Изхвърляте ли нагнилите плодове и зеленчуци?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Изхвърляте ли нагнилите плодове и зеленчуци?

Мнениеот zheleva212 » 17 Юни 2015, 15:13

На мен често ми се случва да изрязвам мухлясалата част от плодовете и зеленчуците, като останалото го използвам по предназначение, дали ще го готвя или хапвам директно - няма значение.
Three-pears-fresh.jpg
Three-pears-fresh.jpg (15.73 KiB) Прегледано 4928 пъти
Скоро се зачудих дали това е правилно, понеже бях на гости на една приятелка, която изхвърля всичко, което леко е започнало да нагнива, т.е. кажи речи цели ябълки, заради няколко точици, например. :shock: :shock: Тогава ми обясни, че той мухълът би могъл да е опасен, дори имало такъв, който довежда до вид рак, а на мене чак не ми се вярваше! :roll:

Досега нищо не ми е ставало и не мисля, че занапред мога да пострадам от мухъл, особено при положение, че плодовете са изчистени и измити! Вие как смятате, можем ли да си навредим, хапвайки нелеко нагнил плод или зеленчук :roll:
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Изхвърляте ли нагнилите плодове и зеленчуци?

Мнениеот PasDeDeux » 17 Юни 2015, 15:19

Много мразя да изхвърлям храна, така че се опитвам да го правя все по-рядко и съответно и аз като теб - изрязвам, не хвърлям нищо, което може да се оползотвори! ;)
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Изхвърляте ли нагнилите плодове и зеленчуци?

Мнениеот red_eyes » 17 Юни 2015, 15:24

Не мисля, че ще ме отрови мухълът, но го усещам и то много, независимо колко е изрязан плодът и колко добре е измит, просто си има дъх на мухъл :|
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Изхвърляте ли нагнилите плодове и зеленчуци?

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Юни 2015, 15:39

Много рядко го правя, но не мога да кажа, че не ми се случва, но в повечето случаи го изхвърлям. Не мога да кажа, че точно това определено правя, защото такова няма :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Изхвърляте ли нагнилите плодове и зеленчуци?

Мнениеот red_eyes » 17 Юни 2015, 16:34

Най-ужасното е, че има случаи, в които така мухлясват, че чак им се появява от онзи белият мъх върху тях, изглеждат потресаващо гадно, уж не съм гнуслива, но това е нещото, от което ми се догажда само като се сетя!
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Изхвърляте ли нагнилите плодове и зеленчуци?

Мнениеот Lollipop » 17 Юни 2015, 16:50

Хвърлям всичко, което е омекнало, а какво остава, ако е хванало мухал! В коша без изобщо да го мисля, не ядем нищо старо, лекарствата струват повече от един банан!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Изхвърляте ли нагнилите плодове и зеленчуци?

Мнениеот Kaya » 17 Юни 2015, 17:01

red_eyes написа:Не мисля, че ще ме отрови мухълът, но го усещам и то много, независимо колко е изрязан плодът и колко добре е измит, просто си има дъх на мухъл :|

И на мен ми е неприятно и много рядко си позволявам да направя така, единствено май ако има начин да изчистя целия плод, да речем ако са череши и половината са мухлясали мога да изям останалите, но да изрязвам изключително рядко, вече ако е наложително.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Изхвърляте ли нагнилите плодове и зеленчуци?

Мнениеот Alex_mor » 18 Юни 2015, 09:45

Не, винаги ако мога ги спасявам, изрязвам и използвам. За да изхвърля нещо трябва вече да е в много лошо състояние, иначе не го правя. А най-често си купувам малки количества, за да не се налага да изхвърлям нищо.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Изхвърляте ли нагнилите плодове и зеленчуци?

Мнениеот dDedov » 18 Юни 2015, 10:29

И аз купувам в малки количества, но ме дразни повече това, че като не съм у дома лесно и бързо нагниват, колкото и малко да съм взел, особено плодовете и рядко ги изяждам, без да изхвърля част от тях, преди пък бях свикнал дори и да е мухлясал малко хлябът да го доизяждам, което сега май го отчитам като грешка, но вече свърши, не ям такива неща :D
dDedov
 
Мнения: 71
Регистриран на: 27 Фев 2014, 13:28

Re: Изхвърляте ли нагнилите плодове и зеленчуци?

Мнениеот кора-бия » 18 Юни 2015, 10:40

Всичко изхвърлям, боклуци не мога да ям аз, пък мухал въобще!
кора-бия
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Май 2015, 10:42

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта