Отглеждате ли растения и животни в къщата си?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Отглеждате ли растения и животни в къщата си?

Мнениеот Anka » 19 Юни 2015, 13:41

Родителите ми обмислят да си купим къща в края на града и си говорихме, че ще има своите предимства, защото мислят да отглеждат разни зарзавати - краставици, домати, чесън, кокошки, та както се бъзикахме и прасе. :lol: :lol: :lol: като цяло, мислим такава гледка да не е необичайна за нас:
Raising-Backyard-Chickens-San-Diego-023026.jpg
Raising-Backyard-Chickens-San-Diego-023026.jpg (81.27 KiB) Прегледано 1426 пъти

Вие отглеждате ли някакви животни и растения в къщата, в която живеете? :roll: Или това е запазена марка само за къщата на село, където баба и дядо копаят.. :roll: Та, чудя се дали наистина някой изобщо отглежда такива неща в собствената си къща, където живее в наши дни, и ако го правите какво си гледате, какви животни и растения? :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Отглеждате ли растения и животни в къщата си?

Мнениеот Malina » 19 Юни 2015, 13:56

Ние живеем в апаратмент с годеника ми, но пък за сметка на това, родителите му живеят до града в къща, която си има всички удобства на съверменния живот и все пак отглеждат и зеленчуци, плодове, както и няколко животни - кокошки и кози. :lol:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Отглеждате ли растения и животни в къщата си?

Мнениеот dejavu » 19 Юни 2015, 14:00

Ама то това си е нещо нормално, дори и в градовете в кварталите с къщи се отгледат животни, нищо, че мирише и пречи на съседите, ние не сме в къща, но ако бяхме поне зеленчуци щяхме да си гледаме, за животни не съм сигурна :roll:
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Отглеждате ли растения и животни в къщата си?

Мнениеот Malina » 19 Юни 2015, 14:10

dejavu написа:Ама то това си е нещо нормално, дори и в градовете в кварталите с къщи се отгледат животни, нищо, че мирише и пречи на съседите, ние не сме в къща, но ако бяхме поне зеленчуци щяхме да си гледаме, за животни не съм сигурна :roll:

А не мисля, че по кварталите има, освен ако не е някъде извън града. :roll: Не че не съм виждала да колят агне пред блок, но това е друг въпрос. :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Отглеждате ли растения и животни в къщата си?

Мнениеот Ваня Стойчева » 19 Юни 2015, 14:19

Ние живеем в къща, не е в квартал на града, но е на 8км. от него. Отглеждаме си всякакви зеленчуци- грах, краставици, домати, зеле, маруля, моркови, боб, пипер. :)
А за животни имаме само кокошки за яйца.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Отглеждате ли растения и животни в къщата си?

Мнениеот Lili_pili » 19 Юни 2015, 15:22

не си представям как ще почна да копая, това не е работа за мен, не си вкарвайте такъв таралеж в гащите, в магазините има вси1чко :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Отглеждате ли растения и животни в къщата си?

Мнениеот magda » 19 Юни 2015, 15:30

Malina написа:
dejavu написа:Ама то това си е нещо нормално, дори и в градовете в кварталите с къщи се отгледат животни, нищо, че мирише и пречи на съседите, ние не сме в къща, но ако бяхме поне зеленчуци щяхме да си гледаме, за животни не съм сигурна :roll:

А не мисля, че по кварталите има, освен ако не е някъде извън града. :roll: Не че не съм виждала да колят агне пред блок, но това е друг въпрос. :mrgreen:

Е не пред блока, но в кварталите с къщи кудкудякат кокошчици :lol:
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Отглеждате ли растения и животни в къщата си?

Мнениеот веселказасмяна » 22 Юни 2015, 14:58

От една страна е добре да се яде домашна храна, но от друга не намирам за нормално в 21 век да се гледат кокошки в кварталите, нито козички :lol:
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Отглеждате ли растения и животни в къщата си?

Мнениеот mix_twix » 22 Юни 2015, 15:43

кокошки има по кварталите да, особено по-крайните, в които главно са къщи, и лошо няма де. :) Проблем ще е, ако се коли прасе на улицата. :lol:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Отглеждате ли растения и животни в къщата си?

Мнениеот qwerryyy » 22 Юни 2015, 16:45

Лошо няма, защо да не си отглеждает кокошки, те не пречат на никого, а може винаги да имате пресни яйца. Ние си гледаме на село (което е до града) също и други животни, като зайци, юрдечки. Съседите ни имат крави;:) Така че ако е село наистина не е проблем, е ако е квартал ще е странно да имате крава и кон!
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта