Здравословни сокове

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Здравословни сокове

Мнениеот southern_sun » 27 Окт 2011, 11:20

Не мога да не коментирам новината от днес: Ягодите предпазват стомаха от алкохола. Значи слагате половин кило ягоди в един блендер, прибавяте лед и разбивате на пяна, след което към вече смлените ягоди изсипвате една бутилка Абсолют ( или ванилия или боровинка) и пиете до припадък. Не се тревожете, ягодите предпазват стомаха и ако някой се опита да ви се скара на сутринта му кажете, че е с лечебна цел. :lol: :lol:
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Здравословни сокове

Мнениеот valiart » 28 Окт 2011, 21:31

За мен едно ягодово дайкири, моля! ;) :D
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Здравословни сокове

Мнениеот Bella » 09 Ное 2011, 15:36

Тъй като обожавам прясно изцедените сокове особено тия с морков искам да се аргументирам, защо морков :)
Морковите ни помагат да имаме гладка кожа, добро зрение и да не страдаме от запек,освен това високото съдържание на бета-каротин, калий, целулоза, фолиева киселина, витамини усилва имунната система и предпазва от появата на някои видове рак.
В морковите има някои видове химични съединения, които предотвратяват образуването на свободни радикали и забавят състаряването на организма,свободните радикали разрушават клетките и способстват за развитие на хронични заболявания.
Сигурно сте чували, че ако изяждаме поне по един морков на ден, можем да забавим стареенето.Бета - каротина попаднал в тялото се превръща във витамин А.
Изследвания през последните години показват, че е по-добре да се консумира пресен морков, отколкото капсули с бета-каротин и е доказано, че пектинът във вълшебния зеленчук намалява и холестерола.Консумирането само на два моркова на ден намаляват холестерола десет - двадесет процента.
Ако морковите дразнят стомаха ви, направете си сок, който може да разредите с вода, или настържете на най-ситното ренде. Освен това сложете олио или зехтин в салатата, бета-каротинът е мастно разтворим.
Ниската калоричност на морковите го прави незаменим при диети.
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Здравословни сокове

Мнениеот valiart » 10 Ное 2011, 01:35

Преди месец долу горе си взех сокоизтисквачка на Bosch 1600W. Много съм доволна. Правя си сокчета от ябълки, моркови, цвекло - перфектна е!
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Здравословни сокове

Мнениеот Margo » 10 Ное 2011, 12:10

valiart написа:Преди месец долу горе си взех сокоизтисквачка на Bosch 1600W. Много съм доволна. Правя си сокчета от ябълки, моркови, цвекло - перфектна е!

От ябълки и моркови-да, ама цвекло :x как е на вкус?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Здравословни сокове

Мнениеот valiart » 10 Ное 2011, 13:35

хи хи...неприятният вкус на земя, намалява, когато се обели кората, а в комбинация с останалите плодове всичко е ок. Добре е, имайки предвид, че е мнооого полезно:)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Здравословни сокове

Мнениеот qproin » 11 Ное 2011, 14:24

valiart написа:хи хи...неприятният вкус на земя, намалява, когато се обели кората, а в комбинация с останалите плодове всичко е ок. Добре е, имайки предвид, че е мнооого полезно:)

И аз се бях запалила по това цвекло известно време, ама много ми е гадно да го ям. Пробвах на салата с настъргани цвекло, моркови и ябълки с лимонов дресинг, но единствената причина да я ям беше, че е полезна. В сок цвеклото сурово ли го слагаш. Аз знам, че трябва да се вари.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Здравословни сокове

Мнениеот valiart » 11 Ное 2011, 18:53

qproin написа:
valiart написа:хи хи...неприятният вкус на земя, намалява, когато се обели кората, а в комбинация с останалите плодове всичко е ок. Добре е, имайки предвид, че е мнооого полезно:)

И аз се бях запалила по това цвекло известно време, ама много ми е гадно да го ям. Пробвах на салата с настъргани цвекло, моркови и ябълки с лимонов дресинг, но единствената причина да я ям беше, че е полезна. В сок цвеклото сурово ли го слагаш. Аз знам, че трябва да се вари.


Да, сурово. А салата с цвекло е просто невероятна. Ето рецептичка: сварени картофи, настъргани в една голяма чиния, върху тях, настъргани кисели краставички, после настъргано, тук вече сварено цвекло, може и от консерва, следва ред настъргани сварени яйца, и отгоре залято с майонеза с малко кисело мляко. Отгоре завършваме с настърган кашкавал. Аранжирано с маслинки и зелени подправки. Мммм вкусотияяяя!:)))
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Здравословни сокове

Мнениеот сиско » 27 Ное 2011, 16:43

И аз много обичам прясно изцедените сокове и се мъча да науча детето да ги пие. По-добре да пие фрешове, защото ние живеем на село и имаме плодове в изобилие, отколкото разните боядисани сладки води, които продават за сокчета.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Здравословни сокове

Мнениеот radowen » 28 Ное 2011, 10:45

Да, прясно изцедените сокове са хубаво нещо, но не по всяко врем може да са ти под ръка, заради ред причини - наличие на плодове и зеленчуци, време, хубава сокоизтисквачка /моята-една такава обикновеничка, се развали е сега мисля за нова.../ и т.н. Затова лятото и есента правя и компоти. В къщи обожаваме тези от арония,ягода и от кайсии.
А за цвеклото - наистина е много полезно. Ние честичко си хапваме салата от настъргано червено цвекло, моркови, сирене и зехтин! Става!
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта