Какво не бива да ядем през летните месеци?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Как да се храним здравословно през лятото?

Мнениеот YoLindi » 31 Май 2016, 11:51

През лятото аз много намалявам месото, много тежко ми става в жегите. Предпочитам повече плодове и пресни зеленчуци. По-постничко готвя.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Как да се храним здравословно през лятото?

Мнениеот Rali_hr » 31 Май 2016, 12:24

YoLindi написа:През лятото аз много намалявам месото, много тежко ми става в жегите. Предпочитам повече плодове и пресни зеленчуци. По-постничко готвя.

През лятото съм забелязала, че основните манджи са пържени, обаче.. :-|
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да се храним здравословно през лятото?

Мнениеот Harmony » 31 Май 2016, 13:24

Rali_hr написа:
YoLindi написа:През лятото аз много намалявам месото, много тежко ми става в жегите. Предпочитам повече плодове и пресни зеленчуци. По-постничко готвя.

През лятото съм забелязала, че основните манджи са пържени, обаче.. :-|


Може би някои така компенсират липсата на месо, да има мазничко, за да е по-вкусно :smile: . Аз не готвя пържени манджи, но пържени тиквички е едно от летните яденета, което обичам много.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Как да се храним здравословно през лятото?

Мнениеот Snejna » 31 Май 2016, 13:38

Лятото наблягам на салати, на сготвени леки ястия, гледам да не ям почти хляб, не че ми се получава де, защото пък лятото е времето на доматите, които сготвени си искат хлебчето. Но все пак се старая да не се особено тежки храни, като боб, много месо и т.н. :) Все гледаме по-лекото - салати със сурови зелечуци, бобените храни ги слагам в салати.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да се храним здравословно през лятото?

Мнениеот Andrey » 31 Май 2016, 14:15

Лятото се хранете основно със сезонни продукти и много , много зеленчуци. :) Колкото по-сурово, толкова по-добре. Малко пълкозърнест хляб и сте си супер дори и без да правите други промени по режима си. :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как да се храним здравословно през лятото?

Мнениеот Kremiliya » 31 Май 2016, 16:13

Много е трудно, лятото и аз си хапвам повече сезонни неща, но то пак е главно готвено и тежко, а и е сезона на скарата ;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как да се храним здравословно през лятото?

Мнениеот draga.mihova » 31 Май 2016, 16:22

По това време на година има най-голям избор на продукти и въобще не се затруднявам в изхранването на домочадието :smile: . Често на мен ми е достатъчно да се наям с домати, краставици, сирене и хляб. Нищо друго не ми трябва.
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Как да се храним здравословно през лятото?

Мнениеот Kremiliya » 31 Май 2016, 16:24

draga.mihova написа:По това време на година има най-голям избор на продукти и въобще не се затруднявам в изхранването на домочадието :smile: . Често на мен ми е достатъчно да се наям с домати, краставици, сирене и хляб. Нищо друго не ми трябва.

Оохо :) това колко хляб изяжда! :) много е вкусно, такива храни най ме подвеждат. Онзи ден седнах да ям хляб с домати и сирене.. ами ицядох около 5 филии! :) не мисля, че е много здравословно. :mrgreen:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как да се храним здравословно през лятото?

Мнениеот PasDeDeux » 01 Юни 2016, 14:48

По-добре хляб с домати и сирене, отколкото хляб с пържола и картофи. Разликата в тежестта в корема е от земята до небето :grin: . Лятото без някаква салата от зеленчуци не сядам. Вечер почти не ям, карам или на плодове, или само шунка и зеленчуци без хляб.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Как да се храним здравословно през лятото?

Мнениеот Elica » 01 Юни 2016, 14:49

Храня се както през зимата, не променям режима си на хранене. И зимата се храня здравословно и лятото. Единствната промяна е, че зимата не ям краставици и домати, а кореноплодни, а сега е обратно. :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта