Грижа за дамската кожата вкъщи! 35+

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Грижа за дамската кожата вкъщи! 35+

Мнениеот maminka » 25 Авг 2015, 16:21

Filipa написа:
qwerryyy написа:Аз съм далеч от тези години, но бих ти казала аз как поддържам кожата си и за щастие нямам нито бръчки, нито някакви следи по кожата си от слънце или каквото и да е било.
Най-важното за мен е почистването на лицето. Използвам този тоник http://apteka.framar.bg/30062849/%D0%B1 ... %BC%D0%BB- Изключително доволна съм, не ми пари на очите, почиствам дори грима с него. :) Винаги почиствам лицето си след като влезна у дома, на лягане се мажа с кокосово масло и спя така, а сутрин използвам слънцезащитен крем на Биодерма пак. :)
Мисля, че можеш да замениш кокосовото масло през нощта с хубав нощен крем за 40+ age, има едни охлювски, майка ми беше страшно доволна от тях. :) Дано да съм ти помогнала поне малко в избора! :)


Разбира се, благодаря! Всякакви идеи са добре дошли. :)
Кокосовото масло от това, което се ползва и за готвене ли е, или си има изцяло козметичен продукт? Също така, любопитна съм майка ти подлагала ли се е на освежителни процедури, или разчита изцяло на козметиката, за която спомена?

Продава се органично кокосово масло, което става за ядене, мазане на лице, коса, нокти, каквото се сетиш :idea:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Грижа за дамската кожата вкъщи! 35+

Мнениеот Pacienti » 26 Авг 2015, 10:38

да, определено кокосовото масло има добър ефект за състоянието на кожата. многофункционално е аз също то време на време вкъщи се мажа с него,правя си и страхотна маска за коса от него.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Грижа за дамската кожата вкъщи! 35+

Мнениеот BeenieGal » 26 Авг 2015, 11:19

Pacienti написа:да, определено кокосовото масло има добър ефект за състоянието на кожата. многофункционално е аз също то време на време вкъщи се мажа с него,правя си и страхотна маска за коса от него.

Какво трудо слагаш в тази маска освен кокосово масло, нещо загряващо? :roll:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Грижа за дамската кожата вкъщи! 35+

Мнениеот Pacienti » 26 Авг 2015, 15:18

BeenieGal написа:
Pacienti написа:да, определено кокосовото масло има добър ефект за състоянието на кожата. многофункционално е аз също то време на време вкъщи се мажа с него,правя си и страхотна маска за коса от него.

Какво трудо слагаш в тази маска освен кокосово масло, нещо загряващо? :roll:


увивам си косата в шапка за баня и после с една хавлия отгоре. така се запарва - стоя около час така. ;)
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Грижа за дамската кожата вкъщи! 3Spored mne5+

Мнениеот Bambaa » 26 Авг 2015, 16:12

Pacienti написа:
BeenieGal написа:
Pacienti написа:да, определено кокосовото масло има добър ефект за състоянието на кожата. многофункционално е аз също то време на време вкъщи се мажа с него,правя си и страхотна маска за коса от него.

Какво трудо слагаш в тази маска освен кокосово масло, нещо загряващо? :roll:


увивам си косата в шапка за баня и после с една хавлия отгоре. така се запарва - стоя около час така. ;)

За мен час е малко, особено щом е само кокосово масло, т.е. няма други съставки, на твое място бих си легнал с маслото :idea:
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Грижа за дамската кожата вкъщи! 35+

Мнениеот Pacienti » 27 Авг 2015, 10:26

Bambaa, не, неее,в никакъв случай, веднъж стоях повече и косата ми се омазни много бързо.за мен лично час е достатъчно. Bambaa, я издай ти някоя тайна как се грижиш за лицето си,за кожата,имаш ли някакви проблеми, трикове с които да изглеждаш добре? :roll:
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Грижа за дамската кожата вкъщи! 35+

Мнениеот nushi.kisyova » 27 Авг 2015, 10:32

А каква е ролята на яйцето в маските за коса, почти навсякъде се слага, а не зная дали за различните възрасти не е полезен само жълтъкът и в други случаи само белтъкът.
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Грижа за дамската кожата вкъщи! 35+

Мнениеот Gorica23 » 27 Авг 2015, 11:18

и аз да попитам през есенно-зимния сезон какви грижи полагате за кожата на лицето си?
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Грижа за дамската кожата вкъщи! 35+

Мнениеот dejavu » 27 Авг 2015, 12:39

nushi.kisyova написа:А каква е ролята на яйцето в маските за коса, почти навсякъде се слага, а не зная дали за различните възрасти не е полезен само жълтъкът и в други случаи само белтъкът.

Ами белтък на косата не е препоръчително, тъй като като се измиеш после с топла вода ти остават парцали на косата, понеже коагулира, а и мисля, че ще изсушава, затова се ползва само жълтък, който е по-хранителната част от яйцето.
Gorica23 написа:и аз да попитам през есенно-зимния сезон какви грижи полагате за кожата на лицето си?

Единственото, което правя е да сменя крема си, мисля че кожата на лицето ми се чувства еднакво добре и през двата сезона, просто почиствам и хидратирам по-добре. ;)
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Грижа за дамската кожата вкъщи! 35+

Мнениеот Gorica23 » 27 Авг 2015, 15:05

според вас вярно ли е,че през зимата е по-добре да използваме крем богат на витамини,отколкото хидратиращ. това ми го каза продавач-консултантката в един магазин за козметика.? :roll:
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта