Отглеждате ли растения и животни в къщата си?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Отглеждате ли растения и животни в къщата си?

Мнениеот Lili_pili » 07 Апр 2017, 16:07

О, наистина невероятно! Някой ден съм си обещала, като наближа 40-те да се преместя и аз на село, далеч от града и да си отглеждам различни плодове и зеленчуци, с които да радвам и себе си и децата си и внуците! :mrgreen:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Отглеждате ли растения и животни в къщата си?

Мнениеот kalina_216 » 07 Апр 2017, 19:14

Напъл и ми сърцето с това описание. Мептата на много от нас, стараеши се да живеем здравословно! Надявн се някой ден и аз да имам такова прекрасно местенце, където да отглеждам свои вкусни зеленчуци. Поздравявам те за това решение и този избор!!!
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Отглеждате ли растения и животни в къщата си?

Мнениеот kauda » 08 Апр 2017, 14:17

Ехх че прекрасно! :heartbeating: Толкова красота на едно място! Сигурно е страхотно да си откъснеш още топъл домат от градината и да го сложиш в салатата! :goodpost:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Отглеждате ли растения и животни в къщата си?

Мнениеот Lollipop » 09 Апр 2017, 09:29

Отглаждаме ние на село, наша къща си нямаме, но ако живеех и аз щях да си завъдя земеделство. Макар и да е трудоемко и да изморява супер много, поддържането на градината носи само ползи едно от друга по-големи> :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Отглеждате ли растения и животни в къщата си?

Мнениеот skyfly » 13 Апр 2017, 11:42

Благодаря ви момичета, работата е страшно много, но си струва, когато знаеш, че това, което слагаш на масата и храниш тялото си своето и на децата си, е качествено, отгледано правилно и с вложени много труд и любов. А и винаги е по-вкусно така! :heartsfade:
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Отглеждате ли растения и животни в къщата си?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 13 Апр 2017, 12:47

На мен ми харесва много тази идея за отглеждането на домашни животни, на отглеждането на зеленчуци. :roll: Засега разчитам на баба и лятото ходя да й помагам, но се старая да й взема майсторлъка. :mrgreen:
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Отглеждате ли растения и животни в къщата си?

Мнениеот Rali_hr » 13 Апр 2017, 15:00

И ние на село сме позабучили нещ, не знам обаче, дали бих могла да имам отговорността да се грижа ежедневно за градина, не е лесно това.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Отглеждате ли растения и животни в къщата си?

Мнениеот Локумът » 18 Апр 2017, 10:26

На село отглеждаме, но не живеем там. Ако имам възможност и селото е до града, бих живял там и бих си садил зеленчуци. Като виждам колко много боклуци ядем, всичко колко е скъпо, макар че плодовете и зеленчуците са най-евтиното нещо. По-скъпи са животинските продукти, които отново не са и качествени. :roll:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Отглеждате ли растения и животни в къщата си?

Мнениеот skyfly » 18 Апр 2017, 14:25

Благодаря на всички! :heartsfade: :heartsfade: :heartsfade: :grouphug: Пожелавам ви един ден всички, които искате да се сдобиете с такова райско местенце. Работата е наистина много, но си струва всеки път, когато приготвям храна, знам, че слагам нещо качествено на масата за своето семейство! Макар че това не е работа за всеки, все пак отглеждаме храната си, за да я изядем, а ние сме месоядни у дома. Трудно ми беше в началото да свикна с мисълта, че ще ги изядем тези животни, но преодолява се. :-|
Работата в градината също не свършва, сега искаме да направим и малък парник, в който да успяваме да изкарваме продукция по-рано. :scratchheadblue:
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Отглеждате ли растения и животни в къщата си?

Мнениеот Jully » 16 Юни 2017, 10:55

Благодаря за пожеланието, хубаво е когато си имаме такова място, на което да живеем и да отглеждаме храната си. Обаче е много трудно да се направи и да се поддържа добре. Пробвала съм се с една градинка, не можех да се справя с тревите, с поддръжката и се отказах. Трябва постоянно човек да е там за да може да я поддържа добре, за седмица е по-дъждовно време може и да няма и следа от труда ни.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта