Искаме казарма за мъжете...а обучение за съпруги?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Искаме казарма за мъжете...а обучение за съпруги?

Мнениеот Mon_ton » 19 Апр 2016, 10:21

iwoni написа:Според мен при определени обстоятелства всеки човек може да убие. Затова се чудим като слушаме за такива случаи как е възможно някакъв човек, който го описват като неконфликтен, кротък и едва ли не правел на мравката път, да убие.

Не съм съгласна с това, което казваш. Как така всеки може да убие, аз не бих могла.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Искаме казарма за мъжете...а обучение за съпруги?

Мнениеот fairy » 20 Апр 2016, 12:11

И аз си мисля, че не бих могла, но не съм попадала в ситуация, която да ме предизвика или да го изисква. Дано и не се случва. Но като се позамисля, може би бих била способна на такова нещо заради детето.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Искаме казарма за мъжете...а обучение за съпруги?

Мнениеот Kremiliya » 16 Май 2016, 16:08

fairy написа:И аз си мисля, че не бих могла, но не съм попадала в ситуация, която да ме предизвика или да го изисква. Дано и не се случва. Но като се позамисля, може би бих била способна на такова нещо заради детето.
Зне ли човек, надявам се никога да не разбираме. Може би това, че някои оценяме живота много високо ни пречи да с епрекършим.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Искаме казарма за мъжете...а обучение за съпруги?

Мнениеот Rali_hr » 02 Фев 2017, 13:11

Да, може би има обстоятелства, при които някой може да направи нещо такова, но в други, може и да не успее. Но не това е нещото, което ти дава казармата, ако беше така, то това означава от там едва ли не да излизат убийци. ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Искаме казарма за мъжете...а обучение за съпруги?

Мнениеот Локумът » 02 Фев 2017, 15:17

Rali_hr написа:Да, може би има обстоятелства, при които някой може да направи нещо такова, но в други, може и да не успее. Но не това е нещото, което ти дава казармата, ако беше така, то това означава от там едва ли не да излизат убийци. ;)

Не се усещам да имам такива наклонности, да ти призная често.
Вярно е, че днешните мъже са големи балерини, но и спрямоброя на престъпленията и агресията сред младежите, мисля, че сме защитени. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Искаме казарма за мъжете...а обучение за съпруги?

Мнениеот Mauritius » 02 Фев 2017, 16:22

Видя се, че можем да минем и без казарми :mrgreen: , колко години караме вече така.
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Искаме казарма за мъжете...а обучение за съпруги?

Мнениеот kauda » 04 Фев 2017, 09:07

Mauritius написа:Видя се, че можем да минем и без казарми :mrgreen: , колко години караме вече така.

Караме, но сега нямаме истински мъже, които да са били унижавани 1 година в казармите. Затова повечето искат да се върне, всъщност принципа май е не е важно на мен да ми е добре, важното е на Вуте да му е зле! : :twisted:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Искаме казарма за мъжете...а обучение за съпруги?

Мнениеот Грохот » 08 Фев 2017, 15:55

Казармата вече не върши работа. Сега мъжът трябва да бъде обучен според жените да помага вкъщи, да се включва активно в домакинските задължения и т.н. Къде трябва да ни пращат, за да получим такова обучение :smile: ?
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Искаме казарма за мъжете...а обучение за съпруги?

Мнениеот delchev » 22 Авг 2019, 16:19

Идеята е интересна... Колкото е вярно твърдението, че днешните момченца са мамини синчета, толкова е вярно и че момичетата са галени дъщерички. Лекият лъскав живот и забавленията са на първо място. И е задължително някой друг да им ги осигури.
Не зная дали казармата те прави повече мъж. Много мога да споделя за нея и повечето неща не са положителни... Възпитанието вкъщи би трябвало да е достатъчно, но ако родителите ти не са успели да те научат на самостоятелност, ред и дисциплина, то в казармата шансът това да се случи е голям. Виждал съм го.
Обучението за съпруги е друга работа... за това нещо друга институция, освен семейството, не ми е известна, но идеята е добра. :wink:
delchev
 
Мнения: 102
Регистриран на: 03 Авг 2019, 20:00

Предишна

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron