Бихте ли дарили косата си?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Бихте ли дарили косата си?

Мнениеот Rali_hr » 05 Юни 2015, 09:41

Вчера попаднах на една страница във фейса, в която правиха перуки за онкоболни дечица и всеки можеше да дари косата си за каузата. Звучи много хубаво, а и по света е доста популярна практика, дори се включват и деца. В България също има деца, които даряват косите си. А дори и видях една статия в сайта за едно момченце:

bgfhbf.jpg
bgfhbf.jpg (34.76 KiB) Прегледано 420 пъти

Но възрастните май не сме чак толкова много. :roll:
Ние имаме стил, изградили сме привързаност към косата си и накрая какво излиза - че не можем да се разделим с нея. Масово жените се чудят дали да отрежат 5 пръста от косата си, за да променят визията си, а как ще се отреже цялата коса?! :roll:
Аз лично бих дарила косата си, но ще изчакам да порасне достатъчно, защото сега е много къса. Вие бихте ли дарили косата си аз да се направи перука на някое болно дете? :?:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Бихте ли дарили косата си?

Мнениеот Andrey » 05 Юни 2015, 10:26

Това е много добра кауза, бих дарил косата си, жалко че е нямало такива инициативи преди години, щях да го направя, когато и аз като всеки тийн имах дълга коса, но ще кажа на приятелката ми, тя има доста коса, може да иска да направи едно добро дело за някой. :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Бихте ли дарили косата си?

Мнениеот Krum » 05 Юни 2015, 11:16

Похвално дело е това, много добронамерено, макар и с тъжна причина. Ако имах какво - бих го дарил за да подаря малко щастие на някое дете. Косата е нищо - расте, но може да донесе радост на някой.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Бихте ли дарили косата си?

Мнениеот mix_twix » 05 Юни 2015, 14:21

Страхотна инициатива, случваща се в София в фризьорски салон Магама ако не се лъжа. Който може нека да си дари косата, жени с толкова дълги коси могат да зарадват някой, на мен много ми харесва идеята! Ако имаше опция да се дари брада - бих го направил:)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Бихте ли дарили косата си?

Мнениеот kauda » 05 Юни 2015, 14:52

Разбира се, че бих, не съм знаела, че се провежда подобна инициатива в България, ще се поинтересувам от въпроса, много добре звучи, сигурна съм, че и много мои приятелки и познати биха се съгласили да участват.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Бихте ли дарили косата си?

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Юни 2015, 15:43

С радост бих я дарила, но нямам дълга коса! :) Но ако си пусна случайно пак а тя сигурно ще си порасне бих я дарила, може да зарадвам някоя дама или детенце. Много ми харесва инициативата за дарение на косата,
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Бихте ли дарили косата си?

Мнениеот Anka » 08 Юни 2015, 16:02

Доста ще ми е трудно да се разделя с косата си, толкова я харесвам, но знам ли, може би бих успяла да се откажа от нея. Но с такава благородна кауза определено ще ми е по-лесно ... :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Бихте ли дарили косата си?

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Юни 2015, 20:49

Anka написа:Доста ще ми е трудно да се разделя с косата си, толкова я харесвам, но знам ли, може би бих успяла да се откажа от нея. Но с такава благородна кауза определено ще ми е по-лесно ... :roll:

Ако в града ти има няма какво да се замисляте. :) Косата просто расте, а това е истинско богатство за някой, косата ако не е дарена тя струва толкова много!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Бихте ли дарили косата си?

Мнениеот Pipilota » 09 Юни 2015, 09:24

А кой дава гаранции, че косата се използва по предназначение, а не се продава после?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Бихте ли дарили косата си?

Мнениеот Rali_hr » 09 Юни 2015, 11:39

А дали само в София има възможност за такива дарения, или има и по другите градове/
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта