Любимите ни летни манджи!

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Любимите ни летни манджи!

Мнениеот Anka » 28 Май 2015, 13:57

rabotnata pchela написа:През лятото най-обичам да ям скара - зеленчуци на скара (задължително гъби)! А и месо, дамм! :) И царевицата след като я посваря леко я слагам на скарата и става чудесна. :mrgreen:

Оха! Вкусотийка ммммъ!!! Не знаех как се прави царевицата на скара, но ще пробвам, винаги ми е изглеждала супер апетитна ;)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Любимите ни летни манджи!

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Май 2015, 16:14

Оо, да, да! :)) Така се прави и после точно такова парченце масло и става невероятно!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Любимите ни летни манджи!

Мнениеот Rali_hr » 02 Юни 2015, 09:48

Харесват ми много нещата с пресни домати, сега често си правя омлет с нарязани домати вътре, става невероятно вкусно :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Любимите ни летни манджи!

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Юни 2015, 10:00

Много обичам тиквички,особено добре панирани в течна паста такава, стават супер вкусни :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Любимите ни летни манджи!

Мнениеот Snejna » 02 Юни 2015, 11:15

Да, доста добре звучи, а и най-вече на мен са ми любими чушките с чесън, лук и соев сос, стават невероятно вкусни.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Любимите ни летни манджи!

Мнениеот Monika_Spasova » 13 Юни 2017, 11:47

Едно от любимите ми неща за хапване през летните месеци е тиквички и патладжани.
Много харесвам патладжани направени на скара или грил тиган. След това ги правя завити с извара. А изварата смесвам с копър и чесън и навивам. Друг вариант, който много обичам, но става по-мазничко е, когато се направят така на грила, слагам вътре парченце домат, сирене и кашкавал, завивам отново, и сипвам малко вода смесена с доматен сос, и запичам.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Любимите ни летни манджи!

Мнениеот Stark » 13 Юни 2017, 15:44

Monika_Spasova написа:Едно от любимите ми неща за хапване през летните месеци е тиквички и патладжани.
Много харесвам патладжани направени на скара или грил тиган. След това ги правя завити с извара. А изварата смесвам с копър и чесън и навивам. Друг вариант, който много обичам, но става по-мазничко е, когато се направят така на грила, слагам вътре парченце домат, сирене и кашкавал, завивам отново, и сипвам малко вода смесена с доматен сос, и запичам.

МНого добре звучи, бих направила. Лятото и аз хапвам много патладжани, тиквички. Харесват ми наредени кюфтенца, чушка, домат, патладжан тиквичка и така редувани. Накрая запечени, става много вкусно!
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Любимите ни летни манджи!

Мнениеот klarissa » 14 Юни 2017, 14:33

Лятна мусака - тиквичка, патладжан, лук домати и ориз , запичам и отгоре заливамс яйце икисело мляко.
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Любимите ни летни манджи!

Мнениеот Pipilota » 14 Юни 2017, 15:32

Лятото ми е любимия сезон, що се отнася до вкустотии, приготвени по най-различен начин. На първо място са ми хрупкавите пържени тиквички, правя ги рядко, но са ми много любими.
Пълнени тиквички с пилешко месо и кашкавал, също обожавам. Пълнени домати със кайма и ориз, пълнени пиперки с всичко,което може да измислите.. Общо взето, зеленчуците са основа от там нататък всичко е вкусно допълнение.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Любимите ни летни манджи!

Мнениеот nefertiti » 14 Юни 2017, 16:13

Таратор обичам да похапвам лятото и салати.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта