Полезен ли е зеленият орех?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Полезен ли е зеленият орех?

Мнениеот nadqta » 03 Авг 2015, 14:25

Не мисля, че може да ти помогне, само май може да си докараш временно стомашно неразположение, друга едва ли би постигнала :!:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Полезен ли е зеленият орех?

Мнениеот silver933 » 06 Окт 2015, 09:46

nadqta написа:Не мисля, че може да ти помогне, само май може да си докараш временно стомашно неразположение, друга едва ли би постигнала :!:

Има доста луди, които си хапват зелен орех ей така за удоволствие, то да са само стомашни проблеми бива..
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Полезен ли е зеленият орех?

Мнениеот MerryPop » 23 Окт 2015, 17:13

silver933 написа:
nadqta написа:Не мисля, че може да ти помогне, само май може да си докараш временно стомашно неразположение, друга едва ли би постигнала :!:

Има доста луди, които си хапват зелен орех ей така за удоволствие, то да са само стомашни проблеми бива..

Ммм не смятам, че има такива, т.е. ако става въпрос за млечните орехчета, да, възможно е, но не и целите, както е в тази рецепта :D
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Полезен ли е зеленият орех?

Мнениеот Bambaa » 25 Окт 2015, 18:37

MerryPop написа:
silver933 написа:
nadqta написа:Не мисля, че може да ти помогне, само май може да си докараш временно стомашно неразположение, друга едва ли би постигнала :!:

Има доста луди, които си хапват зелен орех ей така за удоволствие, то да са само стомашни проблеми бива..

Ммм не смятам, че има такива, т.е. ако става въпрос за млечните орехчета, да, възможно е, но не и целите, както е в тази рецепта :D

Предполагам е полезен, но приложен в някои случаи само,а не във всички, така че няма защо да се залита по крайности, ако имаш рецепта, опитай, ако не - въздържай се от подобни опити!
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Полезен ли е зеленият орех?

Мнениеот Jully » 26 Окт 2015, 17:20

Винаги съм имала резерви към орехите, не знам защо така, но все се притеснявам да не взема да се натровя от тях. :mrgreen:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Полезен ли е зеленият орех?

Мнениеот Мади Ранчева » 26 Окт 2015, 17:27

Jully написа:Винаги съм имала резерви към орехите, не знам защо така, но все се притеснявам да не взема да се натровя от тях. :mrgreen:

То не е само с тях, но тези отвари, които се приготвят от време оно... какво има да им се притесняваш, те заради това са останали във времето, защото си помагат, а не защото тровят!
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Полезен ли е зеленият орех?

Мнениеот Yunona » 27 Окт 2015, 13:01

Зеленият орех и много полезен, когато с него се приготви ликьор :)
Помага при болки в стомаха, лошо настроение :) и т.н. Много е вкусен.
Баба правеше някога...
Скоро си купих бутилка фабричен ликьор от зелени орехчета във винен дестилат. Уникално вкусна и приятна напитка :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Полезен ли е зеленият орех?

Мнениеот Rali_hr » 27 Окт 2015, 13:45

Не е ил много сладък и моята баба правеше на времето,но рецептата си замина заедно с нея :(
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Полезен ли е зеленият орех?

Мнениеот puhcheto » 10 Сеп 2016, 14:36

Моята приготвяше лекарство за щитовизната жлеза и изглеждаше точно като ликьор. Слагаше в един буркан зелени орехи, равно количество ракия и вино, захар и оставяше да престои една-две седмици. Май повече си го пиехме като аперативче, отколкото някой да се лекува :lol: . Иначе доста зелени орехи съм изяла на село, нищо не ми е ставало.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Полезен ли е зеленият орех?

Мнениеот ЕлиРеджебова » 11 Сеп 2016, 12:51

Аз пък още от малка всяка година си похапвам от тези зелени, млечни орехи. По-вкусни са ми и никога нищо не ми е ставало от тях. Не познавам човек, на когото да му става нещо от тях.
ЕлиРеджебова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Сеп 2016, 12:49

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта