Вадили ли сте си сами кърлеж?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Вадили ли сте си сами кърлеж?

Мнениеот donni » 14 Сеп 2015, 17:05

marsu написа:За щастие и мен не са ме хапали, досега ми се е случвало веднъж като ученичка, даже не знам от къде се вззе гадината :)

В един момент като плъпнат, няма как да се усетиш откъде ти идва, преди година или две, те просто бяха навсякъде, дори по фасадите на сградите, нямаше място за чудене откъде ти е дошло :|
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Вадили ли сте си сами кърлеж?

Мнениеот miron » 03 Юни 2016, 15:39

Не знам що трябва да се вадят самостоятелно, след като може да се отиде на лекар :) макар че по истински истории се носи историята, че лекарите казват 'ние кърлежи не лекуваме', когато поискаш да бъде изследван. :lol:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Вадили ли сте си сами кърлеж?

Мнениеот ivoblinc » 03 Юни 2016, 15:54

Най-добре е лекар да свърши тая работа, но ако няма такъв наблизо, се маже с олио или някаква друга мазна субстанция и с пинсета се върти по часовниковата стрелка кърлежа и се вади. Трябва да се внимава само да не остане гравата му вътре в кожата. Само веднъж ми се наложи да си вадя кърлеж и успях, извадих някакъв луд късмет. Не знам дали бих го повторил пак.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Вадили ли сте си сами кърлеж?

Мнениеот kauda » 03 Юни 2016, 16:32

ivoblinc написа:Най-добре е лекар да свърши тая работа, но ако няма такъв наблизо, се маже с олио или някаква друга мазна субстанция и с пинсета се върти по часовниковата стрелка кърлежа и се вади. Трябва да се внимава само да не остане гравата му вътре в кожата. Само веднъж ми се наложи да си вадя кърлеж и успях, извадих някакъв луд късмет. Не знам дали бих го повторил пак.

А лекарите съветват мястото да не се маже с олио, защото е грешно. :) Айде иди слушай сега, също посоката знам, че следва да е обратна на часовникоавта стрелка.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Вадили ли сте си сами кърлеж?

Мнениеот roksana » 06 Юни 2016, 12:04

Като беше малко детето, след всяка разходка в парка или ходене на село го преглеждах задължително и обстойно. Веднъж беше му се забил един кърлеж и внимателно с пинсета го извадих. намазах го с олио, но не съм го въртяла, просто го дръпнах и той излезе.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Вадили ли сте си сами кърлеж?

Мнениеот silver933 » 05 Юли 2016, 14:09

roksana написа:Като беше малко детето, след всяка разходка в парка или ходене на село го преглеждах задължително и обстойно. Веднъж беше му се забил един кърлеж и внимателно с пинсета го извадих. намазах го с олио, но не съм го въртяла, просто го дръпнах и той излезе.

Те се дърпат и НЕ СЕ Мажат с олио. Забравете го това с олиото. Не се маже, само се дърпа и ако си го вадите сами - вадете го, ако сега се е забил, а не престоял кърлеж, с него не рискувайте!
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Вадили ли сте си сами кърлеж?

Мнениеот Pacienti » 06 Юли 2016, 15:21

silver933 написа:
roksana написа:Като беше малко детето, след всяка разходка в парка или ходене на село го преглеждах задължително и обстойно. Веднъж беше му се забил един кърлеж и внимателно с пинсета го извадих. намазах го с олио, но не съм го въртяла, просто го дръпнах и той излезе.

Те се дърпат и НЕ СЕ Мажат с олио. Забравете го това с олиото. Не се маже, само се дърпа и ако си го вадите сами - вадете го, ако сега се е забил, а не престоял кърлеж, с него не рискувайте!

silver933, абсолютно те подкрепям, най -добре лекар да го извади и да се даде за изследване!
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Вадили ли сте си сами кърлеж?

Мнениеот silver933 » 08 Юли 2016, 13:01

Ами да, ако ти е далеч обаче специалиста, няма страшно и сам да го извадиш - бързо и възможно най-близо до кожата. За да стане опасен трябва да са минали часове - поне 6+ч. или, за да зарази, една чудесна възможност за това е да го намажете с олио , той да почне да се задушава и да повърне във вас. Айде със здраве!
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Вадили ли сте си сами кърлеж?

Мнениеот klara » 08 Юли 2016, 13:17

Ходим ли по такива места, където има опасност да ни налазят кърлежи, трябва да се преглеждаме, защото е много опасно, ако ни се е забил и престои дълго време.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Вадили ли сте си сами кърлеж?

Мнениеот Jully » 12 Юли 2016, 16:44

Използвате ли репеленти? Има много добри на Брос, които могат да се използват навякъде и наистина предпазват.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта