Как разпределяте месечния си бюджет?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот Pipilota » 27 Дек 2016, 10:41

pepimili написа:Много зависи от месеца. Понякога има много непредвидени разходи и се налага да използваме https://www.ferratum.bg/byrzi-zaemi-onlayn

Ама точно фератум ли трябва да използваме? :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот nefertiti » 27 Дек 2016, 14:56

Ей сега по празници няма как да се контролира много стрикнто бюджета. То хубаво заеми, ама после нали трябва да се връщат със все лихви и тогава хептем трудно ще му се види на бюджета :roll:
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот mix_twix » 27 Дек 2016, 15:22

Е, то никой не кара на сила някой си тегли кредит, аз си взех един до заплата, защото знам, че ще мога да го върна и няма да имам лихва, след 10 дена ще го върна на 100%, просто си помогнах с едни 500 лева, за да си взема желаната покупка, и аз дадох още толкова... :mrgreen: не винаги е удобно да искаш от някой заем.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот Mon_ton » 29 Дек 2016, 17:01

При нас си знаем горе долу всеки месец колко пари ще вземем и е лесно. Сметките ни също са почти еднакви и нямаме изненади.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот sofi_black » 30 Дек 2016, 10:47

И на мен декември ми е най-тежкия месец :lol: . Стават много неща за купуване. Но щом сметките са платени, подаръците са готови, хладилника е пълен и пак е останал още някой лев, значи е добре.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот Pipilota » 30 Дек 2016, 10:56

sofi_black написа:И на мен декември ми е най-тежкия месец :lol: . Стават много неща за купуване. Но щом сметките са платени, подаръците са готови, хладилника е пълен и пак е останал още някой лев, значи е добре.

Е, значи няма какво да се оплакваш, ти всичко си направила. На мен декември ми е лесно, ами зора идва, ей сега след Нова година, когато останем с по-малко от 100 лева до заплата. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот fawla » 04 Яну 2017, 10:57

Не е лесно да се оправи човек, особено, когатоа има повече разходи и парите идват от време на време. :) На мен ми харесва, когато заплатата идва веднъж месечно и получаваш всичките си пари на куп и знаеш с какво разполагаш, само ч епри мен не е така, защото от смените и от работата варират парите ми и се изравняват в края на месеца и никога не знам колко ще получа за целия месец. Повечето ми познати вземат заплати по 2 пъти в месеца.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот ivoblinc » 05 Яну 2017, 15:11

На мен ми харесва когато взимам една част като аванс, а следващата част от заплатата я получавам към края на месеца. Така има шанс да не похарча всичко, винаги имам пари и в края на месеца ми идва иделно за плащането на сметките :grin: .
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот denislavahristova » 06 Яну 2017, 14:57

В началото на всеки месец пишем всички разходи и си правим сметка за кое колко можем да дадем и колко ще ни останат, но почти всеки месец излиза нещо неочаквано, за което пари не остават. В подобни моменти става много тежко и трудно, понякога успяваме да закрепим нещата, но друг път се налага да прибягваме към кредити. В такива моменти разчитам на http://www.easycredit.bg/ , гледам да взимам възможно най-малки кредити, за да мога по-бързо да ги върна. Не е лесно с тези малки заплати да се разпредели месечния бюджет, така че да има пари за всичко.
denislavahristova
 
Мнения: 124
Регистриран на: 04 Фев 2016, 21:43

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот Kaya » 06 Яну 2017, 15:16

denislavahristova написа:В началото на всеки месец пишем всички разходи и си правим сметка за кое колко можем да дадем и колко ще ни останат, но почти всеки месец излиза нещо неочаквано, за което пари не остават. В подобни моменти става много тежко и трудно, понякога успяваме да закрепим нещата, но друг път се налага да прибягваме към кредити. В такива моменти разчитам на http://www.easycredit.bg/ , гледам да взимам възможно най-малки кредити, за да мога по-бързо да ги върна. Не е лесно с тези малки заплати да се разпредели месечния бюджет, така че да има пари за всичко.

Сега всички ще ти се скарат, че си позволяваш да вземаш кредити, което е ужасно, мисли за тези неща и просто не го прави!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта