Любимите ни летни манджи!

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Любимите ни летни манджи!

Мнениеот kauda » 26 Юни 2017, 14:25

Да калорично е, но има значение от много неща, дори и да имат повече мазнини. Както и да е!
Миш маш също и азобичам, но май го правя повече като шак шука, само че с бъркани яйца.
Нещо много любимо, пица от тиквичка.
Настъргвам тиквички, отцеждам ги, слагам малко овесени ядки (или трици), малко сирене и извара. Слагам на дъното на тава и запичам. След това слагам доматен сос и моцарела, босилек и пека. :)Идеално по моя вкус.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Любимите ни летни манджи!

Мнениеот Paladin » 11 Юли 2017, 09:17

Миш маш ми е най-любимото ядене. Ама то всеки го прави по различен начин. Аз си го знам от баба с домати, чушки (каквито и да са), лук и яйца, пък прпиятелката ми ми прави миш маш само от чушки и яйца. :shock:
Paladin
 
Мнения: 109
Регистриран на: 19 Апр 2017, 09:33

Re: Любимите ни летни манджи!

Мнениеот S_Milenska » 11 Юли 2017, 11:18

Миш машът е класика. Друго лятно и любимо са патладжаните ветрило, където се нарязва патладжана и се запълва с нарязани домати и моцарела.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Любимите ни летни манджи!

Мнениеот Pipilota » 18 Юли 2017, 14:07

Тези дни преоткрих шакшуката и съм много доволна, голямо ядене у нас на тази вкусотия. Идеална лятна манджа, обмислям вариант да сложа в буркани и зимата само да чуквам по едно яйце. :)
Друго любимо за лятото са ми пълнените чушки. Ето днес ше правя пълнени чушки с кайма и ориз, в добавка с бял млечен сос, а и да не забравяме и цацата, днес ме подсетихте от една тема, че имам цаца и веднага предложението да я изпържа беше прието. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Любимите ни летни манджи!

Мнениеот kalina_216 » 26 Юли 2017, 10:47

Тиквички с моцарела и домати много обичам. Правя ги на кръгчета, слагам по резен домат отгоре парченце моцарела и пека за няколко минути, докато моцарелата придобие приятен загар.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Любимите ни летни манджи!

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Авг 2017, 11:51

Понеже много обичам патладжани ги режа на филийки, отцеждам ги от горчивата вода, след което подреждам в тавичка. отгоре слагам резен домат и запичам, понеже просто си падам по по-препечена храна, накрая слагам някакво силно ароматно сирене. ;) Става страхотттно! Днес това ще обядвам, но са ми патладжаните с моцарела, не ми харесват толкова, колкото с някое миризливо сирене.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Любимите ни летни манджи!

Мнениеот Malina » 22 Авг 2017, 14:02

Скоро си направих яхния само с бамя, понеже страшно я обичам. Натърквам бамята със сол и я измивам. запържвам си за кратко лук, добавям червен пипер, слагам бамята, доливам с вода да се покрие и я сварявам до готовност. Добавям дафинов лист, а в края на готвенето - чубрица. ;)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Любимите ни летни манджи!

Мнениеот Вив » 15 Май 2019, 11:23

Лятото наближава и вече започнах да си правя някои по-леки и летни ястия. Много обичам печени чушки с доматен сос и миш маш.
Вив
 
Мнения: 54
Регистриран на: 14 Яну 2019, 12:23

Предишна

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта