Искаме казарма за мъжете...а обучение за съпруги?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Искаме казарма за мъжете...а обучение за съпруги?

Мнениеот Snejna » 04 Юни 2015, 10:36

Сигурна съм, че темата ще предизвика истинска бомба от коментари и кавги.. :lol:
Но няма как да не съм на това мнение, замислете се, мрънкаме, че мъжете ни били лигльовци, не били дициплинирани, били смотани.. били зависими, не били самостоятелни и на всичко това ще ги научат не родителите,както смятам, че е редно, а ще ги научат в казармата, където освен това, ще ги и учат да следват заповеди сляпо, без да имат право на глас. Май точно заради последното, жените държат да има казарма за мъжете - за да ги командват спокойно. :lol: :lol: :lol:
Обаче, след като искаме да има казарма за мъжете, защо да не искаме и да има обучение за съпруги? Кой ще ги научи жените как да се грижат за семейството си, как да се грижат за децата си, как да готвят мусака? :mrgreen:
Хайде, хвърляйте камъни и кажете? След като няма кой да научи мъжете на самостоятелност, кой учи жените да бъдат съпруги? :mrgreen: Като искаме казарма за мъжете, обучение за съпруги защо не искаме? :?:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Искаме казарма за мъжете...а обучение за съпруги?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Юни 2015, 10:45

Снежанке, този път ме разби с тема, признавам ти го! Никога не се бях замисляла върху този дълбок екзистенциален въпрос, кой учи жените, след като няма кой да учи мъжете!
Много си права, ако обучението на жените да бъдат съпруги (обучение е малко силно казано) се пада на техните родители, в частност на майките им, то тогава, обучението на мъжете, на вместо казармата се пада на техните бащи, които обаче в 90% от случаите са мъже, ходили в казарма, които не могат да се справят с тази работа, но те са по-големи мъже, от синовете си, които може и да не идат в казарма.
Значи излиза, че от мъжете, ходили в казарма не става нищо - те нямат какво да предадат на бъдещото си поколение и тяхната единствена надежда остава някой да дойде и да ги отмени, да научи и техните синове да бъдат пропорционално зависими от поднасянето на готови заповеди. С други думи - мъже били в казармата, не учат синовете си как да бъдат мъже.
Идва въпросът за майката - жените, въпреки че не са ходили в казармата, могат да научат дъщерите си на две-три неща, както и на мусака. Но в нашето общество на равенство не бива да делим жените от мъжете - следователно, който не е ходил в казармата има по-голям шанс да свърши нещо полезно за поколението си - имам предвид жените. Но съм съгласна, че ТРЯБВА да има казарма, за да се отърсят бащите от малката необходимост да научат синовете си от нещо, а жените, за да не се оплакват от дискриминация е редно да бъдат на курсове за съпруги, където да ги учат как да се държат правилно с мъжете, били в казарма, как да гледат деца, които ще трябва да влезнат в редиците на казармата и на курса "майка"!
Искам референдум!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Искаме казарма за мъжете...а обучение за съпруги?

Мнениеот Snejna » 04 Юни 2015, 10:52

Абсолютно! Подкрепям с две ръце всичко, казано от теб. Всъщност темата е колкото смешна, толкова и тъжна и абсурдна. Не знам каква е тази мания, главно от жени да искат казармата да се връща. В казармата не се случва нищо, набиват ти тъпи заповеди, не дават право на глас, нито някой може да си позволи за миг поне да помисли със собствената си глава. Учат да убиват.
А за жените, защо те самите не бива да се научат как да се грижат правилно за семейството си и как да бъдат истински жени? Кое ни е по-специалното?
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Искаме казарма за мъжете...а обучение за съпруги?

Мнениеот S_Milenska » 04 Юни 2015, 11:03

Вие сте абсолютно луди, не знам как тази глупост я измислихте. сегашните момченца са по-големи момичета от момичетата, налага се жените да бъдат по-оправните в къщата, защото мъжете им са пикли. Не ставайте смешни! Задължително е да има казарма, няма кой да ги научи на дисциплина тея мъже, научени са само да си скубят веждите!
няма място за сравнение между женската и мъжката "работа". Жените знаят как трябва да се грижат за децата си и как да изградят дом и семейство, а мъжете не могат нищо!
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Искаме казарма за мъжете...а обучение за съпруги?

Мнениеот Snejna » 04 Юни 2015, 11:08

О, да жените сме супер. Жалко, че докато сме толкова супер не сме си научили децата поне малко на дисциплина и чакаме казармата да свърши нашата работа и да ни отмие срама.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Искаме казарма за мъжете...а обучение за съпруги?

Мнениеот Pipilota » 04 Юни 2015, 11:26

Изпитвам смесени чувства, като чета. :) От една страна, разбирам какво имат предвид, като казват, че момчетата са ге*чета, от друга страна са случаите на самоубийства в казармите, от трета страна е и желанието най-вече на жените, другия пол да се гърчи и да отиде в казарма, щото иначе.. и така се връщаме в началото. Но ако имаше някакво задължително занимание за жените - точно курс за съпруги, където сляпо ни учат и ни казват какво трябва да правим, как да чистим риба или да извадим мозъка от агнешка глава, надали щяхме да сме толкова щастливи, че някой потъпква избора ни...
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Искаме казарма за мъжете...а обучение за съпруги?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Юни 2015, 13:00

В Израел да речем, има задължителна казарма и за жените, там нима жените са по-голяма работа от нас? А, да, те са научени, че да убиваш и да си убит не е проблем. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Искаме казарма за мъжете...а обучение за съпруги?

Мнениеот Rali_hr » 04 Юни 2015, 14:07

Аз съм ЗА казармата, момчетата имат нужда от този шамар да се научат как да бъдат мъже, а не да се глезят повече от сестрите си, смешно е! Толкова много мамини синчета познавам...
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Искаме казарма за мъжете...а обучение за съпруги?

Мнениеот Ваня Стойчева » 04 Юни 2015, 14:28

Не мисля, че казармата е дала нещо в повече на мъжете, които са ходили. Въпросът е да им е гадно.
Аз съм сигурна, че моят син би се справил страхотно да живее сам, има желязна дисциплина, никога не си позволява да се отдаде на чувствата си, но бих пратила дъщеря си на курс за съпруги, един ден ще имам да се червя пред новите роднини.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Искаме казарма за мъжете...а обучение за съпруги?

Мнениеот S_Milenska » 04 Юни 2015, 14:52

След като са измислили казармата, а не обучение за съпруги, то ще има защо!
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron