Вадили ли сте си сами кърлеж?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Вадили ли сте си сами кърлеж?

Мнениеот Pacienti » 30 Юли 2015, 13:23

Когато при вадене се скъса кърлежа той изплюва отровата, т.е. ако е заразен ще предаде заразата.
Отива се на лекар да ти извади остатъка, дава се за изследване и следиш за симптоми като температура, кръгово зачервяване около ухапването, тъй нареченото пауново око за лаймска болест.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Вадили ли сте си сами кърлеж?

Мнениеот MGB » 30 Юли 2015, 14:04

Pacienti написа:Когато при вадене се скъса кърлежа той изплюва отровата, т.е. ако е заразен ще предаде заразата.
Отива се на лекар да ти извади остатъка, дава се за изследване и следиш за симптоми като температура, кръгово зачервяване около ухапването, тъй нареченото пауново око за лаймска болест.

Да де, но при положение, че нямаш достъп до лекар в близките 12 часа, например, то не зная дали не е по-добре да се остави кърлежа, заради опасността точно от скъсването му, което може да е по-опасно от самия факт, че имаш забит кърлеж :idea:
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Вадили ли сте си сами кърлеж?

Мнениеот Pacienti » 30 Юли 2015, 14:20

MGB написа:
Pacienti написа:Когато при вадене се скъса кърлежа той изплюва отровата, т.е. ако е заразен ще предаде заразата.
Отива се на лекар да ти извади остатъка, дава се за изследване и следиш за симптоми като температура, кръгово зачервяване около ухапването, тъй нареченото пауново око за лаймска болест.

Да де, но при положение, че нямаш достъп до лекар в близките 12 часа, например, то не зная дали не е по-добре да се остави кърлежа, заради опасността точно от скъсването му, което може да е по-опасно от самия факт, че имаш забит кърлеж :idea:

Скъсан не скъсан, при всички положения го давам за изследване, малко съм хипохондричка на тази тема, ако е за детето ми не мога да издържа 12ч., подпалвам колата и отиваме в най-близкият спешен кабинет.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Вадили ли сте си сами кърлеж?

Мнениеот mangusta » 30 Юли 2015, 16:14

Pacienti написа:
MGB написа:
Pacienti написа:Когато при вадене се скъса кърлежа той изплюва отровата, т.е. ако е заразен ще предаде заразата.
Отива се на лекар да ти извади остатъка, дава се за изследване и следиш за симптоми като температура, кръгово зачервяване около ухапването, тъй нареченото пауново око за лаймска болест.

Да де, но при положение, че нямаш достъп до лекар в близките 12 часа, например, то не зная дали не е по-добре да се остави кърлежа, заради опасността точно от скъсването му, което може да е по-опасно от самия факт, че имаш забит кърлеж :idea:

Скъсан не скъсан, при всички положения го давам за изследване, малко съм хипохондричка на тази тема, ако е за детето ми не мога да издържа 12ч., подпалвам колата и отиваме в най-близкият спешен кабинет.

А след това трябва ли да се извади въпросното хоботче :roll:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Вадили ли сте си сами кърлеж?

Мнениеот Pacienti » 30 Юли 2015, 16:56

Всичко се вади, особено хоботчетата... :mrgreen:
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Вадили ли сте си сами кърлеж?

Мнениеот Mamacita » 30 Юли 2015, 17:27

Pacienti написа:Всичко се вади, особено хоботчетата... :mrgreen:

Хахаха ех това лято, нека то да е виновно :lol: :lol: и ако може, нека не си отива :mrgreen:
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Вадили ли сте си сами кърлеж?

Мнениеот Pacienti » 31 Юли 2015, 15:40

Mamacita написа:
Pacienti написа:Всичко се вади, особено хоботчетата... :mrgreen:

Хахаха ех това лято, нека то да е виновно :lol: :lol: и ако може, нека не си отива :mrgreen:

Ех, нека да е лято... ;)
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Вадили ли сте си сами кърлеж?

Мнениеот borkova » 31 Юли 2015, 16:34

Pacienti написа:
Mamacita написа:
Pacienti написа:Всичко се вади, особено хоботчетата... :mrgreen:

Хахаха ех това лято, нека то да е виновно :lol: :lol: и ако може, нека не си отива :mrgreen:

Ех, нека да е лято... ;)

Аз да ви призная, че всяко лято, сякаш полудявам, ставам напълно алогична в действията си, но като точно това - няма такова, стига само да не ме догонят хоботите на тези гадинки - кърлежите, въпреки че и това си е част от изживяването :idea: :D
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Вадили ли сте си сами кърлеж?

Мнениеот mihaella » 14 Сеп 2015, 13:59

borkova написа:
Pacienti написа:
Mamacita написа:Хахаха ех това лято, нека то да е виновно :lol: :lol: и ако може, нека не си отива :mrgreen:

Ех, нека да е лято... ;)

Аз да ви призная, че всяко лято, сякаш полудявам, ставам напълно алогична в действията си, но като точно това - няма такова, стига само да не ме догонят хоботите на тези гадинки - кърлежите, въпреки че и това си е част от изживяването :idea: :D

Аз и тази година се спасих, въпреки че не съм ходила наляво и дясно, не помня и да съм виждала, предполагам, че не съм много сладка.
mihaella
 
Мнения: 77
Регистриран на: 19 Юни 2014, 19:00

Re: Вадили ли сте си сами кърлеж?

Мнениеот kalinka-kuku » 14 Сеп 2015, 15:46

За щастие и мен не са ме хапали, досега ми се е случвало веднъж като ученичка, даже не знам от къде се вззе гадината :)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта