Кои храни притопляте преди хапване?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Кои храни притопляте преди хапване?

Мнениеот Ваня Стойчева » 04 Юни 2015, 14:27

Аз топля абсолютно всичко, никога не сервирам студена храна, това е неуважително към хората, на които сервираш храната. Винаги ям топло, дори и да ми е горещо пак си топля яденето.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Кои храни притопляте преди хапване?

Мнениеот fawla » 04 Юни 2015, 15:21

Ваня Стойчева написа:Аз топля абсолютно всичко, никога не сервирам студена храна, това е неуважително към хората, на които сервираш храната. Винаги ям топло, дори и да ми е горещо пак си топля яденето.

Ориз и спанак са по-вкусни студени, защо ги претопляш? :)
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Кои храни притопляте преди хапване?

Мнениеот PasDeDeux » 15 Юни 2015, 14:37

fawla написа:
Ваня Стойчева написа:Аз топля абсолютно всичко, никога не сервирам студена храна, това е неуважително към хората, на които сервираш храната. Винаги ям топло, дори и да ми е горещо пак си топля яденето.

Ориз и спанак са по-вкусни студени, защо ги претопляш? :)

Съгласна съм, не всичко е необходимо да се топли, плюс че с всяка термична обработка се губят ценни качества на храната :idea:
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Кои храни притопляте преди хапване?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Юни 2015, 17:08

В повечето случаи ядем за вкус, пък и не мисля, че нещо дето в пържено готвено и не знам си какво вече е пълно с полезни неща, та видиш ли да не може и да се притопли ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кои храни притопляте преди хапване?

Мнениеот fawla » 02 Сеп 2015, 10:14

PasDeDeux написа:
fawla написа:
Ваня Стойчева написа:Аз топля абсолютно всичко, никога не сервирам студена храна, това е неуважително към хората, на които сервираш храната. Винаги ям топло, дори и да ми е горещо пак си топля яденето.

Ориз и спанак са по-вкусни студени, защо ги претопляш? :)

Съгласна съм, не всичко е необходимо да се топли, плюс че с всяка термична обработка се губят ценни качества на храната :idea:

Така е, макар че примерно някаква манджа не може да не се стопли, студена обикновено е гадна а и в странна консистенция :)
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Кои храни притопляте преди хапване?

Мнениеот Lisica » 02 Сеп 2015, 16:47

Сега си мисля дали дас и взема микровълнова точно за да топля, най-вече ориз и картофи тях не успявам да ги стопля в печка или друго.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Кои храни притопляте преди хапване?

Мнениеот penelopa » 28 Юли 2016, 10:32

Микровълновата е удобна за бързо притопляне на храната, но дали е препоръчително? По-добре да изчакаш повече време да се стопли храната в печката или на котлона, отколкото в микровълновата според мен.Аз всичко си топля, не мога да ям студена храна, гадна ми е на вкус и ако има замръзнала мазнина, става още по-гадно.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Кои храни притопляте преди хапване?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Юли 2016, 12:51

penelopa написа:Микровълновата е удобна за бързо притопляне на храната, но дали е препоръчително? По-добре да изчакаш повече време да се стопли храната в печката или на котлона, отколкото в микровълновата според мен.Аз всичко си топля, не мога да ям студена храна, гадна ми е на вкус и ако има замръзнала мазнина, става още по-гадно.

Ми някои храни трудно се притоплят, примерно ориз, ако искаш да си стоплиш една чиния само за себе си, какво правиш? Микровълновата не е лоша да се полазва от време на време.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кои храни притопляте преди хапване?

Мнениеот BeenieGal » 28 Юли 2016, 14:42

Аз нямам микровълнова и си топля в печката. Оризът защо пък да се топли трудно? Повечко се държи и се притопля, не е бързо, но като нямаш друг начин!
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Кои храни притопляте преди хапване?

Мнениеот fawla » 21 Окт 2016, 15:34

BeenieGal написа:Аз нямам микровълнова и си топля в печката. Оризът защо пък да се топли трудно? Повечко се държи и се притопля, не е бързо, но като нямаш друг начин!

Не ти ли изгаря тавата да речем, когато се пече пак втори път ориз?
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron