Какво не бива да ядем през летните месеци?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Как да се храним здравословно през лятото?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Юни 2016, 10:44

През лятото е добре да се ограничат повече въглехидратите и да се наблегне на белтъчините сякаш. :) Също да се пие достатъчно вода и все пак да не се прекалява. :)) Хубаво е и като си хапваме студени неща, те да не бъдат ледени, за да могат да са полезни за тялото ни. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да се храним здравословно през лятото?

Мнениеот zheleva212 » 02 Юни 2016, 11:11

Колкото и да ми е горещо, не обичам да пия ледени напитки или вода. Стомахът ми не го понася. Скара през лятото не върви и малко я разреждаме, зимата повече наблягаме на нея :smile: . А шопската салата е задължително на масата, но както аз си я правя, с печените чушки и всички екстри. Имам градинка и от нея си ядем пресни зеленчуци.
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Как да се храним здравословно през лятото?

Мнениеот Yunona » 06 Юни 2016, 18:32

През лятото се храня леко и по-често, за да не ми натежава. Плодове два пъти на ден - сега е сезонът на черешите, после идват кайсиите, прасковите, смокините, динята, ммм :)
Хапването е основно салати и готвени зеленчукови ястия. На грила мятам основно зеленчуци и риба, по-рядко пилешко или пуешко филе. Нищо пържено, запържено, панирано и т.н. Аз целогодишно не прилагам тези кулинарни практики, така че лятото не е изключение.
В жегите задължително имаме или таратор, или гаспачо.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Как да се храним здравословно през лятото?

Мнениеот MGB » 07 Юни 2016, 08:39

Храненето през лятото и останалите сезони не ми се различава много. Разликата е, че лятото повече плодове ям, защото има голям избор :smile: . И видовете салати са различни. Вместо с домати и краставици зимата салатата е от зеле.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Как да се храним здравословно през лятото?

Мнениеот Elica » 24 Юни 2016, 14:04

MGB написа:Храненето през лятото и останалите сезони не ми се различава много. Разликата е, че лятото повече плодове ям, защото има голям избор :smile: . И видовете салати са различни. Вместо с домати и краставици зимата салатата е от зеле.


Да, сега има по-голямо разнообразие на плодове и е кощунство да не ги ядеш. Зимата обичах да пия сокове и смутита, сега залагам на диня,пъпеш и праскови :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как да се храним здравословно през лятото?

Мнениеот klara » 27 Юни 2016, 13:04

Толкова много разнообразие ни предлага лятото като храна, че направо е престъпление да не се възползваме :smile: ! Барбекюто малко да го оставим за по-хладните месеци!
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Как да се храним здравословно през лятото?

Мнениеот niya_mazova » 29 Юни 2016, 13:24

klara написа:Толкова много разнообразие ни предлага лятото като храна, че направо е престъпление да не се възползваме :smile: ! Барбекюто малко да го оставим за по-хладните месеци!


Защо, се питам, барбекю се прави лятото? Това е толкова тежка храна! През лятото има толкова много неща, които хем да ни засищат, хем да ни е леко. Направо ми се пълнят очите като видя тези отрупани сергии на пазара, пък и вкъщи пълния хладилник, с тиквички, чушки, домати, краставици и още много зеленчуци и плодове.
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Какво означава да се храним здравословно?

Мнениеот rzamen » 08 Апр 2022, 15:00

Ето накратко обяснено какво означава здравословното хранене:
Здравословното хранене е начин на хранене, който включва приемането само на вещества, които са полезни за вашето здраве и поддържат тялото ви в добро състояние. Благодарение на здравословното хранене ще намалите значително риска от заболявания като затлъстяване, диабет, рак и сърдечни заболявания.

Освен здравето, друга мотивация е да свалите няколко ненужни килограма. Чудите се как да се храните добре, за да отслабнете? Много хора, които се грижат за безупречната, стройна фигура, използват различни диети, спортуват интензивно или вярват в магическата сила на добавките и чайовете за отслабване. Това обаче няма да помогне, ако имате лоши хранителни навици. Само здравословното хранене и правилно балансираната диета могат да ви помогнат да отслабнете по разумен и постепенен начин.

Как да се храним здравословно?

Закуска – здравословната диета не може без пълноценна закуска сутрин. Благодарение на това ще си осигурите енергия за целия ден.

Пийте вода – ние се състои основно от вода, така че редовното й пиене е в основата на здравословното хранене. Пийте вода през целия ден на малки глътки.

Приготвяйте ястия сами - вместо да посягате към например сос от буркан, пригответе го сами - тогава знаете точно какво ядете.

Избягвайте захарта – захарта се крие навсякъде – в мюсли, хляб, зърнени храни и сокове. Неговият излишък може да доведе до много заболявания. Не забравяйте, че здравословната диета за деца също трябва да съдържа възможно най-малко захар.

Яжте зеленчуци – те са невероятно здрави, с ниско съдържание на калории и високо съдържание на витамини и фибри. Основата на доброто хранене е контрабандата на колкото се може повече зеленчуци с храната си.

Проста диета – Здравословната, балансирана диета е проста – не съдържа захар, ненужни калории или трансмазнини.

Не избирайте кое е „подходящо“ и „леко“ – може би такива продукти са свързани със здравословна диета, но нищо не може да бъде по-грешно! Те често имат подобно количество калории като пълномаслените си събратя и много по-малко хранителна стойност.

Хранете се сезонно – през лятото избирайте боровинки, малини и ягоди, а през есента тикви, круши и сливи. Тогава плодовете и зеленчуците съдържат най-много хранителна стойност.


Яжте пълнозърнести храни – изберете пълнозърнести храни вместо бял хляб и изберете кафяв или каша вместо бял ориз.
rzamen
 
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Яну 2018, 19:19

Re: Как да се храним здравословно през лятото?

Мнениеот plususerr » 02 Юни 2022, 10:13

Не ядем боклуци
plususerr
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Юни 2022, 10:10

Re: Как да се храним здравословно през лятото?

Мнениеот klin4o » 18 Юни 2022, 12:33

Лятото най-добре повече плодове и зеленчуци, повече течности и слънце за витамин Д :grin:
klin4o
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Юни 2022, 07:48

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron