Какво трябва да е наказанието при лекарска грешка и смърт на пациент?

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Re: Какво трябва да е наказанието при лекарска грешка и смърт на пациент?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Юли 2015, 06:33

Jully написа:И аз така мисля, че имат твърде голяма власт джипитата, но пък без тях може би ще бъде по-зле, проблемът явно наистина е в броя на направленията. :(

То да е и проблемът само в джипитата, скоро беше пусната снимка от АГ Стара Загора с цветущи коментари, снимано там докато жената бере душа.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво трябва да е наказанието при лекарска грешка и смърт на пациент?

Мнениеот S_Milenska » 10 Юли 2015, 11:03

Трябва да има наказания, и трябва да се правят проверките от независими комисии, а не от лекари, защото гарван гарваното око не вади, нали знаете!
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какво трябва да е наказанието при лекарска грешка и смърт на пациент?

Мнениеот exotic » 10 Юли 2015, 13:11

S_Milenska написа:Трябва да има наказания, и трябва да се правят проверките от независими комисии, а не от лекари, защото гарван гарваното око не вади, нали знаете!

Мисля, че в най-добрия случай ще се защитят, за да не ги сполети и тях същото в даден момент, не заради нещо друго!
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Какво трябва да е наказанието при лекарска грешка и смърт на пациент?

Мнениеот Ваня Стойчева » 10 Юли 2015, 14:39

exotic написа:
S_Milenska написа:Трябва да има наказания, и трябва да се правят проверките от независими комисии, а не от лекари, защото гарван гарваното око не вади, нали знаете!

Мисля, че в най-добрия случай ще се защитят, за да не ги сполети и тях същото в даден момент, не заради нещо друго!

Именно, затова трябва да са хора, които не са обвързани с това положение.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какво трябва да е наказанието при лекарска грешка и смърт на пациент?

Мнениеот kauda » 11 Авг 2015, 15:13

Съгласна съм, че трябва да има наказания и те да са сурови, но най-вече ми се иска да има истинско доказване на лекарска вина, защото в момента лекарите никога не са виновни за нищо!
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Какво трябва да е наказанието при лекарска грешка и смърт на пациент?

Мнениеот Ваня Стойчева » 04 Сеп 2015, 13:51

kauda написа:Съгласна съм, че трябва да има наказания и те да са сурови, но най-вече ми се иска да има истинско доказване на лекарска вина, защото в момента лекарите никога не са виновни за нищо!

Няма как да бъде доказано нещо на хора, които не са експерти, затова в Бъглария всеки се пази, понеже всички лекари са немарливи и гледат на професията си през пръсти.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какво трябва да е наказанието при лекарска грешка и смърт на пациент?

Мнениеот Monika_Spasova » 04 Сеп 2015, 15:02

Те точно за това така се пазят, понеже лекари гледат и твърдят има ли няма ли лекарска грешка, гарван гарваново око не вади, това е начина в българското здравеопазване!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какво трябва да е наказанието при лекарска грешка и смърт на пациент?

Мнениеот kalinka-kuku » 08 Сеп 2015, 11:13

Не очаквайте нещо да се промени, докато в България властва беззаконието и винаги има наши и ваши не вярвайте, че може да се промени нещо, все ще си мрем там и никой няма да носи отговорност..
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Какво трябва да е наказанието при лекарска грешка и смърт на пациент?

Мнениеот Jully » 24 Сеп 2015, 12:24

Като цяло ни е сбъркана цялата здравна система, не знам как е по другите държави, но да се молиш постоянно за пари от държавата, за да покрие лечението на детето ти е смешно, противно и нагло!
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какво трябва да е наказанието при лекарска грешка и смърт на пациент?

Мнениеот Monika_Spasova » 20 Окт 2015, 13:32

Jully написа:Като цяло ни е сбъркана цялата здравна система, не знам как е по другите държави, но да се молиш постоянно за пари от държавата, за да покрие лечението на детето ти е смешно, противно и нагло!

За съжаление.. не знам наистина как е по света, но се надявам, че е по-добре, отколкото тук. ;(
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

ПредишнаСледваща

Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта