Защо децата влизат по-рано в пубертета?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Защо децата влизат по-рано в пубертета?

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Юни 2015, 15:24

Като изключим храната, какви са другите причини, поради които децата влизат по-рано в пубертета?
Освен физическите изменения, те самите съзряват по-бързо, наясно са с повече неща, търсят удоволствия за възрастните...
110928114251-teens-drinking-beer-story-top.jpg
110928114251-teens-drinking-beer-story-top.jpg (30.85 KiB) Прегледано 1493 пъти

Не казвам, че ние като деца сме били много по-различни, или поне не и моето поколение, но в 5- 6 клас сега се започва да се пие, пушат се цигари. Каква е причината за това, че вече искат от рано да бъдат големи, чувстват се като такива, хормоните им бушуват и не понасят родителите си?
Защо децата ни влизат толкова рано в пубертета, можем ли да спрем този процес, или как да им помогнем да се развиват нормално и да запазят детското в себе си за по-дълго? :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Защо децата влизат по-рано в пубертета?

Мнениеот Anka » 08 Юни 2015, 15:48

Наистина като изключим храната, порастването на гърдите, пък и на космите, то следва след това и чисто психическото съзряване - всичко го имат поднесено от рано на тепсия, дори и за себе си мога да го кажа, сега съм на 20 години, не ми е било далечно това време с пубертета. На 11-12 години бяхме абсолютно наясно от къде идват бебетата и че бебеправенето носи удоволствия, затова и от рано се започва да се прави секс. Отделно мисля, че и това хормонално стимулиране чрез секса допринася за по-бързото съзряване.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Защо децата влизат по-рано в пубертета?

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Юни 2015, 20:29

И аз си мисля, че причината е точно в многото информация, която има покрай тях. Затова и пуснах темата, ние ли сме виновни за това? Нека да не обръщаме темата в кулинарната сфера от типа пилешкото ги прави мутанти. Не казвам, че не е фактор, но дали това е важно и за психическото им развитие и пубертета на 10-11 години.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Защо децата влизат по-рано в пубертета?

Мнениеот Monika_Spasova » 08 Юни 2015, 21:19

Всичко се дължи на случващото се около нас. Oт малки гледат филми с еротични сцени, на по 2-3 години пушат солети, вече на 3-4 са фенове на газираното а на 5 с радост биха пили бира. Родителите дават абсурдна свобода и многото информация покрай децата, никаквите ограничения - стига се до това, че на 11 години децата са тийнове в главите си, бонтуват се, имат мнение, мразят всичко, всички са им тъпи.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Защо децата влизат по-рано в пубертета?

Мнениеот Snejna » 09 Юни 2015, 10:49

Още на по 10 години знаят за какво става въпрос малките. Тя само музиката, която слушат им е достатъчна.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Защо децата влизат по-рано в пубертета?

Мнениеот Rali_hr » 09 Юни 2015, 11:34

Не виждаме ли какво се случва около нас?? Всичко е абсолютна лудница, децата са прекалено затормозени с нова информация, те от малки са наясно с толкова много неща, толкова много виждат и т.н. родителите не сме виновни за това, защото това се случва с всички деца.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Защо децата влизат по-рано в пубертета?

Мнениеот Kremiliya » 09 Юни 2015, 12:53

Аз не мисля, че едва ли не по-рано порастват, всичко е заради храната, само и единствено заради нея хормоните им бушуват от по-рано и резултата е на по 13 години с желание за секс.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Защо децата влизат по-рано в пубертета?

Мнениеот mix_twix » 09 Юни 2015, 14:37

Влизат рано в пубертета, защото от рано започва да им се прави и другата работа, това не е нормално изобщо! На 14 години ми се хвалят че правили анален секс, грешката в кой е - в родителите или в обществото?!
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Защо децата влизат по-рано в пубертета?

Мнениеот kalinka-kuku » 10 Юни 2015, 09:23

И аз мисля, че всичко се дължи на големия поток информация, който имат децата, а не само по причини свързани с храненето. От рано имаме възможност да виждаме деца, които са агресивни, които не слушат, които са нагли и гнусни, все неща, които се проявяват по време на пубертета. :mrgreen:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Защо децата влизат по-рано в пубертета?

Мнениеот miron » 10 Юни 2015, 10:29

Не мисля, че е по-рано от преди, сега е същото както едно време, единствената разлика е, че сега по-свободно могат да споделят това, което си мислят.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта