Какво се промени в живота ви, откакто сте родители?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Какво се промени в живота ви, откакто сте родители?

Мнениеот Lisica » 07 Мар 2016, 17:14

fairy написа:Определено грижите се увеличават във всяко едно отношение, но не обичам да се вглеждам в тях. Върша каквото трябва и продължавам без да се задълбочавам много, иначе човек ще лудне направо!

Голяма е мъка да си родител, все си мисля, че зорът е повече от удовлетворението от това, че си дал живот.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Какво се промени в живота ви, откакто сте родители?

Мнениеот fairy » 12 Мар 2016, 16:08

Lisica написа:
fairy написа:Определено грижите се увеличават във всяко едно отношение, но не обичам да се вглеждам в тях. Върша каквото трябва и продължавам без да се задълбочавам много, иначе човек ще лудне направо!

Голяма е мъка да си родител, все си мисля, че зорът е повече от удовлетворението от това, че си дал живот.


Някой път така изглежда, но само като видиш усмивката му на детето или тепрегърне и целуне, и забравяш другото. Добре, че ги има тия моменти :grin:
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Какво се промени в живота ви, откакто сте родители?

Мнениеот Kaya » 23 Мар 2016, 14:35

На мен ми доставя удоволствие да се грижа за дъщеря ми. А до дни очакваме да се роди и другата ни дъщеря, ще е страхотно. Не ми е тежало никога. ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какво се промени в живота ви, откакто сте родители?

Мнениеот kauda » 23 Мар 2016, 15:50

Kaya написа:На мен ми доставя удоволствие да се грижа за дъщеря ми. А до дни очакваме да се роди и другата ни дъщеря, ще е страхотно. Не ми е тежало никога. ;)

Браво, така и трябва, много се ядосвам, когато чуя някоя майка, която се оплаква и все обяснява как няма време, как й тежи, как е уморена, как е отегчена. Това е радост! Аз мечтая за времето, когато ще имам деца и ме хваща яд на подобни жени!
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Какво се промени в живота ви, откакто сте родители?

Мнениеот analizatorka » 23 Мар 2016, 16:20

kauda написа:
Kaya написа:На мен ми доставя удоволствие да се грижа за дъщеря ми. А до дни очакваме да се роди и другата ни дъщеря, ще е страхотно. Не ми е тежало никога. ;)

Браво, така и трябва, много се ядосвам, когато чуя някоя майка, която се оплаква и все обяснява как няма време, как й тежи, как е уморена, как е отегчена. Това е радост! Аз мечтая за времето, когато ще имам деца и ме хваща яд на подобни жени!


Не си мисли и че всичко е цветя и рози :grin: . Има моменти, когато ти идва да си блъскаш главата в стената :grin: . Действителността е такава - лошото и хубавото вървят ръка за ръка.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Какво се промени в живота ви, откакто сте родители?

Мнениеот Mon_ton » 30 Мар 2016, 12:56

наистина не всичко е толкова лесно, но е истинско щастие, това е най-пълната радост и щастие, най-искрената и силна любов, която съм изпитвала някога. :inlove:
разбира се, настъпиха някои промени, сега се научих да спя по-малко, да разпознавам неразположението на някой друг само по лекото мрънкане и по жестовете, научих се да оценям повече моментите, които имам само за себе си, научих, че има по-силна любов от тази, която изпитваш към самия себе си. :heartbeating:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво се промени в живота ви, откакто сте родители?

Мнениеот penelopa » 01 Апр 2016, 13:26

Осъзнах, че вече нося отговорност, и то голяма, за друг човек и че този човек зависи от мен, от това какво правя или не правя. Понякога е плашещо.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Какво се промени в живота ви, откакто сте родители?

Мнениеот mix_twix » 05 Апр 2016, 14:29

penelopa написа:Осъзнах, че вече нося отговорност, и то голяма, за друг човек и че този човек зависи от мен, от това какво правя или не правя. Понякога е плашещо.

Ако го приемаш на сериозно и защо го приемаш на толкова сериозно? Да си родител е част от живота, не е кой знае колко голямо дело, не е да си космонавт.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Какво се промени в живота ви, откакто сте родители?

Мнениеот klara » 05 Апр 2016, 17:15

mix_twix написа:
penelopa написа:Осъзнах, че вече нося отговорност, и то голяма, за друг човек и че този човек зависи от мен, от това какво правя или не правя. Понякога е плашещо.

Ако го приемаш на сериозно и защо го приемаш на толкова сериозно? Да си родител е част от живота, не е кой знае колко голямо дело, не е да си космонавт.


Да си космонавт сигурно е по-лесно, отколкото родител :lol:. Абе, някой път попадаш в ситуации, в които не знаеш как да реагираш и дали ако направиш еди какво си няма да сбъркаш. Но е вярно и че ако почнеш да се замисляш много, става по-зле :grin: .
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Какво се промени в живота ви, откакто сте родители?

Мнениеот Ваня Стойчева » 12 Май 2016, 12:11

С времето става още по-трудно. Когато децата станат достатъчно големи да вземат решения, които биха имали отражение върху целия им живот в бъдеще, положението става страшно. Тогава знаеш, че трябва да направиш нещо, но си и наясно, че нямаш голям избор, за съжаление.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта