Как разпределяте месечния си бюджет?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот irka » 11 Яну 2017, 15:14

Кой както предпочита. Едни предпочитат постоянно да висят с дългове и да ги мислят къде колко имат да връщат и да жонглират с това нещо и така да закърпват положението. Други си правят някак си сметката и не им се налагат такива неща. Трети пък нямат с какво да се усмихнат и нито сметка имат с какво да си направят, нито има кой да им даде кредит :mrgreen: .
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Яну 2017, 15:37

Аз предпочитам да се справям и да съм с кредит, отколкото да се справям и да се чудя как да се справя. :lol: Сега си купихме нов телевизор, вноските са около 60 лева на месец, изобщо няма д аги усетя, но ако бях пестила или месеци и парите никога нямаше да отидат за това, или на куп да бях дала толкова пари , щях сериозно да ги усетя.
А сметки винаги има, винаги има пари за храна, за ток, за вода, за други битови нужди.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот viking » 20 Яну 2017, 00:36

На мен ми е много трудно да отделям от заплатата си и да пестя, почти всичко отива по направление и за покриване на най-необходимото. Ако успея нещо да оставя до следващата заплата, е някъде около 30 лв.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот vanusha » 20 Яну 2017, 10:44

На мен ми плащатр всяка седмица, старая се да отделя поне по 25 лева аседмично за черни дни, останалото харча за асметки и за покриването на нуждите ни, без много да се замислям. Ако имам нужда знам, че имам заделени пари, с които да си купя нещо или да купим дрехи, ако имаме нужда или дори ако някой се разболее, знам, че имам възможност да покрия лечението. :)
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот fawla » 20 Яну 2017, 14:51

Би било полезно да се измисли наистина свястно приложение, което да помага с доходите, но май такова няма. В наши дни искам всичко да ми е на готово дадено. +
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот Alex_mor » 05 Юли 2017, 10:12

fawla написа:Би било полезно да се измисли наистина свястно приложение, което да помага с доходите, но май такова няма. В наши дни искам всичко да ми е на готово дадено. +

Така е, ама не може всичко на готово. Аз си разпределям бюджета така, че имам около 70 лева купони за храна месечно. Гледам с тях да покрия основните си нужди от хранителни продукти - месо, ориз, варива, картофи и такива трайни неща. Напълвам си хладилника и знам, че за тоя месец няма да остана гладен. Ежедневно си купувам плодове и зеленчуци, горе долу по 1,50 на ден. В около 150 лева влизам на месец за храна, като не се лишавам от абсолютно нищо. На заплата заделям 200 лева за храна и знам, че имам за всякакви изгъзици, че и за ядене навън и ми остава. :mrgreen:
ще 200 да си харча за излизания, дискотеки, почерпки, дрехи и т.н. ;)) Останалите си ги спестявам и когато имам нужда от по-скъпи маратонки знам, че имам как да си ги купя. Трябва опитване и следване на правилни режими, да не се хвърля храна. Тя е най-големия разход и ако се гледа пренебрежително към нея се хвърлят супер много пари. Един ден ще ядеш нещо вкусно, на другия ще се примириш с един тъп грах с картофи, ама нещата ще си върят и накрая няма да има храна нито в коша, нито излишна.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот Локумът » 12 Юли 2017, 15:44

Най-добре е да се почне със заделянето за черни дни, после останалото. Остави ли се прибирането за някий път, счутай че тея пари няма да видят буркан.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот kalinka-kuku » 13 Юли 2017, 11:32

То винаги почваме с плащането на сметките и ако остане, ядем и пием от останалото.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот denislavahristova » 13 Юли 2017, 15:32

За съжаление и при нас е така.
denislavahristova
 
Мнения: 124
Регистриран на: 04 Фев 2016, 21:43

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Юли 2017, 15:36

Парите никога не стигат, ако някой път сте преживявали с 500 лв на месец, после ако вземате по 1000 ше си дигнете стандарта и те пак няма да стигат. :) така е с парите...
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта