За рома (циганина) с любов

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: За рома (циганина) с любов

Мнениеот mamina » 30 Мар 2016, 16:23

Има работа и за тях, но без образование искат да взимат голяма заплата, ако може да не се прегърбват от работа ами по-така и какви ли още не изисквания. То и българите станахме май така :mrgreen: .
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: За рома (циганина) с любов

Мнениеот страстоцвет » 18 Май 2017, 15:09

mamina написа:Има работа и за тях, но без образование искат да взимат голяма заплата, ако може да не се прегърбват от работа ами по-така и какви ли още не изисквания. То и българите станахме май така :mrgreen: .

Напротив, те не искат и да работят дори, на тях им са предостатъчни помощите, които често се равняват или превишават една заплата. Затова и отказват да работят.
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

Re: За рома (циганина) с любов

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Май 2017, 18:41

В работата ми са идвали циганки, регистрирани на бюрото по труда, които не искат работата, а казват направо да се подпишем, че не сме ги одобрили. :roll: Тези хора не искат да работят, а и защо да го правят? Някои семейства вземат 2-3000 лева обезщетения. Колко семейства от работещи родители имат тези доходи извън столицата?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: За рома (циганина) с любов

Мнениеот Pipilota » 04 Сеп 2018, 11:13

Всичко е направено за пари, за интеграция, на ужким. Знаят как да накарат тея хора да се възползват от държавата и да получават пари насреща, за тази мотивация. Циганите се управляват лесно, дай им по 5 кебапчета и имаш гласът им. Прости и необразовани, уж хора.
Ей я вчера в една група във фейса, една малка циганка търси помощ за нейни приятели, очаквали бебе, сами били без помощ от родитлеите.
Представям си ги на колко са, момичето на 12-13 години, вече бременно, ще народи 7-10 чавета, няма да им знае имената, половината ще са с увреждания, заради младата си майка, момичето ще остане дребно и недоразвито с някой недъг и то, ще точи яко помощи. Ще се закичват иначе с дебелите злата по себе си и ще викат "како, дай".
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: За рома (циганина) с любов

Мнениеот Karina_85 » 26 Окт 2018, 15:14

С "любов" - да. Отдавна спрях да бъда толерантна. Той и без това БХК добре се справя с това да прави от мухата слон и да им помага да си живеят спокойно животеца.
1/3 от заплатата ми заминаваше в данъци. Не искам и да си представям колко от тях отиват към "безпомощните" ни братя...Те си правят децата, живеят месец за месец, в Бюрата по труда ги обслужват с приоритет. В училищата пък, заради ромските 1-2 чавета, вървят програмите за безплатни закуски, които са отврат. Дъщеря ми не ги яде, заминават в коша. Ама програмата е за да насърчат децата от малцинствата да ходят на училище. Е, аз не искам детето ми да яде боклуци заради тях. Те ромчетата и без това не ходят на училище. Тези, които ходят редовно, далеч не го правят заради едната безплатна тестена закуска.
Тая изкривена интеграция вече нищо не означава, загуби се смисъла й. Даже бих казала че стана еднопосочна. Интегрираме роми, дискриминираме българи.
Така ги виждам аз нещата. Когато започнат да работят наравно с нас, да си плащат данъците, да плащат ток и вода, и когато сами разберат че образованието е необходимост, може и да си променя мнението за тях.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Предишна

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта