раждат?

Мнениеот Elica » 27 Май 2015, 16:21

Не ме интересува за способностите според някой си, аз бих родила секцио, не искам да се мъча и да вия, а и не си представям как от там ще излезе толкова голямо нещо, затова не бих родила нормално, ако ще и да се твърди, че повече не съм жена нито съм достойна за майка, не ми пука. :mrgreen:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта