Какво трябва да е наказанието при лекарска грешка и смърт на пациент?

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Какво трябва да е наказанието при лекарска грешка и смърт на пациент?

Мнениеот kalinka-kuku » 10 Юни 2015, 09:35

Всички знаем за случая на починалото бебе от Тетевен поради лекарска грешка, или лекарска немарливост. :roll:
Тогава, поради неадекватното държание на акушерката, едно жена, не можа да стане майка. :| А отгоре на всичкото, най-накрая акушерката беше оневинена и се оказа, че едва ли не тя няма вина за абсурдното си държание.
Вие какво мислите, какво трябва да е наказанието при лекарска грешка и смърт на пациент? В случая, реалния пациент е жив (родилката), но бебето е убито от действията на лекарката.

Но това не е единичен случай, а се случва постоянно и често. Какви трябва да са наказанията, когато човек отива, за да бъде излекуван и лекарите го убиват, по погрешка, или бъркат лечението му фатално? До кога ще продължават да доказват поговорката "Гарван гарваново око не вади"? :?:
Какво е вашето мнение, трябва ли да има наказание, какво да бъде и кой трябва да определя има ли причина лекарите да бъдат наказани, лекарската комисия върши ли това адекватно? :?:
Какво трябва да е наказанието при лекарска грешка и смърт на пациент?
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Какво трябва да е наказанието при лекарска грешка и смърт на пациент?

Мнениеот miron » 10 Юни 2015, 10:05

Наказанията трябва да са сурови! Отнемане на лекарски права поне за няколко години, ако не става въпрос за абсолютно дебилно отношение, както в този случай. В конкретната история е логично на тази доживотно да ѝ отнемат лекарските права, защото случая не е бил първия.
А по принцип мисля, че трябва да има наказание за всяка грешка, като се гледа досието на лекаря и т.н. в миналото.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Какво трябва да е наказанието при лекарска грешка и смърт на пациент?

Мнениеот kauda » 10 Юни 2015, 10:59

Смятам, че глобите и наказанията трябва да са солени! Все пак хората отиват с надежда при лекарите, уж с добри прогнози и накрая излизат с краката напред! Това не е нормално!
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Какво трябва да е наказанието при лекарска грешка и смърт на пациент?

Мнениеот Lisica » 10 Юни 2015, 11:55

Време е да спрат да гласуват от лекарската комисия за това, дали ще има наказания или не, защото те никога не биха предали някой свой, а в тоя случай май зад Байчева наистина има сериозен гръб!
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Какво трябва да е наказанието при лекарска грешка и смърт на пациент?

Мнениеот Monika_Spasova » 10 Юни 2015, 13:25

Мисля, че трябва да има сериозно и твърдо наказание, да им се отнемат не само лекарските права, но и в такива случаи, като последния да има и наказание в затворите, това е умишлено убийство, не може да е предумишлено нещо, което продължава часове наред!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какво трябва да е наказанието при лекарска грешка и смърт на пациент?

Мнениеот fawla » 10 Юни 2015, 14:22

Трябва малко Крумови закони да се наложат из държавата ни, то се е видяло, че с добро няма до никъде да стигнем!
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Какво трябва да е наказанието при лекарска грешка и смърт на пациент?

Мнениеот Jully » 10 Юни 2015, 14:28

И аз съм "ЗА" сериозни наказния. Баба ми почина скоро заради лекарска грешка, жената страдаше от кашлица, заради залежаване, но ѝ изписаха силни антибиотици след прекарания инсулт и си отиде за 2 седмици. Отгоре на всичкото инсулта беше предизвикан отново от същата докторка, която ѝ спряла лекарствата, които са заради предишните ѝ инсулти! Нормално ли е това, заради немарливост, или защото джипитата знаят всичко?
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какво трябва да е наказанието при лекарска грешка и смърт на пациент?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Юни 2015, 17:16

Не знам.. това е истината. В конкретния случай нямам две мнения - трябва да ѝ отнемат завинаги лекарските права на тая, че и в аптека да не я пускат дори! Нагла и безочлива, гнусна и противна, без грам вина, а е отнела един невинен живот съвсем съзнателно с методи, които са недоспутими, с мързел и липса на желание да спаси бебето. Не знам как спи, при положение, че е подобен изрод в душата си.
Но в случаи, при които наистина нещата са станали случайно.. без съзнателна намеса трябва ли да има такива тежки наказания, след като накрая може и без лекари да останем, не знам. Разбира се, всеки ако го гледа от лична гледна точка - разбира се трябва да се търси най-тежкото наказание, но... не знам! :( Все пак всеки един живот зависи от тях и то много по-често, отколкото ни се иска.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво трябва да е наказанието при лекарска грешка и смърт на пациент?

Мнениеот fawla » 09 Юли 2015, 16:55

Jully написа:И аз съм "ЗА" сериозни наказния. Баба ми почина скоро заради лекарска грешка, жената страдаше от кашлица, заради залежаване, но ѝ изписаха силни антибиотици след прекарания инсулт и си отиде за 2 седмици. Отгоре на всичкото инсулта беше предизвикан отново от същата докторка, която ѝ спряла лекарствата, които са заради предишните ѝ инсулти! Нормално ли е това, заради немарливост, или защото джипитата знаят всичко?

Защото джипитата имат твърде голяма власт и смятат че е обидно да изпратят пациентите си на специалист, после ще умираме от тежки болести млади и товае !
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Какво трябва да е наказанието при лекарска грешка и смърт на пациент?

Мнениеот Jully » 09 Юли 2015, 17:07

И аз така мисля, че имат твърде голяма власт джипитата, но пък без тях може би ще бъде по-зле, проблемът явно наистина е в броя на направленията. :(
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Следваща

Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта