За рома (циганина) с любов

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

За рома (циганина) с любов

Мнениеот lallali » 04 Окт 2011, 16:47

Задавам въпроса си тук, защото смятам, че той е тясно свързан със здравето ми. Според вас дали защитниците на ромското население някога са виждали истински, натурален циганин? Имат ли приятел, който е циганин, общуват ли всеки ден с представители на този етнос? Работили ли са с цигани и биха ли се сродили с циганско семейство? Познават ли истински тези, които защитават или просто всичко е прах в очите на нашата човечност?
И защо вместо да намерят сили да интегрират малцинството, се хабят за безкрайно философстване?
Аватар
lallali
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Мар 2011, 12:47

Re: За рома (циганина) с любов

Мнениеот Ivaylo » 04 Окт 2011, 20:58

Според вас дали защитниците на ромското население някога са виждали истински, натурален циганин?
Да.
Имат ли приятел, който е циганин, общуват ли всеки ден с представители на този етнос?
Не.
Работили ли са с цигани и биха ли се сродили с циганско семейство?
Да.
Познават ли истински тези, които защитават или просто всичко е прах в очите на нашата човечност?
Бих защитавал всички, които имат право на глас. То трябва да им бъде защитено.
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: За рома (циганина) с любов

Мнениеот Green_man » 06 Окт 2011, 18:38

аз ****** ромите.имам си причини крайно лични но смятам че текущите събития бяха прекалени.даржавата да вземе мерки да се справи с тях. не ние . ние не трябва да сме потерпевши от тях а това се случва на практика и като се замисля за това имат вина само ония във власта. това е моето мнение изказно напълно дистанцирано от личното ми отношение към тези хора
Аватар
Green_man
 
Мнения: 6
Регистриран на: 06 Окт 2011, 18:11

Re: За рома (циганина) с любов

Мнениеот SatanicMalfunctions » 07 Окт 2011, 09:07

Аз викам да не съдим циганите, а да съдим политиците. По паспорт всички сме българи.
Изображение
SatanicMalfunctions
 
Мнения: 79
Регистриран на: 03 Юни 2011, 16:26

Re: За рома (циганина) с любов

Мнениеот bisertaskov » 13 Окт 2011, 22:13

SatanicMalfunctions написа:Аз викам да не съдим циганите, а да съдим политиците. По паспорт всички сме българи.

Напълно се съгласявам с по горе написаното и ще добавя трябва да съдим всеки който се опитва да престъпва закона без значение от принадлежността или вярата.Всичко останало е само приказки .
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: За рома (циганина) с любов

Мнениеот qproin » 24 Окт 2011, 23:11

Смятам, че във всяко населено място има по един Цар Киро, без значение дали е ром, турчин или българин. Винаги има някой с парички, за който няма закони и чиито деца мачкат и тъпчат всички останали. Хората, които не могат да докажат доходите си в България са много....и мнозина карат по-лъскави коли и живеят в по-хубави къщи от въпросния Киро. Според мен това стана една етническа битка, която не биваше да се допуска. По тази логика ако започнем да горим къщите на безнаказаните, на тези които са крили данъци, и които се държат все едно светът е техен- то тогава България ще пламне.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: За рома (циганина) с любов

Мнениеот Violetta » 28 Окт 2011, 22:29

Съпругът ми е турчин, това значи ли, че няма как да го обичам?
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: За рома (циганина) с любов

Мнениеот The_The_Ramone » 29 Окт 2011, 12:22

Violetta написа:Съпругът ми е турчин, това значи ли, че няма как да го обичам?


Напротив, обичай го както можеш. Всички сме хора!
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: За рома (циганина) с любов

Мнениеот Memento » 15 Фев 2012, 12:52

И защо вместо да намерят сили да интегрират малцинството, се хабят за безкрайно философстване?


Защото има много средства които трябва да бъдат "усвоени". Каквото и да ти говорят знай, че винаги става дума за пари.

Работили ли са с цигани и биха ли се сродили с циганско семейство?


От циганин до циганин има разлика, с онези в бараките направени от врати, с 3 думи в речника едва ли, но ако са нормално семейство защо не?
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: За рома (циганина) с любов

Мнениеот ogi-smile » 16 Фев 2012, 17:25

Един лош човек написа лоши неща за ромите - че те са гадни и че трябва да ни целуват краката затова, че ги търпим. Още по-лошо е, че лошият е Журналист. Умишлено не пиша име, не давам линк - защото злото достатъчно се презентира само.Мисля, че ромската душевност е наистина принос в нашата цивилизация. Ромите са заредени с невероятна любов. Любов към живота - такъв, какъвто е. Любов във всичките й форми - от най-възвишените до най-дребнавите и дребничките - без да ги йерархизират - всичко е важно - всеки миг, всяко чувство - всяко движение - няма утре, няма вчера - има ТУК и СЕГА. Живо е само това, което живее тук и сега. Остави зад себе си всичките анализи, остави всичките прогнози - живей тук и сега! Удивителен е същностният синхрон между ценностната нагласа, носена от столетната ромска традиция...
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта