Как разпределяте месечния си бюджет?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот julianne » 15 Юли 2015, 14:03

miron написа:
puhcheto написа:Това е много добре, но да имаш план за седмицата, аз с моите откачени приятели всеки ден има нов план и накрая се оказваме разорени на края на месеца и така до следващата заплата, два-три дни отрезвяващи дни, в които всеки стои у дома и после отначало :mrgreen: :mrgreen:

Всички сме минали през това време, въпрос на организация е да се справиш с парите. :mrgreen:

В нейния случай май си е въпрос на приятели, ама просто всяко нещо си идва с времето и няма защо да се кахъри от сега! ;)
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот Alex_mor » 15 Юли 2015, 16:04

Всеки си има кофти моменти, ама какво да се прави, трябва все пак да се научим да си управляваме парите, щото това е супер важно! :) Без пари няма радост и забава, нали знаете. :)
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот dejavu » 15 Юли 2015, 16:14

Alex_mor написа:Всеки си има кофти моменти, ама какво да се прави, трябва все пак да се научим да си управляваме парите, щото това е супер важно! :) Без пари няма радост и забава, нали знаете. :)

То важно е за колко дълго е тази дупка, иначе важно е да си изживееш моментите, както смяташ за най-правилно, а не да стоиш вкъщи и да къташ пари, за какво са ти като започваш да се изпразваш отвътре :idea:
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот Alex_mor » 15 Юли 2015, 16:20

Не е да стоиш вкъщи, но да си харчиш парите разумно са две различни неща! :) Най-елементарното, що да си купуваш обяд, като можеш да си носиш от вкъщи и да спестяваш по 3-4лв. дневно?!
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот Pipilota » 16 Юли 2015, 06:33

И все пак моят начин за справянето със семейния бюджет е като на Андрей,плащам всички сметки заделям някий лев,после ги давам а мъжа да ги дава той за харчене,така си мисли че е голям финансист. [emoji1] [emoji1] [emoji1]
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот Monika_Spasova » 16 Юли 2015, 10:03

Аз почти не си правя сметка за нищо, според това, което има харча според него.:) може би когато имам семейство ще е друго, но сега заплатата ми е само за мен и не се съобразявам много.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот Snejna » 16 Юли 2015, 12:15

Monika_Spasova написа:Аз почти не си правя сметка за нищо, според това, което има харча според него.:) може би когато имам семейство ще е друго, но сега заплатата ми е само за мен и не се съобразявам много.

Тези времена чак не ги помня! Онова усещане да отидеш в магазина да търсиш дрехи за себе си ми е толкова чуждо, сега просто вземам нещо евтино, колкото да не съм гола, но за малката оглеждам все едно бал й предстои :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот mangusta » 16 Юли 2015, 13:15

Snejna написа:
Monika_Spasova написа:Аз почти не си правя сметка за нищо, според това, което има харча според него.:) може би когато имам семейство ще е друго, но сега заплатата ми е само за мен и не се съобразявам много.

Тези времена чак не ги помня! Онова усещане да отидеш в магазина да търсиш дрехи за себе си ми е толкова чуждо, сега просто вземам нещо евтино, колкото да не съм гола, но за малката оглеждам все едно бал й предстои :)

Това е глупаво и аз съм майка, но смятам, че и двете можем да изглеждаме достатъчно добре със среден клас дрехи, не аз да съм парцаланата на фона на принцесата и хората да си мисля, че не съм й майка, а бавачката :|
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот nushi.kisyova » 17 Юли 2015, 16:00

Няма особено много начини, по които да разпределяме бюджета си по простата причина, че приходите ни не стигат до там, че да имаме да заделяме за различни неща, освен за сметки и да се стремим към това да имаме достатъчно, до следващата заплата :idea:
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот Andrey » 20 Юли 2015, 11:44

nushi.kisyova написа:Няма особено много начини, по които да разпределяме бюджета си по простата причина, че приходите ни не стигат до там, че да имаме да заделяме за различни неща, освен за сметки и да се стремим към това да имаме достатъчно, до следващата заплата :idea:

С повечето е така, особено хората със семейства, почти е невъзможно да се заделят пари, да не кажа, че е абсолютно невъзможно сякаш!
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта