Парите определят лекарското внимание

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Парите определят лекарското внимание

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Май 2015, 11:03

Скоро ще дойде времето за смяна на личните лекари и вече нямам търпение на 1 юни да отпиша детето от сегашния му педиатър. :!:
При нас историята беше такава, че когато ходихме в началото при него на частно и му плащах - прегледите, отношението и вниманието бяха едни, а след като се преместихме по здравна каса, нещата се промениха. Стана по-немарлив, претупваше, не ме изслушваше и беше на мнение, че съм едва ли не идиот, който от нищо не разбира. :x
Върхът беше, когато преди месеци изписа антибиотик на сина ми, за който спорихме, че не му действа, но той беше твърдо убеден, че аз нищо не разбирам и точно от това се нуждае детето. Изпи го, симптомите не отшумяха и кашлицата му продължи 5 месеца, само защото аз не знам какво искам. :x На кратко е това, а още много случаи има, но този преля чашата.
Затова се чудя, единичен случай ли е, или навсякъде се случва това - парите да определят лекарското внимание. Имам доста познати, които водят децата си при същия педиатър само на частно и са страшно доволни, е и аз бях. Но трябва ли да плащаме, за да получим адекватно внимание от лекаря? Толкова ли са му скъпи финансово заможните хора, клетвите и останалите неща ала-бала ли са? :idea:
На някой от вас случвало ли се е това - парите да определят лекарското внимание и как постъпихте в този случай? :?:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Парите определят лекарското внимание

Мнениеот draga.mihova » 29 Май 2015, 11:23

Не вярвам да има внушителен брой лекари, които независимо от това как им се плаща да обръщат еднакво внимание на пациентите си. Благодарна съм на педиатърката на децата ми, тъй като работеше само на частно, а по-късно и в детското отделение в държавната болница в града ни и при постъпването на дъщеря ми там, то тя не промени по никакъв начин вниманието си към нас и бързо я изправи на крака :idea:
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Парите определят лекарското внимание

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Май 2015, 11:27

draga.mihova написа:Не вярвам да има внушителен брой лекари, които независимо от това как им се плаща да обръщат еднакво внимание на пациентите си. Благодарна съм на педиатърката на децата ми, тъй като работеше само на частно, а по-късно и в детското отделение в държавната болница в града ни и при постъпването на дъщеря ми там, то тя не промени по никакъв начин вниманието си към нас и бързо я изправи на крака :idea:

А вие през останалото време ходихте ли пак при нея?
Аз имах и друг случай, единия лекар беше толкова отегчен от нас, че искаше да препише астма на сина ми, щото видиш ли не искаше да му дава направления. Отново - хора на частно бяха суупер доволни. Не знам, но здравна каса не трябва ли да покрива същите пари за прегледите, или те така или иначе си източват касата с несъществуващи прегледи, че ние пациентите сме им досадни?!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Парите определят лекарското внимание

Мнениеот Rali_hr » 29 Май 2015, 13:17

За съжаление са много примерите, при които виждаме, че лекарите по-скоро въртят бизнес, отколкото да искат да лекуват пациентите си и реално да се грижат за тях.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Парите определят лекарското внимание

Мнениеот draga.mihova » 01 Юни 2015, 16:46

rabotnata pchela написа:
draga.mihova написа:Не вярвам да има внушителен брой лекари, които независимо от това как им се плаща да обръщат еднакво внимание на пациентите си. Благодарна съм на педиатърката на децата ми, тъй като работеше само на частно, а по-късно и в детското отделение в държавната болница в града ни и при постъпването на дъщеря ми там, то тя не промени по никакъв начин вниманието си към нас и бързо я изправи на крака :idea:

А вие през останалото време ходихте ли пак при нея?
Аз имах и друг случай, единия лекар беше толкова отегчен от нас, че искаше да препише астма на сина ми, щото видиш ли не искаше да му дава направления. Отново - хора на частно бяха суупер доволни. Не знам, но здравна каса не трябва ли да покрива същите пари за прегледите, или те така или иначе си източват касата с несъществуващи прегледи, че ние пациентите сме им досадни?!

Да, ходихме при нея и си бяхме доволни и да, точат си пари от касата, иначе едва ли щяха да си стоят лекари и то в милата но родина :)
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Парите определят лекарското внимание

Мнениеот kalinka-kuku » 01 Юни 2015, 16:59

Ако никой не точеше нищо, нямаше да има нужда милата ни родила да издиша едва едва, но както и да е :)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Парите определят лекарското внимание

Мнениеот Rali_hr » 02 Юни 2015, 09:33

draga.mihova написа:Да, ходихме при нея и си бяхме доволни и да, точат си пари от касата, иначе едва ли щяха да си стоят лекари и то в милата но родина :)

Много ти е странно заключението, нека да си точат парите, че да не избягат така ли?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Парите определят лекарското внимание

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Юни 2015, 08:16

Не знам защо толкова много им харесва идеята да вземат пари от пациентите, не знам смятат, че хората сме бездънни ями ли, искат за услуга, искат по някакви странни пътеки, искат за искането, изписват лекарства за луди пари, наглост до няма и къде.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Парите определят лекарското внимание

Мнениеот Jully » 03 Юни 2015, 11:21

Хора, така ли не се научихте, че парите са тези, които въртят света?! Какво очакваме?!
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Парите определят лекарското внимание

Мнениеот kalinka-kuku » 03 Юни 2015, 14:34

Jully написа:Хора, така ли не се научихте, че парите са тези, които въртят света?! Какво очакваме?!

За съжаление си много права, като искаме трябва да сме готови да дадем голяма сума, не знам с чиста съвест ли спят после..
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron